Szukasz płotu ogrodowego? Drewniane panele sprawdzą się najlepiej!

2019-04-04

W Europie centralnej i wschodniej ogrodzenie posesji jest bardzo istotnym elementem dla każdego posiadacza domu jednorodzinnego. W odróżnieniu od przyjaciół zza wielkiego oceanu, gdzie pomiędzy sąsiednimi domami nie ma praktycznie żadnej przegrody, a koleżanki zza między mogą swobodnie dyskutować ze sobą przez otwarte, kuchenne okna. To urocza wizja, ale w naszych realiach – niemożliwa. Chcąc tanio, bezpiecznie i estetycznie ogrodzić swoją posesję, jednocześnie nie inwestując w drut kolczasty i żelbetowe, przeciwczołgowe kloce, proponujemy klasykę – drewniane płoty osłonowe. Ogrodzenie niewyszukane, ale jakże bogate w zalety. Przygotowaliśmy dziś dla was ich krótkie zestawienie!

Szukasz płotu ogrodowego? Drewniane panele sprawdzą się najlepiej!

Duża dostępność, spory wybór, niska cena płotów drewnianych

Pierwsza zaleta jest tak banalna, że aż wstyd nam o niej pisać, jednak w obliczu, bądź co bądź trudnych, wiosennych zakupów do ogrodu, trzeba rzucić na stół wszystkie karty. Płoty z paneli drewnianych są stosunkowo tanie (patrz na www.produktyogrodowe.pl). Wynika to z pospolitości materiału budulcowego, czyli rodzimych gatunków drewna, który nie wymagają skomplikowanej obróbki. Przy odrobinie fachu w ręku drewniany płot osłonowy można zrobić samemu. Ale po co? Sklepy internetowe z artykułami ogrodowymi oferują tuziny wzorów z 24-godzinną dostawą pod próg, a sieci marketów budowlanych mają wiele z nich na stanie. Duża dostępność płotów z drewna jest ich niewątpliwą zaletą – jedziesz, kupujesz i montujesz. W dzisiejszych czasach tak niewielka fatyga w ogrodzeniu swojego domu to zdecydowanie wartość dodana.

Drewniane płoty ogrodowe - tani sposób na przełamanie nudy

Posługując się nazewnictwem fachowym, ogrodzenie domu można nazwać obiektem liniowym. Ciągnie się metrami, jest to bardzo jednolity i zwarty element ogrodu. Korzystając z mało wyszukanych opcji można bardzo łatwo wpaść w pułapkę nudy, monotonii i przytłoczenia. Naszym zdaniem właśnie taki efekt gwarantują ogrodzenia z prefabrykatów. Popularna alternatywa, czyli ogrodzenia z siatki drucianej, to wersja budżetowa. Są całkowicie transparentne, przez co ogród nie wydaje się już tak bardzo zamkniętą przestrzenią, ale jednocześnie traci na intymności.

Płot ogrodowy

Płot ogrodowy

Fot. Drewniane płoty osłonowe - ProduktyOgrodowe.pl

Idealnym połączeniem trwałości, odpowiedniej ochrony i ciekawego designu są właśnie płoty ogrodowe z drewna. Materiał ten idealnie komponuje się z zielenią w ogrodzie, jest także dosyć elastyczny jeśli chodzi o zestawienie z typowymi elementami przestrzeni miejskiej, nie razi oka przechodniów, to wersja zdecydowanie bardziej stonowana. Płoty drewniane do ogrodzenia posesji mają wysokość ponad 2 m, są więc solidną barierą dla osób trzecich i gwarantują intymność oraz komfort przebywania we własnym ogrodzie. Dzięki drewnianym płotom ażurowym, które mogą stanowić np. co trzecie przęsło w linii ogrodzenia, niweluje się jednostajny efekt, zyskuje częściowo transparentny, otwarty na świat zewnętrzny dodatek i „to coś” przyjemnego dla oka.

Dla drewnianych ogrodzeń zawsze istnieje ciekawa opcja w postaci nasadzeń pnących, takich jak bluszcz czy róża. Płot ogrodowy zyskuje wówczas kilka funkcji, a jesienią, gdy liście zmieniają kolor na prawdziwą pastelową paletę, ogrodzenie potrafi zmienić się w dzieło sztuki, urzekające tak przechodniów jak i samych domowników. To wielka zaleta płotów drewnianych...

Artykul opublikowany: 2019-04-04 / w dziale: Budownictwo