Wielkie wiosenne porządki. Jak je zrobić i się nie "narobić"?

2019-03-14

Wiosna to okres, gdy wszystko budzi się do życia po zimie. Szary, bury krajobraz zmienia się nie do poznania, gdy tylko otworzymy okno. Pojawiają się liście, kwiaty zaczynają kwitnąć. Pierwsze przebiśniegi zdobią już lekko zielonawe trawniki. Po zamknięciu okna zobaczymy jednak szarość. Chyba że zabierzemy się za wielkie sprzątanie.

Wielkie wiosenne porządki. Jak je zrobić i się nie

Co umyć po zimie?

            Wiemy, że po zimie warto przewietrzyć dom i wysprzątać go dokładnie. Wiosenne sprzątanie należy wykonywać przede wszystkim dokładnie, ale i szybko. Nie będzie to możliwe, jeśli nie poznasz kilku tricków. Przede wszystkim wiedz, co myjesz i jakie środki zadziałają na brud. Po drugie korzystaj z wielu narzędzi, które ułatwiają pracę. Dzięki myjce do okien Leifheit czy specjalnym mopom będziesz miał okazję wysprzątać dom szybko i skutecznie.

Jak szybom nie dać być brudnym?

            Do szyb warto podejść kompleksowo. Ręczne ich mycie, zwłaszcza przy dużych, pełnych i wysokich oknach może być kłopotliwe. Smugi to najmniejszy problem. Nie da rady ich domyć, kąty pozostaną brudne, szyby nieefektywne i nieładne. Dlatego wybór sprzętu odgrywa tu kluczową rolę. Decydując się np. na myjkę do okien Leifheit czy inne urządzenie tego rodzaju, możesz mieć pewność, że szyby nie pozostaną brudne w żadnym miejscu, a wielokrotne szorowanie, byleby tylko pozbyć się smug odejdzie do przeszłości. Szybko i dokładnie.

Podłoga – tylko nie na mokro

            Z lekkością umyć szyby  i wypucować podłogi. Można? Można! Wystarczy chcieć, a mianowicie dobrać właściwe sprzęty i ruszać do działania. Nie ma wielkich zabrudzeń, są po prostu niedobrane rozwiązania. Pamiętaj, że mycie na mokro paneli może je zniszczyć. Korzystaj z szybkich i automatycznych zestawów z mopami, by robić to skuteczniej i łatwiej wyciągać brud z podłoża. To może sprawiać przyjemność!

Sprzęty i wiedza

            Zatem, do oprzątnięcia domu i przywitania wiosny potrzebujesz przede wszystkim wiedzy oraz sprzętów. Nie szoruj wszystkiego ręcznie, nie staraj się dotrzeć do każdego zakątka, choć jest to niemalże niemożliwe ręcznie – wybieraj wygodne rozwiązania, które skutecznie i szybko uporają się z brudem.

Artykul opublikowany: 2019-03-14 / w dziale: Aranżacja wnętrz