Evergreen 365 Poznań Grunwald
od 6 927 zł/m2
od 44m2 do 79m2
Poznań, Grunwald, ul. Bukowska/Grochowska
Mieszkania w inwestycji Evergreen365 posiadają przestronne balkony które mogą być wykorzystane na wiele sposobów, dają poczucie komfortu i wygody. Na pierwszej kondygnacji przygotowano z kolei trawnik całoroczny który będzie na pewno pozytywnie odbierany przez mieszkańców, który stanie się oazą zieleni i spokoju. W Evergreen365 są również mieszkania posiadające balkonowe szklarnie które mogą okazać się miłym miejscem do relaksu, do prowadzenia małego ogródka czy też miejsca spotkań przy porannej kawie.
Osiedle Przy Rolnej III Poznań Wilda
Poznań, Wilda, ul. Rolna 37 i 39
Wszyscy ceniący sobie aktywne spędzanie wolnego czasu nie będą narzekać na możliwości jakie daje mieszkanie na Wildze. W pobliżu realizowanego Osiedla Przy Rolnej znajdują się takie miejsca jak Chwiałka czyli centrum sportowe miasta Poznań oraz infrastruktura AWF (korty tenisowe, lodowisko, baseny, boiska).
Wille Wodziczki Poznań Jeżyce
Poznań, Jeżyce, ul. Drzymały 26
Wille przy Parku Wodziczki zostaną zrealizowane przy ul. Drzymały 26. Dwa kameralne budynki, każdy z nich posiadający po dwa piętra.
Osiedle Botaniczna Poznań Jeżyce
Poznań, Jeżyce, ul. Botaniczna
Przygotowanie Osiedla Botaniczna to przygoda z ogromnym ładunkiem kreatywności. Duża wolność w działaniach spowodowało, że przygotowane zostało osiedle nietuzinkowe, inne niż inne. Wszystko prezentuje się w sposób taki jaki sobie wyobrażaliśmy wcześniej.
Dominikańska 9 Poznań Stare miasto
Poznań, Stare miasto, ul. Dominikańska 9
Przygotowaliśmy dwa nowoczesne apartamentowce Dominikańska 9 i Dominikańska 9A. To idealne rozwiązanie dla wszystkich chcących zamieszkać w centrum Poznania. Najważniejsze zadanie przy tej inwestycji to przygotowanie apartamentowca który będzie luksusowy, a jednocześnie zostanie dopasowany do zabudowy tej części miasta, niezwykle prestiżowej.
Red Park Poznań Wilda
Poznań, Wilda, ul. 28 Czerwca 1956 r.
Nowe lokale mieszkalne, nowoczesna, wysoka zabudowa oraz sąsiedztwo zieleni i parku – tak właśnie wygląda rzeczywistość osiedla Red Park na Dębcu w Poznaniu. Proponujemy nowe mieszkania w zabudowie o wysokości trzynastu pięter. Wraz z mieszkaniami nowi lokatorzy mogą liczyć na miejsca w hali garażowej.
Nowe Winogrady Poznań Stare miasto
Poznań, Stare miasto, ul. Hawelańska
Osiedle Nowe Winogrady czyli znakomita inwestycja w sąsiedztwie parku Cytadela. To gwarancja idealnego dojazdu do centrum miasta, to rozbudowana infrastruktura i oczywiście mieszkania niezwykle funkcjonalne. .
Za Cytadelą Poznań Stare miasto
Poznań, Stare miasto, ul. Za Cytadelą 122 i 122a
Poznań, ul. Za Cytadelą 122 i 122a to lokalizacji inwestycji. To nowoczesny i niezwykle elegancki kompleks budynków apartamentowych wyposażony w hale garażowe.
Nowe Ogrody Poznań Jeżyce
Poznań, Jeżyce, ul. Janusza Meissnera
Nowoczesne osiedle Nowe Ogrody to znakomite miejsce do zamieszkania. Kompleks budynków powstaje na własnościowym gruncie. Realizacja pierwszej fazy osiedla związana jest z realizacją trzech etapów.
Ogrody Różane Poznań Stare miasto
Poznań, Stare miasto, ul. Jasna Rola 36
Centrum wielkiego miasta ale i wrażenie sielanki związanej z życiem na łonie natury. Jeżeli chcecie skorzystać z okazji to właśnie Ogrody Różane gwarantują wam tego typu możliwości. Najlepsze standardy wykonania oraz niezwykle przystępne ceny to jedna z ciekawszych inwestycji w stolicy Wielkopolski.
SILVA Eco Ville Poznań Nowe miasto
od 32m2 do 95m2
Poznań, Nowe miasto, ul. Żorska
Doskonały klimat inwestycji SILVA to wyjątkowej jakości estetyczne oraz kameralne budynki o wysokości 2 pięter. Całość tworzy łącznie 11 budynków, w których na wszystkich zainteresowanych czekają 132 mieszkania, zarówno tych małych typu kawalerki, aż po niezwykle przestronne 5 pokojowe mieszkania.
Osiedle Hawelańska Poznań Stare miasto
Poznań, Stare miasto, ul. Hawelańska
Mieszkanie które spełnia Twoje wygórowane oczekiwania, wpasowuje się doskonale w Twój standard czekają właśnie na osiedlu Hawelańska. Nowoczesne budynki oparte na nowoczesnej i oryginalnej architekturze. Osiedle to nie tylko budynki mieszkalne.
Osiedle pod Platanami Poznań Wilda
Poznań, Wilda, ul. Saperska
Tzw. Budynek nr 6 który właśnie ukończyliśmy to pełne zamknięcie inwestycji Osiedle Pod Plantami. Osiedle znajduje się poznańskiej dzielnicy Wilda przy ul.
Kamienica Jeżyce Poznań Jeżyce
Poznań, Jeżyce, ul. Kościelna 17/19
Jeżyce w Poznaniu to ciekawe miejsce. Niezwykłość oraz mnogość kontrastów, miejsce gdzie nowoczesność idealnie spotyka się z tradycją. Niezwykle ciekawa i inspirująca architektura, bliskość centrum miasta oraz liczne tereny zielone.
Atrium Poznań Grunwald
Poznań, Grunwald, ul. Bosa
. . .
Stara Cegielnia Poznań Grunwald
Poznań, Grunwald, ul. Ceglana 4
Stara Cegielnia zostało zlokalizowana w zielonej części miasta Poznań. Cała inwestycja przewiduje 259 mieszkań i 420 miejsc postojowych, a cała realizacja podzielona na 4 etapy. W ramach pierwszego etapu do użytku zostaną oddane 103 mieszkania, następnie kolejno 69 mieszkań oraz 87 mieszkań.
Poznańska Poznań Jeżyce
Poznań, Jeżyce, ul. Poznańska
Cała inwestycja podzielona została na II etapy. Budynek Poznańska 3 ukończony został w II kwartale 2016, Poznańska 1 to oddanie do użytku w IV kwartale 2016 roku. Budynki mające 6 kondygnacji oraz garaż podziemny.
Osiedle Młody Grundwald Poznań Grunwald
Poznań, Grunwald, ul. Kamieniogórska
Doskonałe miejsce, posiadające swoją duszę, które na pewno spodoba się zarówno Poznaniakom jak i osobom które przygotowują się aby zamieszkać w tym mieście. To właśnie Osiedle Młody Grunwald. .
Maraton Gardens Poznań Stare miasto
Poznań, Stare miasto, ul. Maratońska 3
Maraton Gardens jest inwestycją niezwykle nowoczesną, zlokalizowaną w jednym z najlepszych miejsc w Poznaniu. Doskonałe skomunikowanie z centrum, innymi dzielnicami to gwarancja szybkiego przemieszczenia się. Całość inwestycji to 6 apartamentowców.
Górczyńska 46 Poznań Grunwald
Poznań, Grunwald, ul. Górczyńska 46
Górczyńska 46 to niezwykła okazja mieszkaniowa jakiej do tej pory trudno było szukać w Poznaniu. W ramach oferty przygotowano różnorodne mieszkania o powierzchni od 43 do 144 m2. Mieszkania posiadają ogródki, balkony lub tarasy.
Informacje na temat miasta Poznań
Aktualnie w Poznaniu mamy 659 ofert nowych mieszkań na sprzedaż od deweloperów z 20 różnych inwestycji.

Poznań to jedno z większych miast w Polsce. Mieszka w nim 540 372 osób, co daje miastu piąte miejsce pod względem liczby ludności. Cała tzw. aglomeracja poznańska to ponad 1 milion osób.

Założone zostało w X wieku, a w 1253 uzyskało prawa miejskie. Poznań zajmuje powierzchnię 261,91 km2, a gęstość zaludnienia na jeden kilometr wynosi 2067 osób. Jako największe miasto wielkopolski jest stolicą województwa wielkopolskiego.

 

Rynek nieruchomości w Poznaniu

Za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Poznaniu zapłacić trzeba średnio 6200 zł za m2. Rynek wtórny to niższa średnia cena, wynosi ona 5000 zł. Stolica Wielkopolski nie należy zatem do najdroższych polskich miast jeżeli mowa o kupnie mieszkań. Średnie ceny nowych mieszkań w takich miastach jak Warszawa czy Kraków są wyższe niż w Poznaniu, odpowiednio 7500 zł i 6340 zł za metr kwadratowy.

Atutem poznańskiego rynku nieruchomości jest to, że mieszkania o podobnym standardzie, powierzchni, znajdujące się w jego różnych częściach mają dość podobne ceny. Przykładowo za mieszkanie w dzielnicy Stare Winogrady (4 km od centrum) trzeba zapłacić około 5900 zł za metr. W dzielnicy Grunwald (3,5 km  od centrum) niektórzy deweloperzy proponują metr w cenie 5300 zł. Kto zapragnie zamieszkać w dzielnicy Wilda (1 km od centrum) może trafić na nowe mieszkanie w cenie od 6000 zł za metr kwadratowy.

Szukający w Poznaniu naprawdę tanich mieszkań powinno zrobić to na jego peryferiach. Mieszkania z dala od centrum lub też zlokalizowane w przyległych gminach kosztują średnio 4400 zł za metr. 

 

Ile buduje się mieszkań w Poznaniu?

Rok 2016 w Poznaniu, kiedy mowa o oddaniu do użytkowania nowych mieszkań, zamknął się w liczbie 2515. Stanowiło to w sumie 14,7% mieszkań oddanych do użytkowania w całym województwie wielkopolskim. Taki wynik plasuje miasto na czwartym miejscu w kraju

Ten wynik jest minimalnie niższy od roku 2015 oraz 2014, kiedy liczba oddanych mieszkań w Poznaniu nieznacznie przekroczyła 3 tysiące mieszkań oddanych do użytkowania. We wcześniejszych latach (2008-2013) oddawano średnio po 2300 mieszkań rocznie.

Prognozując rok 2017 bierze się pod uwagę ilość zgód wydanych na nowe inwestycje mieszkaniowe, rozpoczętych inwestycji. Jeżeli mowa o mieszkaniach w Poznaniu to wszystko zamyka się liczbą 3553 nowych inwestycji mieszkaniowych. Gdy wszystkie zostaną zrealizowane i oddane do użytku to rok bieżący będzie rekordowym.

 

Dlaczego warto wybrać Poznań?

Atrakcyjna, bogata oferta mieszkaniowa, małe bezrobocie czy też doskonałe wynagrodzenia to nie jedyny argument za tym, aby zamieszkać w mieście Poznań. Stolica Wielkopolski jest znakomicie położona, oferuje szerokie możliwości na rynku pracy z doskonałymi, na tle kraju, średnimi zarobkami. Po obowiązkach zawodowych można się zrelaksować, skorzystać z różnorodnych atrakcji rozrywkowych, kulturalnych.

 • Bezrobocie w Poznaniu
  praktycznie nie istnieje. Stopa bezrobocia w maju 2017 wyniosła 1,8% i nie odnotowuje się większych wahań. Średnia płaca na tutejszym rynku pracy wynosi obecnie 5316,87 zł brutto. Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu, przygotowujący dane na temat rynku pracy, jednoznacznie wskazuje branże, które są kluczowe dla miasta. Mowa tutaj między innymi o transporcie i gospodarce magazynowej, budownictwie, branży IT, obsłudze rynku nieruchomości, handlu hurtowym i detalicznym. Wśród poszukiwanych specjalistów nie można zapominać o inżynierach i naukowcach.
 • Poznań i okolice przyciągają wielkie firmy
  W Poznaniu i najbliższej okolicy zlokalizowanych jest cała masa firm, wiele z nich to krajowi potentaci w swoich branżach, zatrudniające tysiące osób. To tutaj znajdują się centrale dwóch największych sieci dyskontów czyli Lidl oraz Jeronimo Martins – Biedronka. Popularne na całym świecie autobusy Solaris powstają w pod poznańskim Bolechowie, a w Sadach znajduje się Man Bus. Do tego Enea czy Volkswagen Polska.
 • Doskonałe położenie Poznania
  Ogromnym atutem Poznania jest jego znakomite położenie, doskonale rozwinięta sieć komunikacyjna, pozwalająca łatwo i szybko dostać się do dowolnego miejsca w Polsce jak i Europie. Obok Poznania przebiega autostrada A2, pozwalając szybko dotrzeć zarówno do Warszawy jak i Berlina. Drogi ekspresowe takie jak S5 czy S11 to łatwość w podróżach nad polskie morze, do trójmiasta czy Wrocławia i dalej na południe.

  Poznań to także ważny węzeł komunikacji kolejowej i lotniczej. Koleją można dotrzeć praktycznie w każdy zakątek kraju, natomiast lotnisko Ławica w chwili obecnej oferuje ponad 60 połączeń lotniczych: krajowe, do krajów Unii Europejskiej, a także czarterowe połączenia biur podróży do najbardziej znanych wakacyjnych kurortów.
  Samo poruszanie się po mieście Poznań jest wygodne i komfortowe, niekoniecznie trzeba posiadać samochód. Poznański Szybki Tramwaj pozwala ekspresowo dotrzeć z północnych dzielnic miasta do centrum. Sieć tramwajowa oraz autobusowa daje komfort możliwości podróżowania, a tabor jest nowoczesny.
 • Multum atrakcji dla mieszkańców i przyjezdnych
  Poznań oferuje szereg atrakcji dla jego mieszkańców oraz turystów. Największa w Polsce Palmiarnia to miejsce gdzie zgromadzono egzotyczne ryby oraz rośliny. Poznań słynie z tego, iż posiada dwa ogrody zoologiczne, co jest fenomenem w skali kraju. Stare Zoo i Nowe Zoo to jedne z największych tego typu placówek w naszym kraju. Wszyscy spragnieni aktywnej rozrywki, aktywności ruchowej mogą korzystać z Jeziora Maltańskiego oraz to co znajduje się w jego okolicy czyli np. Malta SKI znany także jako Rodzinny Park Rozrywki. Na spotkanie z historią można udać się na poznański Stary Rynek czy też odwiedzić Ostrów Tumski z katedrą. Łaknący kontaktu z przyrodą, naturą na pewno odnajdą się w Parku Cytadela, który posiada aż 100 ha. Pod Poznaniem można z kolei wypoczywać w Wielkopolskim Parku Narodowym gdzie czeka prawie 90 km szlaków turystycznych.

  Poznań to miasto, w którym odbywają się cyklicznie różnego rodzaju imprezy, mające już swoją markę, zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Międzynarodowe Targi Poznańskie zna większość Polaków i nie tylko. I to właśnie na ich terenie odbywają się największe w Europie Środkowej Targi Polagra czyli branża spożywcza oraz gastronomiczna spotykająca się raz do roku i prezentująca wszystko co ma najlepsze. Międzynarodową markę posiada Festiwal Teatralny Malta, odbywający się corocznie w czerwcu. Przegląd teatrów z całego świata, kultura i rozrywka na najwyższym poziomie.