Osiedle Bliskie Plewiska
Plewiska, ul. Grunwaldzka 597
. . .
Osiedle Rubinowe Gruszczyn
od 129m2 do 143m2
Gruszczyn, ul. Katarzyńska
Przedstawiamy z największą przyjemnością naszą inwestycję czyli Osiedle Rubinowe znajdujące się w przepięknej miejscowości Gruszczyn. Osiedle zlokalizowane zostały przy ul. Katarzyńskiej.
Lawendowe Pola Bnin
Bnin,
Osiedle Lawendowe Pola to miejsce przygotowane z myślą o Tobie i Twojej rodzinie. Znakomity, optymalnie zaprojektowany kompleks mieszkalny składający się z 76 lokali przygotowanych w ramach zabudowy zarówno bliźniaczej jak i szeregowej.
Słoneczne Ogrody Gowarzewo
od 91m2 do 110m2
Gowarzewo, ul. Tulecka
Słoneczne Ogrody to już kolejna nasza realizacja zlokalizowana w Gowarzewie, tym razem postawiliśmy na tereny przy ul. Tuleckiej. Tutaj powstało w sumie 16 budynków jednorodzinnych, podzielonych na dwa szeregi.
Chillicity Tulce
Tulce, ul. Chabrowa
Chillicity to osiedle niezwykle spokojne, kameralne, umiejscowione w Tulcach, w pobliżu Poznania. Wiele nowych mieszkań w niezwykle przyjaznej okolicy, opatulonej zielenią to idealne rozwiązanie dla tych którym zależy na spokojnym otoczeniu, a równocześnie nie chcą tracić kontaktu z wielkim miastem.
Osiedle na Wzgórzach Poznań Stare miasto
Poznań, Stare miasto, ul. Szklarniowa
OSIEDLE NA WZGÓRZACH - Poznań, Morasko – ul. Szklarniowa Wśród niezwykle malowniczych, przepięknych wzgórz, na których rosną lasy, do tego liczne pola i w centrum tego wszystkiego nasze osiedle, wyjątkowe jeżeli mowa o rynku nowych inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu.
Osiedle Białe Baranowo
Baranowo, ul. Biała
. . .
Osiedle Przy Lesie Kalwy
Kalwy, ul. Wierzbowa
Nasza inwestycja czyli Osiedle „Przy Lesie” to 18 jednorodzinnych domów, zrealizowanych w ramach zabudowy bliźniaczej, gdzie każdy posiada ok. 130 m2 i działkę mającą ok 550 m2. Wszystko to zostało zlokalizowane przy ul.
od 0 zł/m2
,
. . .
Informacje na temat miasta
Aktualnie mamy 659 ofert na sprzedaż od deweloperów z 10 różnych inwestycji.

Poznań to miasto z bogatą historią, swoje prawa miejskie uzyskał 764 lata temu, w roku 1253. Obecnie, według danych GUS z roku 2016, miasto zamieszkuje 540 372 osób, co daje stolicy Wielkopolski piąte miejsce na liście największych polskich miast. Jednak dodając do tego sąsiednie powiaty: poznański, śremski, wrzesiński, szamotulski i średzki, to mówimy o populacji przekraczającej milion. Całkowita powierzchnia miasta Poznań wynosi 261,91 km2, co daje wynik 2067 osób zamieszkujących na jednym kilometrze kwadratowym.

 

Rynek nieruchomości w Poznaniu – domy

Średnie ceny metra kwadratowego nowego domu w Poznaniu to 4426 zł, za dom na rynku wtórnym zapłaci się niewiele mniej, bo średnio 4388 zł za m2. Porównując średnie ceny z innymi miastami to jest naprawdę tanio. Przykładowo we Wrocławiu za dom na rynku pierwotnym trzeba wyłożyć 6000 zł za metr kwadratowy, z kolei sięgając po oferty z rynku warszawskiego liczyć się należy z cenami 5616 zł / metr kwadratowy.

Jeżeli mowa o różnicach cenowych za domy na terenie Poznania, to są one dość duże, ma na to wpływ nie tylko lokalizacja. Standard wykonania, rodzaj domu (wolnostojący, zabudowa szeregowa, bliźniak), jego powierzchnia, to elementy decydujące o wysokości ceny metra kwadratowego. Szukając domu typu bliźniak, prawie 10 km od centrum Poznania, w dzielnicy Stare Miasto, należy wydać około 3900 zł za metr. Chcąc kupić na rynku pierwotnym dom szeregowy należy wyłożyć około 4400 zł za metr kwadratowy i mowa tu o inwestycji zlokalizowanej we wsi Plewiska, graniczącej z Poznaniem. Dom wolnostojący, oddalony 10 km od centrum będzie kosztował 5827 zł za metr. Jednak by pokazać dużą rozpiętość cenową, wystarczy zajrzeć na poznańskie Jeżyce gdzie znajdują się domy w zabudowie szeregowej, których cena za metr kwadratowy zaczyna się od 8700 zł.

 

Jak dużo domów powstaje w Poznaniu?

Ubiegły rok, według informacji zebranych przez GUS, to oddanie w Poznaniu do użytku łącznie 400 domów. Okrągła liczba, lepszy wynik niż rok wcześniej, gdzie oddano do użytkowania 22 domy mniej. Jednak 400 domów nie robi wrażenia kiedy spojrzy się na roczne wyniki choćby z 2008 gdy w granicach Poznania przybyło aż 768 domów. Przez kolejne lata oddawano do użytku około 500 domów i tak naprawdę tylko w 2013 i 2015 nie przekroczono bariery 400 domów przekazanych do użytkowania.

Inwestycje w domy w Poznaniu, to około 13% wszystkich oddanych do użytku tego typu obiektów w miastach Wielkopolski. Jeżeli weźmie się jednak wszystkie inwestycje w domu na terenie województwa, to w Poznaniu mówimy już tylko o 4,5%.

 

Poznań = atrakcyjny rynek pracy

Poznań jest jednym z atrakcyjniejszych miast w Polsce jeżeli mowa o rynku pracy. Zarówno kiedy spojrzy się na dane odnośnie bezrobocia, gdy spojrzy się na średnie płace oraz na to jakie firmy mają tu swoje centrale, jaką różnorodność oferuje poznański ale i wielkopolski rynek pracodawców.

Potrzeby pracodawców są ogromne. Od pracowników budowlanych, do handlu i usług, poprzez specjalistów w zakresie branży IT czy też inżynierów. Z uwagi na położenie Poznania przy głównych szlakach komunikacyjnych, jest wiele miejsc pracy w transporcie oraz gospodarce magazynowej. W mieście oraz okolicach zlokalizowane są centrale wielkich firm, począwszy od gigantów z branży handlowej typu Lidl i Jeronimo Martins, poprzez firmy związane z motoryzacją czyli Volkswagen Polska oraz Solaris, a skończywszy na dostawcy prądu czyli firmie Enea.

Z uwagi na taką atrakcyjność w samym Poznaniu bezrobocie jest znikome, poniżej 2%. Średnia płaca brutto to 5316,87 zł. Po przeliczeniu na kwotę netto czyli „do ręki” dostaje się 3771,02 zł miesięcznie.

 

Dlaczego warto zamieszkać w Poznaniu?

Poznań jest jednym z niewielu miast w Polsce, który ma tak znakomite położenie, co przy rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej czyni je niezwykle atrakcyjnym. Poznań leży przy autostradzie A2, która łączy Warszawę z Berlinem. Ze stolicy Wielkopolski do obu stolic jest około 300 km, dzięki czemu dotarcie do nich zajmuje niewiele czasu. Równocześnie cały czas przygotowywane są drogi ekspresowe, co spowoduje, że już niebawem droga nad polskie morze czy też w góry, do Czech znacznie się skróci. Będzie odbywała się szybko i w komfortowych warunkach.

Poznań Ławica to lotnisko z którego dolecimy do najbardziej popularnych miast europejskich, a w sezonie wakacyjnym również w najbardziej atrakcyjne miejsca wakacyjnego wypoczynku. Jeżeli oferta poznańskiego lotniska nie spełnia oczekiwań, to przecież nie ma problemów by dostać się sprawnie na lotnisko Chopina w Warszawie czy do berlińskiego portu lotniczego. Lotniska te oferują rejsy międzykontynentalne.

Komunikacja kolejowa pozwala nie tylko na szybkie podróże do Szczecina, Warszawy czy na południe Polski, to również możliwość korzystania ze znakomitych połączeń międzynarodowych.

System drogowy Poznania co prawda nie uwolni nikogo od korków, to jednak biorąc pod uwagę 7 największych polskich miast, Poznań plasuje się na środku stawki gdy mowa o średniej stracie czasu stojąc w korkach. Więcej czasu w korkach należy spędzić choćby w Warszawie czy Wrocławiu. Ale niekoniecznie należy poruszać się samochodem po mieście. Komunikacja miejska jest znakomicie rozwinięta, linie tramwajowe, autobusowe oraz Poznański Szybki Tramwaj gwarantują szybkie i bezpieczne przemieszczenia się po całym Poznaniu.

 

Czas wolny w Poznaniu

Nie samą pracą i nauką człowiek żyje. Poznań na pewno nie byłby tak atrakcyjny, zarówno w oczach mieszkańców jak i przyjezdnych, gdyby nie oferował odpowiednich atrakcji. Atrakcji całe multum dla różnych grup, tak aby każdy znalazł bez problemów coś dla siebie.

Szukając oddechu od zgiełku i szybkiego życia miejskiego, można skorzystać ze 100 hektarów Parku Cytadela, zlokalizowanego w pobliżu centrum miasta. Park Cytadela to miejsce tonące w zielni, to miejsce, gdzie bez opuszczania miasta można zażyć kontaktu z naturą. Poszukujący jeszcze większych możliwości na pewno zadowolą się prawie stu kilometrami szlaków turystycznych, przygotowanych w Wielkopolskim Parku Narodowym. Kawałek za rogatkami miasta rozpościera się ponad 7500 ha terenów gdzie znajdują się bujna roślinność oraz żyją liczne gatunki zwierząt.

Osoby szukające doznań kulturalnych powinny pamiętać, że to właśnie w mieście Poznań corocznie organizowany jest międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta czyli Malta Festival Poznań. To wydarzenie w skali kraju, które swój początek miało trzy dekady temu. Oczywiście nie ogranicza się ono tylko i wyłącznie do przedstawień teatralnych.

Poznań przyciąga również specjalistów z najróżniejszych branż, w końcu to w stolicy Wielkopolski znajdują się najbardziej znane w kraju Targi. Międzynarodowe Targi Poznańskie każdego miesiąca gromadzą różnego rodzaju wystawców, w przeróżnych tematykach. Największe targi motoryzacyjne w kraju czyli Motor Show, międzynarodowe targi dla branży spożywczej i gastronomicznej czyli Polagra i wiele więcej.

Poznań to możliwość spotkania z historią. Założone w X wieku miasto może pochwalić się między innymi przepięknym Starym Rynkiem czy też Ostrowem Tumskim wraz z Katedrą. Poznańska Palmiarnia nie ma sobie równych w skali całego kraju, zgromadzono tutaj najwięcej okazów egzotycznych ryb i roślin. Nieograniczone możliwości aktywność fizycznej daje Jezioro Maltańskie i nowoczesna infrastruktura wokół niego oraz położony w pobliżu Rodzinny Park Rozrywki. Kto z kolei lubi kontakt ze zwierzętami może skorzystać z oferty dwóch ogrodów zoologicznych. Poznań posiada Stare Zoo i Nowe Zoo.