Osiedle Dębowe - Etap VI Kąty Wrocławskie
Kąty Wrocławskie, ul. Dębowa
Osiedle Dębowe to znakomita inwestycja, realizowana z myślą o jak najwyższym komforcie mieszkańców. Docenienie naszych starań odznacza się uzyskaniem zaszczytnego tytułu Najlepszego Osiedla w okolicach Wrocławia, w ramach plebiscytu Gazety Wyborczej, organizowanego w roku 2015.
Osiedle Delarte Bielany Bielany Wrocławskie
Bielany Wrocławskie, ul. Sosnowa
Daleko od hałasu wielkiego miasta ale jednocześnie w pobliżu najważniejszych ulic układu komunikacyjnego miasta Wrocław, na Bielanach Wrocławskich powstaje wyjątkowa inwestycja Osiedle Delarte przygotowana przez Art-Deweloper. To 28 domów o unikatowej architekturze, przygotowanych w oparciu o nowatorskie i doskonałe technologie realizacji. DELARTE to lokalizacja w najbardziej prestiżowej części Wrocławia, to lokalizacji przy ulicy Sosnowej, na Bielanach Wrocławskich.
Osiedle Familia Wrocław Fabryczna
Wrocław, Fabryczna, ul. Łomżyńska
Osiedle Familia zlokalizowane jest przy ulicach Łomżyńskiej, Ciechanowskiej oraz Nałęczowskiej, w zachodniej części Wrocławia. Realizacja osiedla to przygotowanie domów w zabudowie bliźniaczej, a także kompleksowa realizacja infrastruktury wewnętrznej w postaci dróg wewnętrznych, siłowni zewnętrzne, a także placu zabaw.
Brylantowa Nova Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. Brylantowa
Brylantowa Nova to jedyna w swoim rodzaju inwestycja, składająca się jedynie z domków jednorodzinnych, przygotowanych w ramach szeregowej zabudowy. Osiedle zlokalizowane w Ołtaszynie czyli najbardziej prestiżowej dzielnicy Wrocławia. Całość realizacji została podzielona na cztery etapy.
Osiedle Zodiak 1 Wrocław Krzyki
od 82m2 do 83m2
Wrocław, Krzyki, ul. Iwaszkiewicza
Osiedle Zodiak 1 składa się jedynie ze starannie zaprojektowanych budynków wielorodzinnych, zlokalizowanych na bezpiecznym, zielonym i kameralnym osiedlu Wojszyce. To miejsce idealnie będzie odpowiadało wszystkim tym którzy poszukują w wielkomiejskim Wrocławiu spokojnej oazy, pełnej zieleni i ciszy. .
Osiedle Przy Zamku III Ślęza
Ślęza, ul. Zamkowa 4
Osiedle Przy Zamku III to kompleks domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Całość to 24 takie domy. Wszystkie domy powstając w ramach realizacji inwestycji posiadają 3 kondygnacje, a całkowita powierzchnia równa się 103 m2.
Komorowice 3 Karwiany
Karwiany, ul. Wiosenna
Nasza inwestycja została podzielona na trzy etapy, które łącznie przewidują stworzenie aż 45 domów z szeregowej zabudowie. Domy staną na działkach o powierzchni od 163 do 431 m2. Komorowice III to perfekcyjne nawiązanie do skandynawskiego stylu architektonicznego.
Błękitne Aleje Bielany Wrocławskie
Bielany Wrocławskie, ul. Błękitna
Na Bielanach Wrocławskich, niecałe 3 minuty od Zamku Topacz, przy ul. Błękitnej powstaje Osiedle Błękitne Aleje. Kwintesencja nowoczesności.
Oboźna Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. Oboźna
Zabudowa szeregowa, domy jednorodzinne. Dojazd oraz dojście do garażów poprzez starannie zaprojektowany ciąg pieszo-jezdny. Dwa równoległe szeregi domów jednorodzinnych (trzy) gdzie znajduje się w sumie osiem lokali czyli cztery lokale przypadające na szereg.
Rakowiecka 47 Wrocław Krzyki
od 0 zł/m2
od 0m2 do 64m2
Wrocław, Krzyki, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej
Inwestycja Rakowiecka 47 to historyzująca willa miejska, składająca się z 10 mieszkań o powierzchni od 35m2 do 83m2. Jej wnętrze stworzą funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania o podwyższonym standardzie, klimatyzowane, idealnie nasłonecznione, z przestronnymi tarasami lub ogrodami o zróżnicowanym metrażu.
Informacje na temat miasta Wrocław
Aktualnie we Wrocławiu mamy 1029 ofert na sprzedaż od deweloperów z 10 różnych inwestycji.

Miasto Wrocław posiada bogatą historię, przez stulecia przechodziło z rąk do rąk. Prawa miejskie Wrocław otrzymał już w XIII wieku i kolejne stulecia to wspaniały rozwój stolicy Dolnego Śląska. Nie przeszkodziły nawet liczne zmiany rządzących. Bo w XIV wieku Wrocław znajdował się w granicach Polski. Dwieście lat później przeszedł pod władanie monarchii Habsburgów, a natomiast od 1741 był w granicach Prus – Niemiec. Koniec II wojny światowej czyli rok 1945 to wejście Wrocławia w granice Polski.

Obecnie we Wrocławiu zamieszkuje 637,7 tys osób, a cała aglomeracja przekracza milion mieszkańców. 

 

Domy na rynku nieruchomości we Wrocławiu

Wszystkie domy, zarówno kiedy mowa o średniej cenie metra kwadratowego na rynku pierwotnym jak i wtórnym, są zdecydowanie tańsze niż ma to miejsce w przypadku mieszkań. Wynika to jednak choćby z takiego faktu, że próżno szukać inwestycji w domy zlokalizowane w centrum miasta. Braki związane z wolnymi terenami lub też zdecydowanie większa rentowność w inwestowaniu w bloki mieszkalne, apartamentowce sprawia, że nowe domy powstają kilka kilometrów od centrum.

Średnia cena metra kwadratowego domów waha się w granicach 4 400 zł. I tak naprawdę czy mowa o domach na rynku pierwotnym czy też wtórnym. Nie ma większego znaczenia czy inwestuje się w domy wolnostojące czy szeregowe. Nie ma również większego znaczenia w jakiej lokalizacji dokonywane są zakupy. Przykładowo zakup domu wolnostojącego w miejscu takim jak Wrocław Fabryczna (około 10 km od centrum) to koszt minimalny 4 500 zł za metr kwadratowy. Z kolei decydując się na domy w zabudowie szeregowej w dzielnicach Krzyki, Psie Pole trzeba wyłożyć 4 400 zł. Z tych dzielnic do centrum jest około 5 km. 

 

Ilość domów oddawanych do użytkowania w mieście Wrocław

Miasto Wrocław nie jest rajem dla inwestorów w domy, nie jest dobrym miejscem dla wszystkich tych, którzy chcą zamieszkać rzeczywiście na swoim, poszukują przytulnego domku z ogródkiem. Rok 2016 to oddanie do użytkowania jedynie 401 domów ale nie ma się co dziwić takiej sytuacji. Małe możliwości odnośnie nowych gruntów na których można stawiać budownictwo mieszkalne typu domy. Do tego bardziej opłacalnie jest w przypadku budowania domów pod Wrocławiem. Sąsiednie gminy, powiaty, są one wszystkie znakomicie skomunikowane z centrum Dolnego Śląska i dlatego ludzie właśnie tam poszukują możliwości zakupu nowego domu. Te 401 domów z ubiegłego roku to średni wynik. Co prawda rok wcześniej oddano do użytku 681 domów. Ale poprzednie lata to zdecydowanie niższe wyniki w okolicach 400. Najgorzej pod kątem budowy nowych domów prezentuje się rok 2010 gdzie przekazano do użytkowania 262 inwestycji. 

 

Wrocławski rynek pracy

Wrocław i okolice przyciągają specjalistów z najróżniejszych branż. Rynek pracy w tym miejscu się rozwija, czegoś przykładem może być średnia płaca. We Wrocławiu średnio można zarobić 4708,76 zł. To sytuuje go w czołówce polskich miast pod względem wysokości zarobków. W stolicy Dolnego Śląska mamy do czynienia z sytuacją kiedy to pracodawcy poszukują pracowników. Bezrobocie jest minimalne, wynosi 2,7%.

Bardzo dobrze można w branży związanej z komunikacją i informacją, średnie płace kształtują się na poziomie 7 121,24 zł brutto. W innych branżach np. handlu płaci się średnio 3 818,95 zł, a w przemyśle 5 255,66 zł. 

 

Najwięksi pracodawcy we Wrocławiu, znane firmy na Dolnym Śląsku

Wrocław oraz region dolnośląski to miejsce gdzie znajdują się centrale wielu ogromnych przedsiębiorstw. Naturalnie na czele takiej listy znajduje się lubiński KGHM. Ta spółka skarbu państwa zatrudnia kilkanaście tysięcy osób, a dodatkowo poprzez współpracę z nią, zatrudnienie w przeróżnych branżach znajduje kilkadziesiąt tysięcy osób. Dla wielu Wrocławian nie jest problemem odległość pomiędzy Lubinem, a Wrocławiem. Z uwagi na dogodne warunki pracy, korzystne stawki płacowe chętnie szukają tam zatrudnienia. Z większych firm na terenie Wrocławia i okolicach można odnotować między innymi GK Impel czyli potentata na rynku usług ochrony. Swoją fabrykę pod Wrocławiem posiada Volvo czy też LG. Dolny Śląsk to także miejsce gdzie centrale mają takie marki jak CCC czy Deichmann Polska

 

Położenie Wrocławia i korzyści z tego tytułu

Miasto Wrocław jest znakomicie zlokalizowane, korzyści z tego faktu płyną zarówno dla firm jak i mieszkańców czy turystów. Położenie w południowo-zachodniej części Polski pozwala bardzo szybko i komfortowo docierać do krajów sąsiednich czyli Czech oraz Niemiec ale równocześnie, z uwagi na znakomity układ komunikacyjny, podróżować po Polsce. Wrocław znajduje się przy autostradzie A4, droga ekspresowa S8 to szybkość docierania do stolicy, a cały czas budowana S3 zagwarantuje szybką podróż przez lubuskie do Szczecina. Również komunikacja kolejowa jest rozwinięta we Wrocławiu. Miasto to jeden z ważniejszych węzłów kolejowych w kraju. Nowoczesne połączenia z większymi polskimi miastami oraz w obrębie aglomeracji wrocławskiej czyli znakomicie przygotowana i zaplanowana Wrocławska Kolej Aglomeracyjna.

Wrocław oczywiście posiada swój port lotniczy, z którego można w sposób szybki podróżować zarówno po kraju jak i większości krajów europejskich. 

 

Co we Wrocławiu czeka na mieszkańców i przyjezdnych?

Wrocław oferuje multum atrakcji, multum miejsc które można odwiedzić, w których można się zrelaksować, spotkać się z dawnymi czasami czy po prostu wybrać się na weekendowy spacer rodzinny. 

Skoro mowa o miejscach, w których można poczuć oddech historii to naturalnie należy odwiedzić wrocławski Rynek, zwiedzić Pałac Królewski, którego budowa rozpoczęła się w XVIII wieku czy też zajrzeć do placówek muzealnych: Muzeum Narodowe we Wrocławiu z ogromną liczbą eksponatów oraz naturalnie Panorama Racławicka

Wrocławskie ZOO od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród mieszkańców jak i turystów. To jeden z najpopularniejszych ogrodów zoologicznych w Europie. Dlatego wizyta w nim jest obowiązkowa. Do tego na uwagę zasługuje Ogród Botaniczny, w którym zgromadzono niezliczone ilości okazów roślin, cieszących oko zwiedzających. 

Relaks, aktywność fizyczna, obcowanie z naturą jest możliwe we Wrocławiu z uwagi na liczne parki. Dużą popularnością cieszy się Park Mikołaja Kopernika, zlokalizowany w centrum miasta. Do tego liczne parki poza centrum, takie jak Park Tysiąclecia, Park Południowy czy Zachodni, to znakomite miejsca na regularne spacery, na aktywność fizyczną.

Pod Wrocławiem czeka z kolei Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy. Powierzchni 8570 ha, szlaki piesze, rowerowe, możliwość spędzenia całego dnia w doborowych warunkach. 

Nie należy także zapominać o licznych imprezach kulturalnych, wśród których na pewno prym wiedzie renomowana festiwal filmowy Era Nowe Horyzonty. Przegląd najciekawszych filmów z całego świata, możliwość spotkania gwiazd kina oraz oczywiście całe rzesze kinomanów, szukających czegoś innego od tego co serwują multipleksy. Poszukujący muzyki na najwyższym poziomie ale w wykonaniu polskich aktorów mogą co roku wybrać się na Przegląd Piosenki Aktorskiej, który już od prawie 40 lat gości we Wrocławiu