Robot sprzątający do 1000 zł – na które modele zwrócić uwagę?

2020-06-22

Dobry robot sprzątający może znacznie ułatwić codzienne dbanie o porządek w domu, Dzięki niemu bez wysiłku usuniesz kurz, pył i roztocza. Wcale nie musisz wydawać na ten sprzęt kilku tysięcy złotych. Tańsze modele również świetnie spełniają swoje zadanie i wyróżniają się ciekawymi funkcjami. Zobacz, które odkurzacze automatyczne do 1000 zł warto kupić.

Robot sprzątający do 1000 zł – na które modele zwrócić uwagę?

Robot sprzątający Sencor SVC 7020VT

Nasze zestawienie otwiera tani robot-odkurzacz Sencor SVC 7020VT. To świetny produkt dla każdego, kto nie chce wydawać fortuny na AGD, a jednak lubi testować nowinki technologiczne. Pozwoli Ci na wypróbowanie nowej formy sprzątania i ocenę jej efektywności. Robot sprzątający marki Sencor charakteryzuje się mocą ssącą 7,5 W. Oprócz podstawowego trybu odkurzania do wyboru masz także funkcję „mop". Dzięki specjalnej elektrostatycznej miotełce odkurzacz wciąga wszystkie pyłki i drobinki kurzu. Przedni czujnik zderzeniowy zapobiega wpadaniu na przedmioty.
Baterię naładujesz w 4 godziny – po tym czasie urządzenie będzie mogło pracować przez 50 minut. Emisja hałasu wynosi zaledwie 55 dB. Odkurzacz pracuje stosunkowo cicho i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Czyścić podłogę możesz niejako przy okazji, nie rezygnując ze zwykłych aktywności. Roboty sprzątające powinny w ten właśnie sposób ułatwiać nam życie. Dodatkową zaletą Sencor SVC 7020VT jest jagodowy kolor obudowy, który wprowadzi do Twojego domu więcej pozytywnej energii.

Odkurzacz iLife A8

Następny przykład odkurzacza automatycznego w dobrej cenie to iLife A8. Różne tryby pracy (na przykład czyszczenie krawędzi czy odkurzanie miejscowe) pomagają dopasować sposób działania do bieżących potrzeb. Bateria Li-Ion o pojemności 2600 mAh pracuje aż 100 minut. Producent określa poziom hałasu jako nieprzekraczający 50 dB – mamy kolejny dowód na to, że roboty sprzątające mogą być naprawdę ciche.
Wraz z odkurzaczem otrzymasz stację ładującą i pilot. Zwróć uwagę, że robot sam odszukuje bazę w celu uzupełnienia baterii, a po zakończonym ładowaniu potrafi wrócić w miejsce, gdzie zakończył sprzątanie. Dzięki technologii iVoice odkurzacz poinformuje Cię głosowo, co robi i czy wymaga twojej pomocy. Ta praktyczna funkcja przełoży się na większą kontrolę nad jego działaniem.

Odkurzacz iRobot Roomba 615

W cenie 1000 zł możesz kupić także kultową Roombę firmy iRobot z 25-letnim doświadczeniem w dziedzinie robotyki. Urządzenie sygnowane numerem 615 jest jedną z tańszych propozycji marki. Trzeba przyznać, że jakością nie ustępuje modelom za kilka tysięcy złotych. Bateria Li-Ion ładowana w 3 godziny zapewnia nieprzerwaną 50-minutową pracę. Po tym czasie odkurzacz-robot sam wróci do stacji dokującej – nie musisz martwić się o jego podłączanie. Wśród parametrów technicznych warto wyróżnić świetnie działający czujnik antykolizyjny i technologię iAdapt – zaawansowaną kombinację czujników i oprogramowania, która gwarantuje maksimum wydajności.
Zaletą tego robota sprzątającego jest trzystopniowy system sprzątania oparty na działaniu wirujących szczotek zgarniających kurz i mechanizmu zasysającego zabrudzenia do zbiornika AeroVac. Specjalne filtry umieszczone przy jego wejściu pomagają dbać o Twoje zdrowie. Dodatkowo wykorzystano w nim ruchomą głowicę dostosowującą się do typu podłogi. Robot odkurzający znajdzie więc zastosowanie zarówno na dywanie, jak i parkiecie czy płytkach. Technologia wykrywania miejsc szczególnie zabrudzonych Dirt Detect gwarantuje świetne efekty sprzątania.

Artykul opublikowany: 2020-06-22 / w dziale: Porady