Poddasze – wizytówka Twojego domu

2018-10-25

Zastanawiasz się, w jakiś sposób zaaranżować strych? Chcesz tam urządzić pokój dla gości? Sprawdź, co zrobić, by uczynić poddasze wizytówką Twojego domu.

Poddasze – wizytówka Twojego domu

Trudne skosy

Poddasze to nietypowa przestrzeń ze względu na charakterystyczne skosy. Niesie za sobą niepowtarzalny klimat i wręcz prosi się o stworzenie przytulnego miejsca do odpoczynku i regeneracji. Oryginalna przestrzeń jest wymagającą, ale efekty jej aranżacji przynoszą dużo satysfakcji i pozwalają uczynić z poddasza prawdziwą wizytówkę Twojego domu.

Sprawdź stan strychu

Jeżeli podjęta została decyzja o remoncie, koniecznie sprawdź stan techniczny strychu. Możesz zwrócić się o pomoc do fachowców, czyli architektów i konstruktorów, którzy dokładnie powiedzą Ci o co należy zadbać. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na:

  • stan stropu i więźby,
  • możliwość ocieplenia połaci,
  • nową posadzkę,
  • doprowadzenie instalacji i ogrzewania,
  • oświetlenie pomieszczenia.

Pokój gościnny

Jeżeli udało Ci się ocieplić i odremontować Twoje poddasze czas na jego aranżację. Ze względu na dużą przestrzeń oddzieloną od reszty domu, odremontowany strych to doskonałe pomieszczenie na pokój gościnny. Stwórz prywatny kącik, w którym Twoi goście będą mogli wygodnie wypocząć. Aby czuli się wyjątkowo zadbaj o nowoczesne meble, jasne kolory ścian i dodatki, które nadadzą pomieszczeniu przytulnego klimatu.

Kolory ścian i dodatki

Poddasze najczęściej kojarzy się z drewnem i stylem rustykalnym. Drewniane wykończenia ścian mogą jednak sprawić, że pomieszczenie będzie bardzo ciemne i przytłaczające. Jeżeli nie chcesz się rozstawać z drewnianymi elementami, zostaw tylko ich część, a resztę przemaluj na jasne kolory. Doskonale sprawdzi się biel, beż czy pastelowa szarość. Przestrzeń stanie się bardziej przytulna, a pomieszczenie optycznie się powiększy. Jasne kolory ścian pozwolą Ci także na większą swobodę w doborze dodatków.

Oświetlenie

Światło to zdecydowanie najważniejszy element poddasza. Jeżeli chcesz, stworzyć wnętrze idealne, koniecznie zadbaj o duże dachowe okna. Zapewnią one naturalne światło, które w połączeniu z jasnym kolorem ścian pozwoli wyeksponować największe zalety Twojego poddasza.

Aranżacja poddasza

Umeblowanie

Z uwagi na charakterystyczną przestrzeń jaką jest poddasze, musisz liczyć się z tym, ze większość mebli będzie stworzona na zamówienie. Problematyczne skosy mogą okazać się jednak przydatne – ich zabudowanie i stworzenie systemu praktycznych schowków może okazać się doskonałym pomysłem na garderobę dla Twoich gości.

Niewątpliwie, głównym elementem pomieszczenia gościnnego jest łóżko. Pamiętaj, aby nie znajdowało się ono blisko skosu, a światło z dachowych okien nie padało bezpośrednio na twarz śpiącego. Jeżeli chcesz nadać swojemu poddaszu niepowtarzalnego wyglądu wstaw także elegancką sofę. Włoskie meble Natuzzi nadadzą pomieszczeniu klimatu, a także stanowić będą jego główny, ekskluzywny element. Zadbaj także o szafkę nocną, regały na książki, komodę, krzesło i stolik.

Czystość i świeżość

W pokoju gościnnym zawsze powinien panować porządek i czystość. Często wietrz pomieszczenie, a także korzystaj z aromaterapii. Pozwoli to zachować przyjemny klimat i higienę, a miły zapach sprawi, że Twoi goście będą czuć się komfortowo przez cały czas trwania wizyty. Możesz zadbać także o zestaw powitalny, czyli ręcznik, karafkę z wodą, a także małe opakowania kosmetyków. Aby zapewnić gościom prywatność umieść w oknach rolety bądź długie zasłony.

Poddasze - aranżacja

Poddasze jako gabinet

Jeżeli nie przyjmujesz gości zbyt często i poddasze nie jest za często używane, urządź tam także swój gabinet. Jeżeli chcesz utrzymać go w eleganckim, ale nowoczesnym stylu, zwróć uwagę na włoskie meble Natuzzi. Ekskluzywne regały nadadzą wnętrzu profesjonalnego wyglądu, które w połączeniu z naturalnym światłem zapewnią Ci cichą, spokojną i estetyczną przestrzeń do pracy.

Artykul opublikowany: 2018-10-25 / w dziale: Porady