Twój własny Paryż? Z efektownym obrazem na ścianie to możliwe!

2018-12-05

Są miasta, które kochamy bardziej niż inne. Może to wynikać z zachwycających zabytków, malowniczych zakątków lub wyjątkowej aury, jaka się w nich roztacza. Z pewnością jedną z najsłynniejszych metropolii jest Paryż. Obrazy na ścianę z jego wizerunkami pozwolą nam stworzyć nie tylko elegancką, ale także niezwykle szykowną aranżację mieszkania. Bogactwo wzorów jest wprost oszałamiające, dlatego to sprawdzony przepis na unikalny wystrój.

Twój własny Paryż? Z efektownym obrazem na ścianie to możliwe!

Wyczarowanie efektownej stylizacji nie musi się wiązać z wielkim nakładem pracy. Czasami wystarczy jeden wyrazisty akcent w przestrzeni, a pokój nabiera nowej jakości. Jeśli więc patrzymy na nasze mieszkanie i czujemy, że czegoś brakuje w wyglądzie salonu czy sypialni, w mgnieniu oka możemy to zmienić, wieszając na ścianie miejski obraz.

Paryż pełen jest nastrojowych zaułków lub znanych na całym świecie zabytków, dlatego taki akcent dekoracyjny stanie się wyrazistą dominantą wnętrza. Z pewnością nasuwa się teraz pytanie – w jakiej aranżacji sprawdzi się takie przedstawienie. Mogłoby się bowiem wydawać, że to rozwiązanie przede wszystkim do romantycznej sypialni. Okazuje się jednak, że nie tylko. Wszystko zależy od tego, czy wybierzemy malowniczy, imitujący malarstwo olejne wzór, czy postawimy raczej na oryginalną fotografię. Dekoracja, na którą się decydujemy, powinna pasować do otoczenia, w którym będzie zaprezentowana, właśnie dlatego ten aspekt jest bardzo ważny, gdy wybieramy odpowiedni obraz. Paryż w każdej odsłonie wygląda dobrze, jednak musi także współgrać z naszym wystrojem.

Obraz paryż

Myloview

Obrazy jak z muzeum w Twoim salonie

Spacerując po Paryżu można znaleźć wielu artystów, którzy siedząc w parkach lub przy głównych deptakach, malują francuskie pejzaże. Takie przedstawienie jest świetną pamiątką z pobytu w tym mieście, jednak bardzo często przewiezienie takiej dekoracji, zwłaszcza gdy leci się samolotem, może być utrudnione. Jeśli chcemy cieszyć się artystycznym akcentem w pokoju, koniecznie zdecydujmy się na wzór imitujący obraz olejny. Paryż w takiej odsłonie nabierze zupełnie wyjątkowego charakteru. Możemy wybrać nastrojową uliczkę z zabytkowymi kamienicami, urokliwy zaułek dzielnicy Montmartre lub jeden ze słynnych zabytków. Kolorowy wizerunek ożywi pokój i stanie się elementem, który od razu będzie przyciągał uwagę.

Jeśli jednak zależy nam na stonowanej ozdobie, z szerokiego wachlarza możliwości wybierzmy naszkicowane przedstawienie. Może sprawiać wrażenie nieukończonego, co podkreśli jego artystyczny charakter. Jaką zaletą odznacza się drukowany obraz na płótnie? Paryż, który prezentuje się tak, jakby został wykonany przez francuskiego malarza, przepięknie ozdobi salon, a fakt, że jest to jednak wizerunek drukowany, a nie malowany, gwarantuje, że taka dekoracja nie wymaga specjalnego traktowania ani odpowiednich warunków w pokoju.     

Więcej niż jeden obraz, czyli poliptyk

Można się zastanawiać, czy jeden obraz zmieni aż tyle w dotychczasowej aranżacji. Jeśli zawiesimy niewielkie płótno, efekt rzeczywiście może nie być spektakularny. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku przedstawienia utrwalonego na wielkim formacie, a z pewnością zachwycające rezultaty przyniesie nam kilkuczęściowy obraz. Paryż zaprezentowany na poliptyku to rozwiązanie do przestronnego metrażu, który wymaga działań z rozmachem. Będzie zjawiskowo wyglądać w loftowym wnętrzu i industrialnej stylizacji. Co może się znaleźć na takiej dekoracji? Naszą pierwszą propozycją jest panorama miasta z górującą nad pozostałymi zabudowaniami Wieżą Eiffla. Rozległy widok nabierze dodatkowych walorów właśnie wtedy, gdy pokażemy go nie na jednym, lecz na kilku płótnach. Innym pomysłem jest z kolei wizerunek konkretnego zabytku. Jakiego? W Paryżu znajdziemy wiele obiektów wartych uwagi – Katedrę Notre-Dame, Bazylikę Sacré-Cœur czy Łuk Triumfalny przy Polach Elizejskich. Wybierzmy obiekt, który najbardziej przypadł nam do gustu i cieszmy się odtąd jego widokiem każdego dnia.   

Obraz wieża eifla

myloview.pl

Wieża Eiffla o wielu obliczach

Mówiąc o francuskich inspiracjach, wśród naszych propozycji nie mogło zabraknąć także przedstawień najsłynniejszego obiektu, jakim jest oczywiście Wieża Eiffla. Wybraliśmy jednak tylko te wzory, które odznaczają się czymś wyjątkowym, i znakomitym dowodem na to jest nasz pierwszy obraz. Paryż o zachodzie słońca prezentuje się zachwycająco. Jeśli szukamy nastrojowej ozdoby do sypialni, wybierzmy strzelistą konstrukcję ukazaną właśnie na tle pomarańczowo-czerwonego nieba. Równie romantyczne są zdjęcia utrzymane w stylu retro, których specyficzna kolorystyka sprawia wrażenie delikatnie wypłowiałej pod wpływem przemijającego czasu. A co w sytuacji, gdy chcemy ozdobić nowoczesny w wyrazie salon? Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie czarno-biała fotografia o minimalistycznym charakterze lub zdjęcie, które prezentuje tę konstrukcję w nietypowy sposób. Wystarczy, że zamiast zwykłego kadru zdecydujemy się na ujęcie od dołu, które w artystyczny sposób przerysowuje perspektywę.

Zastanawiając się, które miasto na świecie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i z pewnością najchętniej odwiedzanych, odpowiedź brzmiałaby: Paryż. Obrazy na ścianę z tą metropolią staną się ponadczasowym i z pewnością bardzo eleganckim akcentem dekoracyjnym, który sprawdzi się i we wnętrzu w stylu retro, i w nowoczesnej aranżacji. By cieszyć się wyjątkową stylizacją, wybierzmy wzór o niepowtarzalnym charakterze, który z pewnością odmieni nasze mieszkanie.   

Artykul opublikowany: 2018-12-05 / w dziale: Aranżacja wnętrz