Rolety zewnętrzne - dlaczego są chętnie stosowane? Jakie mają zalety?

2022-05-06

Obecnie wiele osób wręcz nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez nowoczesnych rolet okiennych. Są one bardzo przydatne i pozwalają domownikom zachować prywatność, niezakłócony sen czy zatrzymywać promienie słoneczne w upalne dni. Stanowią też świetny element dekoracyjny w pomieszczeniach. Jakie rodzaje rolet wyróżniamy? Czym się różnią rolety zewnętrzne od wewnętrznych?

 

 • Rolety - praktyczne i bardzo lubiane rozwiązanie w mieszkaniach oraz biurach
 • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne
 • Rolety natynkowe - dlaczego są chętnie kupowane?
 • Potrzebujesz maksymalnej ochrony? Postaw na rolety antywłamaniowe!

 

W tekście przeczytasz o rodzajach rolet okiennych oraz ich zaletach.

Rolety zewnętrzne - dlaczego są chętnie stosowane? Jakie mają zalety?

Rolety - praktyczne i bardzo lubiane rozwiązanie w mieszkaniach oraz biurach

Rolety to bez wątpienia bardzo popularny element wystroju mieszkań, który jest ceniony m.in. za to, że pomaga w osiągnięciu komfortowego snu (całkowite zaciemnienie w pokoju), pomaga utrzymać komfortową temperaturę, zapewnia prywatność, a nawet pomaga w izolacji akustycznej wnętrza domu. Warto też pamiętać, że przez okna ucieka nawet do 25% energii cieplnej, a okna, które zostały wyposażone w rolety zewnętrzne pozwalają zaoszczędzać i minimalizować te straty. Oprócz tego rolety są ważnym elementem dekoracyjnym w domach jednorodzinnych, jak również w biurach.

W sklepach jest bogaty wybór rolet, dlatego decyzję o ich kupnie warto dobrze przemyśleć poświęcając na to trochę czasu. W końcu warto znaleźć rolety, które będą znakomicie dopasowane do wyglądu pomieszczeń.

Warto mieć na uwadze, że na rynku znajdziemy rolety charakteryzujące się różnymi cechami, dlatego warto pamiętać o dopasowaniu ich do rodzaju pomieszczeń, w którym mają być zamontowane. Dodatkowo, niektóre modele oferują sterowanie zdalne za pomocą pilota, co jest bardzo wygodne.

 

Rolety zewnętrzne i wewnętrzne

W sklepach znajdziemy różne modele rolet w zróżnicowanych wersjach kolorystycznych. Obecnie to rolety klasyczne wolnowiszące są najbardziej rozpowszechnionym systemem osłonowym, jednak nie jedynym, który jest dostępny w sklepach.

Rolety dzielimy na zewnętrzne i wewnętrzne. Najpopularniejsze typy zewnętrznych rolet, to:

 • roleta elewacyjna;
 • roleta naokienna;
 • roleta natynkowa;
 • roleta sterowana ręcznie;
 • roleta podtynkowa
 • roleta sterowana automatycznie;
 • roleta termoizolacyjna;
 • roleta antywłamaniowa.

Rolety zewnętrzne skutecznie osłaniają przed działaniem promieni słonecznych. Zapewniają bardzo dobrą izolację  akustyczną i termiczną. W trakcie lata zapobiegają przegrzaniu w domu, z kolei podczas zimy chronią przed utratą ciepła.

Jakościowe modele rolet zewnętrznych znajdziemy m.in. na stronie https://dopasujrolety.pl/3-rolety-zewnetrzne. Oferta zawiera najwyższej klasy rolety spełniające wszelkie wymogi. Producent rolet zewnętrznych dołożył starań i użył najlepszych materiałów, by każdy klient mógł cieszyć się ich trwałością przez wiele lat użytkowania.

Z kolei do grupy rolet wewnętrznych zalicza się:

 • roleta okienna dzień noc;
 • roleta bambusowa;
 • roleta materiałowa;
 • roleta plisowana;
 • roleta rzymska.

 

Rolety natynkowe - dlaczego są chętnie kupowane?

Jedna z ciekawszych opcji w sklepach, to roleta natynkowa, która spełnia zarówno funkcje estetyczne, jak również ochronne. Takie rolety bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i w tradycyjnych domach. System montowany jest na elewacji budynku lub wewnątrz wnęki okiennej.

Decyzję o montażu takich rolet można podjąć tak naprawdę w każdej chwili, dlatego są chętnie wybierane w trakcie modernizowania istniejących budynków. Dużą zaletą stosowania tych rolet jest brak ingerencji w obecny stan budynku. Pancerze rolet są wykonane w wysokiej jakości profilach aluminiowych, które wypełniono pianką poliuretanową. Profile są pokryte dwuwarstwowo lakierem w systemie PU/PA, dzięki czemu charakteryzują się podwyższoną odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz ścieranie. Bogata paleta kolorów do wyboru sprawia, że ten rodzaj rolet jawi się jako doskonały element dekoracyjny. Dopasowanie do wyglądu budynku możemy uzyskać dzięki jednej z trzech dostępnych skrzynek rolet natynkowych: skrzynka ścięta pod kątem 45 stopni (system SK), półokrągła (system SKP) i okrągła (system SKO).

 

Potrzebujesz maksymalnej ochrony? Postaw na rolety antywłamaniowe!

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się rolety antywłamaniowe. Jest to bardzo dobra ochrona przed działaniem słońca, hałasu i gwarant prywatności (chronią przed wścibskimi spojrzeniami), ale także solidne zabezpieczenie naszego mieszkania przed włamywaczami. Obudowa tych rolet jest dodatkowo wzmocniona.

Antywłamaniowe rolety są wykonane z bardziej masywnych i twardszych materiałów, znacznie trudniejszych do sforsowania przez napastników. W sklepach dostaniemy różne modele tego typu rolet. Ich wyróżnik to poziom bezpieczeństwa, który zapewniają. Modele, które są najbardziej zaawansowanymi pod względem technologicznym, mogą wydawać alarmujące dźwięki w trakcie próby włamania się do naszego domu, co skutecznie odstraszy złodziei. Takie rozwiązanie od razu powiadamia wszystkich domowników i pozwala im natychmiast reagować.

Artykul opublikowany: 2022-05-06 / w dziale: Aranżacja wnętrz