Szafa narożna w minimalistycznym wnętrzu – na co zwrócić uwagę?

2022-01-23

Sprzyjający wyciszeniu i ułatwiający zachowanie porządku styl minimalistyczny, to odpowiedź na potrzeby współczesnego świata. W nadmiarze bodźców, docierających zewsząd, dom urządzony w takim stylu to oaza spokoju. Jak zestawiać w nim meble? W jaki sposób zaprojektować te największe, jak np. szafa narożna? Przedstawiamy kilka wskazówek!

Szafa narożna w minimalistycznym wnętrzu – na co zwrócić uwagę?

Zacznij od sprecyzowania potrzeb

Pierwszy etap to zastanowienie się, co tak naprawdę ma być przechowywane w szafie. Czy będzie to miejsce na garderobę wiszącą – sukienki, marynarki, płaszcze? A może chcesz tam schować buty, ubrania składane w kostkę i dodatki? Na bazie tego ustalisz, ile wieszaków, półek i koszy ma znaleźć się w środku.

Inną od powyższych funkcję będzie pełnić szafa narożna, ustawiona w jadalni, salonie albo gabinecie. W nurcie minimalistycznym dążymy do tego, aby pochować jak najwięcej. Jeśli już coś eksponujemy – to tylko starannie wybrane, wyjątkowe przedmioty. Dlatego szafy do jadalni lub pokoju dziennego muszą mieć odpowiednią liczbę półek i system sprytnych schowków. Pozwoli to ukryć wszelkie przedmioty, które zaburzałyby harmonię przestrzeni.

Przemyśl też to, ile osób będzie korzystało z gotowego mebla. Gdy zamierzasz go z kimś współdzielić, ustalcie wspólnie to, jak ma zostać skonstruowany.

Szafa narożna a minimalizm

Styl minimalistyczny to nurt idealny dla osób zorganizowanych, uporządkowanych, a także ceniących sobie równowagę i balans. Wbrew pozorom, wnętrza tak urządzone nie muszą być sterylne bądź wizualnie zimne. Sekret to taki dobór tworzyw, barw oraz form, aby całość stała się elegancka i harmonijna, a jednocześnie nie odrzucała swą surowością.

Równowaga między funkcjonalnością a formą

W omawianym tu stylu szafy narożne są proste w formie. Nie ma w nich zbędnych ozdób, dodatków czy fantazyjnych elementów. Warto zdecydować się na jeden detal, który będzie je wyróżniał i nadawał smaku całemu wyposażeniu.

Kluczem do zachowania ładu we wnętrzu jest przemyślana organizacja wnętrza szafy. Ułatwiające życie mechanizmy, ciche dosuwanie szuflad, oświetlenie, półki odpowiedniej głębokości… Wszystko to pozwoli cieszyć się uporządkowanym otoczeniem.

Aby jak najlepiej zagospodarować wybrany kąt, opłaca się zamówić szafę narożną na wymiar. Skorzystaj z oferty producenta dostarczającego je klientom w całym kraju! Wysokiej jakości szafa, zakupiona na miarę potrzeb w Komandor.pl, będzie służyła długie lata.

Kolory i materiały szafy: jak wybierać?

W minimalizmie paleta barw jest stonowana. Sprawdzają się tu przede wszystkim biele, szarości, brązy, czernie. Nie należy mieszać ze sobą zbyt wielu kolorów. Jednak zastosowanie na froncie szafy narożnej kilku odcieni tej samej barwy to znakomity pomysł. Można to zrealizować przez:

  • połączenie płyt laminowanych i szkła matowego,
  • miks elementów matowych i połyskliwych,
  • wkomponowanie dwóch różnych materiałów na dwa skrzydła mebla.

Taki zabieg sprawi, że szafa będzie subtelnie wyróżniała się w całej aranżacji. Jednocześnie jej design nie zaburzy harmonii całego pomieszczenia. Minimalistyczna estetyka zostaje zachowana!

 

Aranżowanie pomieszczeń w nurcie minimalistycznym to nie kwestia mody. To raczej dążenie do osiągnięcia harmonii i przebywania w uporządkowanym, przyjaznym otoczeniu. Przemyślane meble: szafy narożne, komody, systemy półek i schowków, to baza do wykreowania takiej aranżacji. A dodatki? Pozostaw tylko te, starannie wyselekcjonowane – i w niewielkiej liczbie. Czy styl ten rezonuje z Twoimi potrzebami?

Artykul opublikowany: 2022-01-23 / w dziale: Aranżacja wnętrz