Powierzchnie biurowe w Warszawie na sprzedaż

2021-11-07

Planujesz wystartować z własnym biznesem? A może potrzebujesz kolejnej powierzchni biurowej w Warszawie, żeby rozwijać już istniejącą firmę? Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje przedsiębiorstwo było rozpoznawalne dla klientów, a przy tym chcesz zadbać o komfort swoich pracowników- sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu biura w stolicy.

Powierzchnie biurowe w Warszawie na sprzedaż

Nowoczesne i przyjazne biura są potrzebne

Praca zdalna ma swoich zwolenników i przeciwników. Ci ostatni mają problem z organizacją swojego czasu pracy, trudno im podzielić przestrzeń domową na strefę prywatną i zawodową, brakuje im też kontaktu z innymi pracownikami. Takie osoby niekiedy wynajmowały biura, które wspólnie dzieliły. Sporo zmieniła także pandemia i czas lockdownu, a co za tym idzie, konieczność pracy na zasadzie home office. Wielu pracownikom brakowało codziennego przychodzenia do biura, kontaktu z ludźmi, możliwości jasnego rozgraniczenia godzin pracy i czasu wolnego. Dlatego warto zainwestować we własne powierzchnie biurowe. Warszawa jest przecież miastem posiadającym wiele obiektów, które zapewnią odpowiednie warunki pracy dla Ciebie i Twoich pracowników. Twojej firmie zaś pozwolą na zwiększenie obrotów. Jak jednak dokonać właściwego wyboru?

Lokalizacja jest priorytetem

Jeśli zależy Ci na tym, żeby siedziba Twojej firmy była chętnie odwiedzana przez klientów, musisz zadbać o dogodną lokalizację. Przeglądając oferty pod hasłem ‘biura na sprzedaż Warszawa’, koniecznie zwróć uwagę na dogodne położenie obiektu. Weź pod uwagę to, w jakiej dzielnicy znajduje się budynek i czy łatwo do niej dojechać zarówno autem, jak i środkami komunikacji miejskiej.

Istotnym czynnikiem jest również parking dla samochodów oraz możliwość postawienia stojaka dla rowerów. Atrakcyjne biuro to takie, którego adres jest rozpoznawalny i znajdujące się w miejscu dobrze skomunikowanym z resztą miasta. Warto także sprawdzić bezpośrednie otoczenie potencjalnego biura- czy w pobliżu są sklepy spożywcze, kawiarnie czy inne lokale usługowe, z których będą mogli korzystać zarówno pracownicy Twojej firmy, jak i odwiedzający ją klienci. 

Estetyka i wygoda mają znaczenie

Równie ważnym czynnikiem jest wygląd i funkcjonalność biura. Warszawa na szczęście jest miastem, które wciąż się rozwija i w którym dużą wagę przywiązuje się do estetyki budynków. Rozważając zakup powierzchni biurowej zwróć uwagę na to, jak prezentuje się elewacja budynku- czy jest estetyczna , czy raczej obskurna lub wymaga remontu. Jeżeli zależy Ci na prężnym rozwoju Twojej firmy, raczej nie oszczędzaj podczas kupna biura kosztem kiepskiej jego prezencji. To, czy budynek zachęca do składania wizyt może mieć duże znaczenie dla Twoich klientów.

Istotna jest także funkcjonalność biurowca czy pomieszczenia biurowego - takie czynniki jak winda w budynku, przystosowanie go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, alarm pozwalający zabezpieczyć biuro podczas nieobecności pracowników świadczą o wysokim standardzie i profesjonalizmie właścicieli. Istotny jest także metraż biura - warto zadbać o to, aby powierzchnia była na tyle duża, żeby pracownicy mogli wykonywać swoje obowiązki ciesząc się w jakimś stopniu prywatnością i swobodą pracy, a wizytujący klienci nie tłoczyli się podczas oczekiwania na obsługę. 

Kwestie techniczne także są ważne

Lokal nie powinien budzić zastrzeżeń czy wątpliwości w takich kwestiach, jak właściwe okablowanie teleinformatyczne, instalacja elektryczna czy węzeł sanitarny. Jeżeli decydujesz się na zakup biura, które ktoś odsprzedaje, sprawdź, czy ta infrastruktura jest profesjonalnie założona oraz czy nie wymaga dodatkowych inwestycji w postaci potencjalnych napraw. Jeśli jednak chcesz kupić nowe biuro, upewnij się, że możliwe będzie zainstalowanie kilku linii telefonicznych oraz podłączenie szybkiego internetu.

Są to kwestie techniczne, na które często nie zwraca się uwagi odwiedzając daną firmę, jednak wpływają one nie tylko na komfort użytkowania pomieszczenia, zarówno przez pracowników, jak i przez klientów, ale również pozwalają sprawnie i profesjonalnie świadczyć usługi proponowane przez Twoje przedsiębiorstwo. To jest z kolei niezmiernie ważne, kiedy siedziba Twojej firmy znajduje się w stolicy, gdzie wprawdzie nie można narzekać na brak klientów, ale trzeba też sprostać standardom wyznaczanym przez konkurencję. O tym wszystkim warto pamiętać wyszukując odpowiednie biuro na sprzedaż. Warszawa jest z pewnością miastem, w którym znajdziesz wiele obiektów spełniających powyższe kryteria.

Gdzie ich szukać? Wejdź na stronę Orange. Znajdziesz tam bazę ofert z powierzchniami biurowymi na sprzedaż. Nieruchomości te służyły do niedawna jako część infrastruktury telekomunikacyjnej. Obecne rozwiązania technologiczne nie wymagają, aby była ona aż tak rozbudowana. W związku z tym Orange stworzył ofertę z nieruchomościami na sprzedaż w świetnych lokalizacjach i w dogodnych cenach.

Nie wiesz, czego dokładnie potrzebujesz? Skontaktuj się ze specjalistami Orange. Dopasują oni lokal dla Ciebie oraz pomogą na pozostałych etapach zakupu nieruchomości.

 

 

undefined

Artykul opublikowany: 2021-11-07 / w dziale: Nieruchomości komercyjne