Ile potrzeba na szybki wakacyjny remont? Pożyczka na odświeżenie mieszkania

2018-08-01

Koszt remontu mieszkania najłatwiej obliczyć przy użyciu kalkulatora budowlanego. Do szacunkowej kwoty najlepiej doliczyć też kilkaset złotych zapasu na nieprzewidziane wydatki podczas odświeżania mieszkania. Wakacyjny, szybki remont łatwo sfinansować dzięki szybkiej pożyczce przez Internet.

Ile potrzeba na szybki wakacyjny remont? Pożyczka na odświeżenie mieszkania


Maksymalna kwota pożyczki – ile można pożyczyć i czy tyle wystarczy na remont?

Im większy zakres planowanych prac remontowych, tym większa potrzebna jest suma na pokrycie tych wydatków. Nieliczni pożyczkodawcy dają dostęp nowym klientom do wysokich kwot pożyczki. Do tej grupy zalicza się Moneyman.pl, gdzie nowi klienci mogą wziąć nawet 4000 złotych, a stali aż 7000 złotych.

Ciepła, bezdeszczowa pogoda świetnie nadaje się do odświeżenia mieszkania, dlatego nie warto zwlekać z rozpoczęciem prac, gdy tylko zapowiada się ładny tydzień. Nawet bez odłożonej sumy można skorzystać z kilku ciepłych dni na remont. Sprawę ułatwiają szybkie pożyczki przez Internet, które można wziąć w kilkanaście, a niektóre w zaledwie kilka minut. Łatwy i szybki dostęp do kilku tysięcy złotych sprawia, że nie trzeba mozolnie oszczędzać przez kilka miesięcy, by w wakacje odświeżyć mieszkanie.

W zależności od zakresu prac, użytych materiałów i cen fachowców remont może kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę warto oszacować koszty i doliczyć kilkaset złotych na nieprzewidziane wydatki, jakie mogą pojawić się podczas renowacji lokalu.

 

Co za ile? Co można odświeżyć za pożyczoną kwotę?

Remont generalny całego mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednak odświeżenie mieszkania i wymiana starych sprzętów na nowe to wydatek o wiele mniejszy, zwykle kilku tysięcy złotych. Można też odświeżyć tylko jedno lub dwa pomieszczenia, jeśli na kapitalny remont całego lokalu nie ma wystarczająco dużo czasu lub sił.

Szacując koszty remontu, warto skorzystać z kalkulatora budowlanego. Najlepiej potem dodatkowo zorientować się w cenach usług obowiązujących w regionie, by średnie wyliczenia nie okazały się mocno niedoszacowane. Trzeba wziąć pod uwagę także to, ile mogą kosztować materiały takie jak grunty, podkłady, narzędzia malarskie, folie i inne tego typu niezbędne akcesoria i materiały.

Farby Beckers i nie tylko - co jest potrzebne przy remoncie?

Wiele zależy od tego, co dokładnie zamierzasz odnowić, ale najczęściej remonty w domu oznaczają malowanie ścian. Do tego potrzebne będą produkty wysokiej jakości. Szczególną uwagę poświęć powłokom malarskim. Upewnij się, że farba ma odpowiedni stopień połysku – wyjątkowo popularne są teraz matowe produkty. Pod tym względem szczególnie szeroką ofertę prezentują farby Beckers. Na stronie https://www.milabud.pl/pl/producer/Beckers/54/1/full znajdziesz wiele różnych kolorów matowych powłok proponowanych przez szwedzką firmę Beckers. Farby tej marki cechują się dużą wytrzymałością i intensywnym kolorem.

Pamiętaj, że przy remoncie będą ci potrzebne nie tylko farby, ale też m.in. grunty, podkłady, narzędzia malarskie i folie. Jeśli remont obejmuje także podłogę albo renowację, przydadzą ci się również płytki albo panele. W przypadku podłóg drewnianych warto zainwestować także w olejowanie.

Przykładowe ceny usług fachowców to:

  • malowanie ścian – około 12 złotych za metr kwadratowy – łączny koszt prac malarskich może wzrosnąć, jeśli ścianę trzeba będzie pomalować dwa razy
  • położenie terakoty – około 52 złote za metr kwadratowy,
  • układanie glazury – około 55 złotych za metr kwadratowy,
  • układanie paneli to wydatek około 19 złotych za każdy metr kwadratowy.

Na pracach remontowych nie zawsze da się i nie zawsze warto próbować zaoszczędzić, można natomiast ograniczyć wydatki na nowe sprzęty.

Artykul opublikowany: 2018-08-01 / w dziale: Aranżacja wnętrz