Skuteczny sposób na przedstawienie nieruchomości - wizualizacja 3D

2018-07-12

Jeszcze kilka lat temu, wizualizacja 3D kojarzyła się z czymś stosowanym tylko w najbardziej prestiżowych projektach i niedostępnym dla przeciętnych użytkowników. Obecnie sytuacja uległa ogromnej zmianie. Trójwymiarowe wizualizacje budynków i wnętrz powoli stają się standardem, znacznie ułatwiającym wyobrażenie sobie oferowanej nieruchomości na żywo. Czym się wyróżniają, co mogą przedstawiać i w jaki sposób można je wykonać?

Skuteczny sposób na przedstawienie nieruchomości - wizualizacja 3D

Zalety trójwymiarowych wizualizacji

Techniczne rysunki nieruchomości, nawet jeśli są bardzo dokładne, nie są w stanie obrazowo przedstawić wnętrza. Trudno sobie wyobrazić, jak będą wyglądały poszczególne pomieszczenia, kiedy patrzy się na zwykły projekt wykonany przez architekta. Wizualizacje 3D powstały po to, aby zobrazować standardowe, płaskie projekty nieruchomości i nadać im rzeczywisty wymiar.

Dzięki komputerowej wizualizacji, znacznie łatwiej jest podjąć decyzje dotyczące wystroju wnętrza. Urządzanie salonu, kuchni czy łazienki staje się prostsze. Wizualizacja pozwala na kompletne wyposażenie wirtualnego wnętrza według własnych preferencji. Umożliwia między innymi wybranie wymarzonych szafek, mebli, płytek, kolorów ścian, a nawet rodzaju oświetlenia! Wiele programów posiada bogatą bazę gotowych modeli 3D, dzięki czemu inwestor może sprawdzać, jak będzie wyglądało wnętrze w różnych stylach.

Stosując fotorealistyczne wizualizacje oferowanych nieruchomości, deweloperzy ułatwiają klientom wybór najbardziej odpowiedniej dla nich oferty. Dzięki temu, klienci oszczędzają mnóstwo czasu, gdyż nie muszą oglądać interesujących ich mieszkań na żywo.

Wizualizacja może pokazywać zarówno zewnętrzne elewacje budynku, jak i wnętrze ze wszystkimi pomieszczeniami. Istnieje także możliwość stworzenia profesjonalnej trójwymiarowej animacji, przedstawiającej wirtualny spacer po wnętrzu. Klienci mogą mieć wrażenie, że wchodzą do prawdziwego domu lub mieszkania!

Wizualizacja pozwala zobaczyć, jak będzie wyglądać nieistniejący jeszcze budynek i jego wnętrze. Dzięki temu, inwestorzy mogą wprowadzić ewentualne zmiany już na etapie projektu i w ten sposób uniknąć późniejszego remontu. To bardzo przydatne narzędzie, które jest doceniane przez potencjalnych klientów i często ma znaczenie dla powodzenia sprzedaży. Dobrze wykonana wizualizacja 3D może zachęcić inwestora do kupienia nieruchomości. Większość programów używanych przez architektów, posiada także bardzo przydatną opcje wyliczania, jaka ilość materiałów budowlanych będzie potrzebna, aby urzeczywistnić stworzoną wizualizację. Może to być pomocne na etapie wykańczania wnętrza.

Sposób na skuteczną reklamę internetową

Świetnym sposobem na przedstawienie oferowanej nieruchomości, jest udostępnienie wizualizacji w internecie. Obecnie już wielu deweloperów oraz biur nieruchomości korzysta z takiego sposobu reklamy, umożliwiając wirtualny spacer po mieszkaniu na swojej stronie internetowej. Większość inwestorów planujących kupić nieruchomość, poszukuje atrakcyjnych ofert w internecie. Ciekawie wykonana animacja, przedstawiająca nieruchomość z najbardziej korzystnej strony, może skłonić potencjalnego klienta do kontaktu z biurem sprzedaży. Co więcej, udostępnienie takiej formy reklamy kojarzy się z prestiżem i wysoką jakością oferowanych usług. W ten sposób developer może przekonać do siebie klienta.

Zaawansowane programy do tworzenia wizualizacji 3D

Współczesna technologia pozwala na uzyskanie niezwykle realistycznego obrazu, wyglądającego niemal jak prawdziwe zdjęcie! Wszystko dzięki specjalistycznym programom graficznym, które mają coraz większe możliwości. Obecnie niemal każdy architekt korzysta z profesjonalnego oprogramowania. W celu uzyskania najlepszych efektów, architekci stosują kilka programów graficznych, gdyż każdy z nich oferuje inne opcje. Jakie są popularne programy do wykonywania wizualizacji?

  • AutoCAD- jest chyba najbardziej powszechnym i znanym programem do wykonywania projektów. Oferuje ogromne możliwości i jest często wykorzystywany w budownictwie i architekturze.
  • CAD Dekor- to dość prosty w obsłudze program, który pozwala na stworzenie realistycznych wizualizacji wnętrz.
  • 3DS Max- bardzo zaawansowany program, przeznaczony do tworzenia różnego rodzaju animacji oraz wizualizacji, nie tylko architektonicznych.
  • InteriCAD- profesjonalny program do wykonywania wizualizacji 3D oraz animacji wnętrz. Posiada bogatą bazę modeli 3D, pozwalającą stworzyć realistyczne wnętrze.

To tylko niektóre z wielu programów przeznaczonych dla architektów i wspomagających ich pracę. Każdy projektant preferuje inne programy. Najważniejsze jest, aby efekt końcowy był zadowalający i przedstawiał jak najbardziej obrazowo oferowaną nieruchomość.

To, czy wizualizacja jest wykonana profesjonalnie i efektownie, może mieć istotny wpływ na powodzenie przy sprzedaży nieruchomości. Wiedzą o tym doskonale architekci, którzy chętnie wykorzystują to nowoczesne rozwiązanie. Wykonanie zaawansowanego projektu bywa pracochłonne i wymaga dobrej znajomości programów graficznych, ale jest warte zachodu, gdyż znacznie podwyższa atrakcyjność oferty.

Wsparcie merytoryczne: Blue Sky Drafting.

Artykul opublikowany: 2018-07-12 / w dziale: Deweloper