Wiosenne tulipany – jak wybrać odpowiednie cebulki w 3 krokach? Podpowiadamy!

2023-05-22

Chcesz, by Twój ogród przyciągał wzrok? Stwórz w nim kolorową i zachwycającą aranżację z tulipanami w roli głównej. Aby rabaty zakwitły na wiosnę, cebulki powinny znaleźć się w gruncie najpóźniej w listopadzie. Kluczowa jest jednak ich jakość. Jak wybrać najlepsze cebulki tulipanów? Z poniższego artykułu dowiesz się, jak w 3 krokach kupić odpowiednie bulwy!

Wiosenne tulipany – jak wybrać odpowiednie cebulki w 3 krokach? Podpowiadamy!

1. Tulipany – jakie cebulki warto kupić?

Od sierpnia do października w niemal wszystkich sklepach ogrodniczych pojawiają się tulipany – oferowane w nich cebulki różnią się między sobą m.in. jakością i wielkością. Jak wybrać materiał sadzeniowy, który pozwoli Ci cieszyć się morzem tulipanów na wiosnę? Choć termin i sposób sadzenia bulw mają ogromne znaczenie, to najważniejsza jest ich jakość. Cebulki powinny być jędrne, twarde i zdrowe. Zrezygnuj z zakupu, jeśli zauważysz na nich oznaki choroby, pleśni lub przebarwienia. Materiał powinien być też wolny od uszkodzeń mechanicznych. Zwróć także uwagę na to, czy cebulki nie mają niewielkich korzeni lub liści – jeśli tak, nie będą nadawały się do posadzenia. Duże znaczenie ma też wielkość cebulki – choć każda odmiana tulipanów ma nieco inne rozmiary, to warto wybierać dorodne okazy.

2. Sprawdź, skąd pochodzą cebulki tulipanów

Większość cebulek tulipanów, które są dostępne w sklepach, pochodzi od producentów z Holandii. Holenderscy rolnicy słyną z produkcji najlepszych na świecie cebulek tych kwiatów. Odpowiednia gleba i łagodna, wiosenna pogoda, jaka tam panuje, stwarzają wprost idealne warunki do uprawy tulipanów. Holenderskie bulwy mają zdecydowanie najwyższą jakość – doskonale przystosowują się też do naszego klimatu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będą pięknie rosły w Twoim ogrodzie.

3. Kupuj u sprawdzonych dystrybutorów!

Rynek oferuje ogromną różnorodność odmian i kolorów cebulek tulipanów, dzięki czemu każdy ogród lub taras może zyskać piękne i niepowtarzalne, tulipanowe rabaty. Jeśli chcesz, by Twój ogród zachwycał kwitnącymi tulipanami na wiosnę, koniecznie wybierz cebulki najwyższej jakości. Nie oznacza to jednak, że musisz jechać do Holandii. Wystarczy, że wybierzesz pewnych i zaufanych dostawców, takich jak np. e-sklep Sadzimy Cebulki – w kategorii: https://sadzimycebulki.pl/tulipany znajdziesz szeroką gamę najpiękniejszych odmian. Wystrzegaj się zakupów w dyskontach i nie ufaj bulwom pochodzącym z niesprawdzonego źródła. Pozorna oszczędność może Cię rozczarować wiosną. Pamiętaj, że najwyższej jakości cebulki to gwarancja najlepszego wzrostu!

Artykul opublikowany: 2023-05-22 / w dziale: Porady