Stoły na balkon, taras i do ogrodu – wybierz asortyment dla siebie i swoich bliskich

2020-11-27

Chcesz spędzać czas z lokatorami i gośćmi na tarasie, balkonie lub w ogrodzie? Oczywiście najlepszym sposobem na wspólne chwile są relaks i rozmowy przy ulubionym piwie, lampce wina, kawie, herbacie, soku lub posiłku. Warto w takich momentach posiadać stół, przy którym wspólnie usiądziecie.

Stoły na balkon, taras i do ogrodu – wybierz asortyment dla siebie i swoich bliskich

Jak wybrać meble na taras i stoły ogrodowe, by pasowały one do aranżacji? Czy ich jakość naprawdę ma tak duże znaczenie, jak twierdzą producenci? Przekonajmy się w dalszej części tekstu.

Rozmiar to podstawa 

Rozmiar nie ma znaczenia – jest to największe kłamstwo, gdy chodzi o meble i wyposażenie dla domu. Dopasowanie stołu ogrodowego do nieruchomości to najważniejszy aspekt. Warto również podejść do tematu w sposób rozważny i rozsądny. Jeśli nie masz współlokatorów i rzadko przyjmujesz gości, nie potrzebujesz wyposażenia mieszczącego 8-10 gości. W takich momentach wystarczy średniej wielkości stół dla 4 biesiadników lub nawet malutki stolik kawowy, przy którym swobodnie usiądą tylko dwie osoby.

Design stołu ogrodowego 

Ogród to miejsce, w którym zazwyczaj posiadamy dużo wolnej przestrzeni. Nawet małe obiekty są przestronniejsze od tarasów i balkonów. Warto więc wykorzystać ten teren, by zaplanować w nim miejsce przeznaczone do relaksu – niezależnie, czy będzie to odpoczynek z przyjaciółmi, lokatorami, czy w samotności. 

Jak zatem wybierać stoły do ogrodu, by ich design pasował do przyjemnej aranżacji? Jeśli jest to przestrzeń utrzymana w stylu tradycyjnym/klasycznym, drewniany stół w swoim naturalnym lub bejcowanym kolorze to doskonały wariant. Przy bardziej nowoczesnych projektach warto sięgnąć po stoły czarne, szare lub białe – nawet jeśli są one z drewna. 

Design stolika na balkon lub taras

Stoły balkonowe dostępne są zazwyczaj w dwóch opcjach – jako niewielkie rozkładane stoliki stojące i produkty z hakami umożliwiającymi zawieszenie blatu na barierkach. Pierwszy wariant to świetna inwestycja dla średniego rozmiaru balkonów. Drugi z kolei to (w pewnym sensie) ostatnia deska ratunku dla konstrukcji podłużnych i wąskich. Nie oznacza to wcale, że taki stolik zawieszany jest niewygodny. Dwie osoby bez problemu są w stanie zjeść przy nim posiłek w komfortowych warunkach. 

Stoły tarasowe z kolei mogą być zróżnicowane i ich rozmiar, wysokość lub styl jesteśmy w stanie dopasować do metrażu nieruchomości. Świetnym pomysłem jest zakup rozkładanych stołów, które po złożeniu posiadają rozmiary typu 80x80 cm i są w stanie pomieścić max. 2-3 osoby. Po rozłożeniu mogą być one nawet 2-3 krotnie szersze. Dzięki temu masz możliwość personalizacji stołu tarasowego do sytuacji, potrzeb i oczekiwań. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie godne uwagi.  

Artykul opublikowany: 2020-11-27 / w dziale: Aranżacja wnętrz