Osiedle Sympatyczne Warzymice
Warzymice, ul. Do Rajkowa
W naszej ofercie znajdziecie mieszkania z ogródkami, balkonami, jedno lub dwa poziomowe. Metraże od 29 do 109 m2. Osiedle zamknięte, niezwykle kameralne, o wyjątkowym klimacie, zlokalizowane w Warzymicach.
Apartamenty Warszewo Szczecin Północ
Szczecin, Północ, ul. Maciejkowa 31
Apartamenty Warszewo to najwyższy poziom nowoczesności, architektura lekka oraz niezwykle funkcjonalnie dopasowana do okolicy gdzie panuje zieleń. Mieszkania jakie zostaną zrealizowane będą to kawalerki, oraz mające dwa pokoje lub trzy pokoje z kuchnią. Metraż przewidziano w granicach 29-62m2.
Osiedle Etiuda Szczecin Zachód
Szczecin, Zachód, ul. Fryderyka Chopina
Etiuda proponuje wszystkim znakomite mieszkania o niezwykłej funkcjonalności. Całość budynków opiera się na najnowszych trendach w architekturze. Projektanci pracując nad osiedlem Etiuda za główny cel postawili sobie stworzyć miejsce które będzie pozwalało na pełen relaks i komfort.
Ornament Szczecin Śródmieście
Szczecin, Śródmieście, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego
Niezwykle elegancki design w połączeniu z innowacyjnym projektem architektonicznym to elementy wyróżniające Osiedle Ornament wśród innych inwestycji mieszkaniowych. Nad wyraz gustowna elewacja, która wyróżnia się kolorystyką szaro-białą, a także posiadająca drobny ornament z logotypem osiedla. Wszystko w tym projekcie jest odpowiednio stonowane co nie odbiera całości nowoczesności.
Osiedle Ku Słońcu Szczecin Zachód
Szczecin, Zachód, ul. Kazimierska 3
Ku Słońcu to osiedle które jest doskonałym wyborem dla wszystkich tych którzy poszukują ciszy i spokoju ale równocześnie nie chcą rezygnować z bliskości centrum wielkiego miasta. Całość osiedla to pięć budynków gdzie trzy są już użytkowane przez nowych mieszkańców. Pozostałe dwa budynki mają zostać oddane do użytkowania w roku 2017 i 2018.
Informacje na temat miasta Szczecin
Aktualnie w Szczecinie mamy 205 ofert nowych mieszkań na sprzedaż od deweloperów z 5 różnych inwestycji.

Szczecin zamieszkuje obecnie 405,7 tysięcy osób (prawie 25% wszystkich mieszkańców województwa). Gęstość zaludnienia wynosi 1348,9 osób na km2. Powierzchnia miasta równa się 300,6 km2 co daje Szczecinowi trzecie miejsce pod tym względem w Polsce. Jest on stolicą województwa zachodniopomorskiego.

Szczecin wraz z całym Pomorzem już w roku 967 znalazł się w granicach Polski. Wynikało to z ekspansywnej polityki Mieszka I. Jednak XI wiek to secesja miasta i dopiero Bolesław Krzywousty w 1121 roku ponownie przyłącza Szczecin w granice Polski. Pod koniec XII wieku miasto staje się lennikiem cesarza, wchodząc w skład Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Od tego momentu zaczyna się jego rozwój. 1243 rok to nadanie praw miejskich, a kolejne dekady to rozbudowa miasta, jego rozkwit związany choćby z wykorzystaniem znakomitej lokalizacji. Dopiero XVII wiek to kolejna zmiana statusu Szczecina, w wyniku Potopu Szwedzkiego to właśnie Szwedzi przejmują nad nim zwierzchnictwo. 1713 rok to przyłączenie miasta do Prus. W wyniku działań II wojny światowej, w roku 1945 miasto wraca w granice Polski.

Mieszkania w Szczecinie – rynek pierwotny i wtórny
Obecnie średnia cena mieszkania na rynku pierwotnym w mieście Szczecin wynosi 4571 zł za metr kwadratowy i jest wyższa niż w przypadku mieszkań z rynku wtórnego. Na nim należy liczyć się ze średnią ceną wynoszącą 3927 zł/m2. Najwięcej transakcji związanych z zakupem nowych mieszkań odnotowywanych jest w przedziale 4-5 tysięcy złotych za metr kwadratowy, a wyjątkowym powodzeniem cieszą się lokale o powierzchni 40-60 m2. Jak pokazują dane rynku nieruchomości mieszkaniowych w Szczecinie, aż 36% wszystkich zakupów było właśnie w tym przedziale cenowym. W większości dzielnic, miejsc Szczecina, ceny mieszkań kształtują się na podobnym poziomie, można znaleźć te wyjątkowo tanie jak i bardzo drogie. Wyjątkiem jest Prawobrzeże gdzie nie ma zbyt wielu nowych inwestycji, a ceny są powyżej 5 tys. za metr kwadratowy. Jeżeli mowa o rynku pierwotnym w innych dzielnicach: Szczecin Północ to możliwość szukania nowych lokali mieszkalnych w przedziale 3700 – 5000 zł/m2. Z kolei Szczecin Śródmieście to ceny mieszkań zaczynające się od 4450 zł i dobijające do 5500 zł. Szczecin Zachód to dzielnica gdzie najtańsze nowe nieruchomości kosztują około 4100 zł/m2 ale i powyżej 5 tys. złotych również można coś znaleźć.
Rynek wtórny w Szczecinie różni się od pierwotnego, z uwagi choćby na różnorodność gdy mowa o wieku konkretnych mieszkań, budynków w którym się znajdują. Dla przykładu decydując się na mieszkanie w dzielnicy Prawobrzeże, oddane do użytkowania w 2002 roku, trzeba wyłożyć 5722 zł/m2. Kupno mieszkania w wieżowcu z końcówki lat 70-tych to wydatek 4650 zł/m2, a mieszkanie w starej kamiennicy w centrum, z roku 1930, to wydatek „zaledwie" 3500 zł/m2.

Jak dużo mieszkań oddaje się do użytkowania w Szczecinie?
Rok 2016 był rekordowy kiedy mowa o przekazaniu do użytkowania nowych mieszkań w Szczecinie. Przekroczona została bariera 2000 lokali, a dokładniej przygotowano 2103 mieszkań dla nowych właścicieli. Szczecin praktycznie góruje w tym aspekcie jeżeli mowa o całym województwie zachodniopomorskim. Dzieje się tak, bo przykładowo dwa kolejne miasta pod względem ilości nowych inwestycji mieszkaniowych to Kołobrzeg (621 nowych mieszkań) oraz Police (476 nowych mieszkań). Do tej pory, na przestrzeni 10 lat nie udało się w Szczecinie oddać więcej nowych mieszkań. Rekordowy był choćby 2012 rok gdy to przygotowano ich 1577. Natomiast rok 2015 to jedynie 701 nowych mieszkań oddanych do użytkowania.

Rynek pracy w Szczecinie
Szczecin to miasto w którym stopa bezrobocia wynosi obecnie 4,1% czyli bardzo mało, zdecydowanie poniżej średniej krajowej. Szukający zatrudnienia w mieście mogą spodziewać się średniej pensji na poziomie 4759,53 zł brutto. Na pierwszy plan, kiedy mowa o strukturze zatrudnienia, wysuwa się przemysł oraz handel z usługami. W przemyśle pracuje prawie 20% wszystkich zatrudnionych na terenie miasta. Z kolei handel z usługami to praca blisko 19,5% z całości osób angażowanych do pracy w Szczecinie.

Wielkie firmy z siedzibą w Szczecinie i okolicy
Szczecin oraz okoliczne gminy to miejsce gdzie ulokowane są doskonale znane w całym kraju firmy. Jedną z nich jest Netto, która swoją centralę ma w pod szczecińskiej wsi Motaniec. Netto to ogólnopolska sieć dyskontów. W samym Szczecinie znajduje się Polska Żegluga Morska, w chwili obecnej posiadająca ponad 50 statków. PŻM organizuje zarówno morski transport ładunków jak i transport pasażerski. GK OT Logistic to kolejna kolejna duża firma mająca swoją siedzibę w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Firma specjalizuje się w działaniach spedycyjnych i transportowych. Jest doskonale znana w całej Europie. W Szczecinie swoją centralę ma również Farutex czyli jeden z polskich liderów jeżeli mowa o dostawach produktów spożywczych dla branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Szczecin, jego położenie i korzyści z tego wynikające
Szczecin jest miastem niezwykle ważnym jeżeli mowa węzłach komunikacyjnych, nie tylko o znaczeniu krajowym ale i międzynarodowym. Jego położenie blisko morza, a także granicy niemieckiej to same korzyści.
Ogromne znaczenie dla miasta ma transport morski. Bliskość Świnoujścia, bliskość Morza Bałtyckiego, znakomicie przygotowana Zatoka Pomorska i Zalew Szczeciński sprawiają, że transport morski i przemysł stoczniowy mają się tutaj dobrze.
Komunikacja kolejowa znakomicie łączy Szczecin z najważniejszymi miejscami w kraju. Bezpośrednie połączenia ze Śląskim Okręgiem Przemysłowym, Krakowem, Warszawą oraz Trójmiastem to duży atut miasta. O ile lotnisko w Goleniowe nie należy do największych w kraju, o tyle żadnym kłopotem nie jest szybkie dotarcie na lotnisko w Berlinie. Bliskość granicy niemieckiej, bliskość stolicy Niemiec i znakomicie przygotowana sieć dróg pozwalają na komfortowy i bezpieczny transport. Drogą S3 łatwo można dostać się do autostrady A2 i A4 oraz takich miast jak Poznań czy Wrocław.

Atrakcje Szczecina i regionu
Szczecin to miasto doświadczone przez historię dlatego w jego granicach bez problemów znaleźć można wiele miejsc i zabytków pochodzących z różnych epok. Najbardziej znanym symbolem historycznym miasta jest Zamek Książąt Pomorskich. Zamek należący do Gryfitów, zbudowany w renesansowym stylu. Początek zamku datowany jest na rok 1346 i przez wieki został wielokrotnie przebudowywany. Miejsce obowiązkowe do odwiedzenia podczas wizyty w Szczecinie. Szczecin to także miejsce gdzie znajduje się najstarsze kino na świecie. Kino Pionier zostało uruchomione w roku 1909 i do dziś można je odwiedzić, obejrzeć film równocześnie popijając kawę.
Spacery wzdłuż Odry, upajanie się przepięknymi widokami? To możliwe. 500 metrów tarasów czyli Wały Chrobrego, a także Bulwary Szczecińskie czyli około 1,5 km deptaku wzdłuż Odry.
Jasne Błonia, Park Żeromskiego, Jezioro Dąbie czyli znakomicie przygotowane tereny zielone do wypoczynku, rekreacji, spacerów na terenie miasta.
Szczecin i okolice regularnie, od 1980 goszczą kierowców rajdowych w ramach imprezy pod tytułem Rajd Magnolii. To najbardziej prestiżowy rajd samochodowy w tej części Polski.
Dni Morza, przez lata odbywające się w Szczecinie, obecnie w Świnoujściu, to impreza nie tylko dla wilków morskich. Żeglarskie rozrywki, liczne imprezy dla każdego, wszystko w klimacie morskim.