W Katowicach powstaną nowe mieszkania TDJ Estate. Przyglądamy się tej inwestycji

2019-10-18

Pierwsza Dzielnica – tak nazywa się nowe osiedle, które powstaje właśnie w Katowicach. Za jego budowę odpowiada znany deweloper, firma TDJ Estate, która ma na koncie już kilka spektakularnych i cieszących się dużą popularnością inwestycji na śląskim rynku mieszkaniowym. Nowe mieszkania TDJ Estate w Katowicach są adresowane do grupy nabywców, którzy chcą pełnymi garściami czerpać z wygód wielkiego miasta. Przyjrzeliśmy się założeniom tego nowego katowickiego osiedla i dzielimy się szczegółami.

W Katowicach powstaną nowe mieszkania TDJ Estate. Przyglądamy się tej inwestycji

Nowe mieszkania w centrum Katowic

Pierwsza Dzielnica to unikalny projekt deweloperski na katowickim rynku, ponieważ od bardzo dawna inwestorzy nie wykazywali tak dużego zainteresowania centralnymi dzielnicami miasta. Wprost przeciwnie: od lat obserwowaliśmy stopniowe „przenoszenie” inwestycji mieszkaniowych na obrzeża Katowic oraz do podmiejskich miejscowości. Wynikało to z kilku czynników: niższych cen nieruchomości, sielskich krajobrazów oraz oczekiwań nabywców, którzy marzyli o ucieczce od zgiełku miasta.

To się jednak powoli zmienia. Ogromna grupa prywatnych nabywców mieszkań przekonała się, że życie z dala od centrum metropolii bywa dość uciążliwe, zwłaszcza w odniesieniu do prozaicznych czynności. Problemy z dojazdem, korki, konieczność posiadania nawet dwóch samochodów w rodzinie, utrudniony dostęp do kultury i rozrywki, słabo rozwinięta infrastruktura (m.in. brak światłowodu, ścieżek rowerowych, galerii handlowych i ograniczona oferta placówek oświatowych) – to najważniejsze powody, dla których część mieszkańców dzielnic obrzeżnych i wsi myśli o powrocie do centrum miasta lub w jego bliskie sąsiedztwo.

Wpływ na tę istotną zmianę podejścia nabywców nieruchomości z pewnością miały też samorządowe inwestycje. Miasta w ostatniej dekadzie mocno zainwestowały w zmianę oblicza centralnych obszarów, które przestały się już kojarzyć wyłącznie z siedzibami firm, zatłoczonymi ulicami, zapchanymi do granic możliwości parkingami i budkami z tanim jedzeniem. Obecnie zamieszkanie w ścisłym centrum jest nie tylko kwestią prestiżu, ale także bardzo rozsądnym wyborem, który będzie procentować w codziennym życiu.

Ten trend doskonale odczytała firma TDJ Estate, która do tej pory była znana raczej z realizacji osiedli mieszkaniowych w mniejszych miejscowościach Górnego Śląska oraz w obrzeżnych dzielnicach Katowic. Teraz jednak deweloper wraca do centrum metropolii, gdzie trwa realizacja projektu Pierwsza Dzielnica.

Mieszkania przy Spodku, czyli świetny wybór dla aktywnych

Nowa inwestycja mieszkaniowa w portfolio TDJ Estate jest realizowana w okolicy osiedla Koszutka. Mieszkania przy ulicy Góreckiego w Katowicach powinny więc mocno zainteresować wszystkie osoby szukające własnej nieruchomości, dla których największe znaczenie ma atrakcyjna, komfortowa lokalizacja.

Ten punkt miast, położony bardzo blisko ścisłego centrum metropolii, jest świetnie rozwinięty pod względem infrastrukturalnym. Co za tym idzie, mieszkańcy będą mieli dostęp do wszystkich wygód miasta, a to szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi oraz zapracowanych singli.

Okolice kultowej hali Spodek bywają nazywane katowickim centrum kultury. W pobliżu znajduje się mnóstwo klubów, barów, restauracji, są też teatry i sceny muzyczne. Dla coraz większej grupy Polaków, zwłaszcza młodych, zachowanie bliskiego kontaktu z kulturą i możliwość wygodnego korzystania z rozrywek są istotnymi kryteriami przy wyborze nowego miejsca do życia. Pod oboma względami Pierwsza Dzielnica bez wątpienia będzie dobrym adresem.

Centralna lokalizacja osiedla gwarantuje łatwy dostęp do punktów, które odgrywają kluczową rolę w naszym codziennym życiu. Mamy tutaj na myśli przedszkola, szkoły, ośrodki zdrowia, apteki, sklepy, galerie handlowe. Co istotne, wszystko to jest dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki. Dużym atutem nowej inwestycji mieszkaniowej TDJ Estate jest bowiem to, że mieszkańcy Pierwszej Dzielnicy nie będą już uzależnieni od samochodu. Większość spraw da się spokojnie załatwić spacerując lub korzystając z komunikacji miejskiej, a przy dobrej pogodzie z roweru – w bezpośredniej bliskości osiedla biegną ścieżki rowerowe.

Dla kogo?

Pierwsza Dzielnica to bardzo interesujący projekt, zarówno pod względem czysto architektonicznym (nowoczesna, funkcjonalna zabudowa), jak i życiowym. Zakup mieszkania na tym osiedlu zdecydowanie powinny rozważyć osoby, które cenią sobie miejskie wygody, nie zamierzają tracić mnóstwa czasu stojąc w korkach na trasach dojazdowych do centrum Katowic, chcą móc korzystać z kultury i spotkań towarzyskich wtedy, gdy mają na to ochotę, a nie „przy okazji”.

Budowa nowego osiedla w Katowicach postępuje bez większych przeszkód, dlatego termin zakończenia projektu jest niezagrożony. Mieszkania w centrum miasta zostaną oddane do użytku w III kwartale 2021 roku. Więcej szczegółów na temat inwestycji można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl. Dodajmy, że biuro sprzedaży dewelopera działa w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1.

Artykul opublikowany: 2019-10-18 / w dziale: Nowe inwestycje