Szafa narożna do sypialni – zagospodaruj kąty swojego pokoju

2020-11-27

Sypialnia to miejsce, w którym się relaksujemy i odpoczywamy. Dlatego w takim pomieszczeniu powinno pojawić się duże łóżko. W małych sypialniach liczy się każdy centymetr, a samo łóżko zajmuje dużo miejsca, jak więc znaleźć miejsce na odzież?

Szafa narożna do sypialni – zagospodaruj kąty swojego pokoju

Sypialnia to miejsce, w którym się relaksujemy i odpoczywamy. Dlatego w takim pomieszczeniu powinno pojawić się duże łóżko. W małych sypialniach liczy się każdy centymetr, a samo łóżko zajmuje dużo miejsca, jak więc znaleźć miejsce na odzież? Z pomocą przychodzi nam szafa narożna, czyli mebel łączący w sobie nowoczesny wygląd z bardzo praktycznymi rozwiązaniami. Takie meble charakteryzują się bardzo dużą pojemnością, jak również i funkcjonalnością.

Szafa narożna do sypialni

Szeroki asortyment szaf narożnych umożliwia dobór tej odpowiedniej do naszych potrzeb. Mogą to być modele jedno drzwiowe, dwudrzwiowe, a nawet takie, które mają drzwi przesuwne. Eleganckie szafy narożne mogą mieć różnorodną kolorystykę, fronty fornirowane bądź gładkie w wysokim połysku, a także posiadają różnorodne wstawki drewniane. Wszystko zależy od naszego zapotrzebowania.

Równie ważny, jak wygląd zewnętrzny, jest również układ wewnętrzny. Zazwyczaj z jednej strony są to półki od góry do dołu, a z drugiej przestrzeń do wieszania odzieży oraz półki górne. Duża pakowność oraz pomysłowe rozmieszczenie ułatwiają rozłożenie odzieży oraz ochrania ją przed pognieceniem.

../media/art/304/lass02_oliv5l6qxngiiqcebyao.jpg

Szafy narożne zastępują w sypialni regał oraz zwykłą szafę, przez co oszczędzamy przestrzeń. W dodatku jesteśmy w stanie zagospodarować róg, czyli przestrzeń stosunkowo trudną do umeblowania.

Szafy narożne do pokoju młodzieżowego

Młodzi ludzie posiadają bardzo dużo odzieży, jak również i gier planszowych oraz przeróżnych gadżetów. Dzięki szafie narożnej wszystkie te rzeczy pomieszczą się w jednym miejscu. Szafy młodzieżowe są również bardziej kolorowe, jak również i posiadają nowoczesną stylistykę. Zazwyczaj można do takiej szafy dobrać bez problemu biurko bądź komodę, które doskonale stworzą spójną aranżację. Pojemna szafa narożna w pokoju młodzieżowym może posłużyć także jako doskonałe miejsce do zabaw. Przestronny spód szafy idealnie nadaje się na przysłowiową bazę, w której dziecko może bawić się przez długie godziny.

Solidne wykonanie szafy narożnej to podstawa!

Wybierając szafę narożną do sypialni, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jakość jej wykonania. Zazwyczaj tego typu mebel jest bardzo obciążany odzieżą oraz innymi przedmiotami, które znajdują się w jej wnętrzu. Z tego względu powinna być wykonana z odpowiedniej grubości płyty MDF bądź litego drewna. Sam szkielet szafy dobrze jak posiada przez środek dodatkowe wzmocnienia, aby pod naporem ciężaru mebel nie odkształcał się i nie wyginał.

Artykul opublikowany: 2020-11-27 / w dziale: Aranżacja wnętrz