Prosty sposób na funkcjonalną działkę

2020-04-01

Na działce, ale nie tylko. Altany ogrodowe mogą być świetnym zagospodarowaniem przestrzeni również w innych miejscach. Mogą pomieścić wiele osób, a te zamykane są funkcjonalne nawet zimą – wystarczy wstawić ogrzewacz powietrza. To bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się spędzaniem czasu poza domem w każdych warunkach atmosferycznych.

Prosty sposób na funkcjonalną działkę

Uatrakcyjnij swoją działkę

Nie musi być tak, że na pobyt za miastem możemy się zdecydować wyłącznie w ciepłe miesiące, w dni, kiedy panuje piękna aura. Deszcz i chłodniejsze tygodnie również możemy wykorzystać na obcowanie z naturą. Dlatego tak ważne jest, aby przy planowaniu zagospodarowania działki wziąć pod uwagę wszystkie możliwości.

Jedną z nich jest postawienie altany ogrodowej. Dzięki niej możemy się cieszyć relaksem za miastem niemal zawsze. Wiadomo, nie każdy ma całoroczny dom na weekendowe wypady czy urlop, który pozwala na przebywanie w cieple kominka nawet w największe mrozy. Jednak jeśli chcemy przedłużyć możliwość działkowania, altana sprawdzi się idealnie.

Chroni nie tylko przed złymi warunkami atmosferycznymi, ale odpowiednio zaadaptowana – w ogrzewacz i np. grill – może stać się całorocznym małym domkiem na spontaniczne spotkania z rodziną czy znajomymi. Grillowana karkówka w grudniu? Dlaczego nie!

Zapewnij gościom więcej atrakcji

Prowadząc biznes za miastem – restaurację lub pensjonat – zwłaszcza przy chętnie uczęszczanych trasach, warto zadbać o to, aby przez cały rok dać możliwość przebywania na zewnątrz. Altany ogrodowe świetnie się do tego nadają. Pozwalają na przedłużenie przyjemnych wiosenno-letnich miesięcy.

Altany o większych rozmiarach mogą spokojnie pomieścić kilkanaście osób, które mogą cieszyć się posiłkiem lub każda inną formą spędzania wolnego czasu. To bardzo dobre rozwiązanie dla działalności prowadzonych za miastem. Wystarczy ogrzewacz powietrza i już nawet najzimniejsze dni można przyjemnie spędzać na świeżym powietrzu. Warto również pomyśleć o altanach, które mają możliwość ich zamknięcia – w ten sposób dodatkowo chronimy wszystkich przed wiatrem, deszczem czy śniegiem.

Altany ogrodowe mają tez możliwość adaptacji pod kątem różnych rozwiązań. Mogą służyć jako domek grillowy – wtedy trzeba je odpowiednio przygotować, aby grill był zamontowany bezpiecznie z uwzględnieniem odpowiedniego odprowadzania dymu. Inną opcją jest stworzenie tam sauny czy gorącego basenu – są to rozwiązania znane m.in. ze Skandynawii oraz innych chłodniejszych miejsc. Jest naprawdę wiele możliwości, dzięki którym można uatrakcyjnić pobyt swoim gościom, a co za idzie, wydłużyć swój czas zarobkowania.

Artykul opublikowany: 2020-04-01 / w dziale: Porady