Tkaniny termoizolacyjne - dlaczego obecnie to najbardziej pożądane produkty?

2018-07-30

Współczesne tkaniny charakteryzują się różnymi właściwościami. Jedne są odporne na nadmierne rozciąganie, inne cechują się niską higroskopijnością. Szczególnie warte poznania są tkaniny o właściwościach termoizolacyjnych.

Tkaniny termoizolacyjne - dlaczego obecnie to najbardziej pożądane produkty?

Tkaniny te mają szerokie zastosowanie np. przy chronieniu pomieszczeń przed nadmierną ilością promieni słonecznych z zewnątrz, szczególnie ważne jest to przy dużych przeszklonych powierzchniach. Jeśli więc chcielibyście poznać tkaniny termoizolacyjne oraz dowiedzieć się dlaczego materiały te są obecnie tak bardzo pożądane, przeczytajcie nasz artykuł już teraz. Zapraszamy do lektury.

Zasłony termiczne

Obecnie na rynku istnieje wiele tkanin przeznaczonych do produkcji różnego rodzaju zasłon, firan i rolet. W okresie letnim idealnym rozwiązaniem mogą okazać się zasłony stworzone z tkanin o właściwościach termoizolacyjnych. Zastosowanie takich osłon pozwala nie tylko na lepszą izolację, ale i zapewnienie większej prywatności (ze względu na grubszy materiał). Popularnym wariantem zasłon termicznych jest odmiana blackout, charakteryzująca się bardzo wysokim stopniem zaciemnienia - jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym poranne promienie słońca nie pozwalają na dłuższy sen. Niemałą rolę w tej kwestii stanowi także refleks czyli to w jakim stopniu dana tkanina odbija promienie słoneczne, a także absorpcja (pochłanianie promieni słonecznych)

Właściwości termoizolacyjne tkanin

Tkaniny termoizolacyjne stosowane w roletach lub zasłonach są idealnym rozwiązaniem na cały rok, gdyż w okresie letnim nie dopuszczają ciepła do wewnątrz budynku, natomiast w zimie pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Jednocześnie znacznie zmniejszają rachunki za ogrzewanie. Aby lepiej poznać właściwości termoizolacyjne różnych materiałów należy wymienić kilka przykładów:

Poliester - syntetyczny materiał, który jest często stosowany podczas produkcji odzieży. Jego główne właściwości to niska higroskopijność oraz duża odporność na zaplamienia. Jeśli chodzi o termoizolację, poliester wyjątkowo skutecznie zatrzymuje ciepło, dzięki czemu zasłony stworzone z tego materiału świetnie sprawdzą się w okresie zimowym.

Bawełna - materiał ten posiada wyjątkowo dobre właściwości cieplno-izolacyjne, dlatego też stosowany jest przy produkcji wielu rodzajów ubrań. Idealnie sprawdzi się również jako tkanina na roletę okienną, gdyż charakteryzuje się dużą wytrzymałością i łatwością w pielęgnacji.

../media/art/79/zdjeciedodatkowekrakzal.jpg

Odpowiednio dobrane rolety lub zasłony termoizolacyjne stanowią gwarancję długiego i użytecznego funkcjonowania. Przy wyborze należy zwracać uwagę na materiał wykonania oraz jakość wyrobu. Produkty te idealnie sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych, mieszkaniach i budynkach użyteczności publicznej. Jeśli jednak nie jesteś pewien jaką tkaninę termoizolacyjną wybrać, możesz zasięgnąć porady specjalistów w tej branży.

Artykuł poleca dystrybutor systemów okiennych wolakrakzal.com.pl

Artykul opublikowany: 2018-07-30 / w dziale: Budownictwo