Kamienica Pod Pelikanem - Nowa Papiernia Wrocław Krzyki
od 8 543 zł/m2
od 32m2 do 92m2
Wrocław, Krzyki, ul. Kościuszki 142
Szukasz czegoś inspirującego w inwestycjach mieszkaniowych. Szukasz miejsca w samym centrum Wrocławia, poszukujesz czegoś oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju, innego niż wszystko co się proponuje na rynku nieruchomości.   Kamienica Pod Pelikanem to po prostu kontynuacja Nowej Papierni i Ultra Novej czyli osiedla loftów które zostało zrealizowane w miejscu historycznej, XIX -wiecznej fabryki papieru.
Nowy Oporów Wrocław Fabryczna
Wrocław, Fabryczna, ul. Awicenny
Nowy Oporów to osiedle składające się z budynków wielorodzinnych w łącznej ilości czterech. Wszystko zlokalizowane zostanie w prestiżowej dzielnic Wrocławia. W ramach inwestycji przygotowanych jest 100 mieszkań, o metrażach od 36,41m2 do 107,95 m2.
Lokum Victoria Wrocław Stare Miasto
od 32m2 do 46m2
Wrocław, Stare Miasto, ul. Tęczowa
Lokum Victoria znajduje się we Wrocławiu, na Starym Mieście. To niezwykle nowoczesne osiedle, dla wszystkich ceniących sobie wysoki standard. Położenie w centrum to jeden z atutów tego miejsca.
Siena Wrocław Śródmieście
Wrocław, Śródmieście, ul. Zakładowa
Śródmieście Wrocławia to prawdziwego jego serce. To w tym miejscu przeplata się nowoczesność z historią. Dzielnica ta cechuje się nagromadzeniem zielonych placów, klimatycznych zakątków i przepięknych kamienic.
Młodnik Wrocław Psie Pole
Wrocław, Psie Pole, ul. Sołtysowicka
Młodnik to dwa budynki, każdy mający po 5 pięter. Budynki otoczone są zielenią, drzewami, krzewami. Inwestycja będzie zrealizowana w niezwykle dynamicznie rozwijającej się dzielnicy miasta.
Księżno Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. Opolska
Wybierz mieszkania na nowoczesnym osiedlu które znakomicie jest skomunikowane z centrum miasta. Księżno leży w okolicy przepięknych i ogromnych terenów zielonych. W okolicy między innymi Park Wschodni zachęcający do spacerów.
Apartamenty Innova Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. Jesionowa
Apartamenty Innova to trzecia już inwestycja (poprzednie to Osiedle Innova i Osiedle Moderno) przygotowana przez FPP, we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Apartamenty Innova II to kolejny etap związany z Apartamentami Innova. .
Ritmo Park Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, Aleja Śliwowa
Idea, pomysł. Zrealizować znakomitą przestrzeń do życia. Ritmo Park to nic innego jak odpowiedź na obecne trendy związane z wybieraniem mieszkań.
Maestro Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. Schuberta/Vivaldiego
Osiedle Maestro znajduje się przy ulicach Schuberta oraz Vivaldiego, w dzielnicy Krzyki – Jagodno, to południowa część miasta. Całość osiedla składa się z kameralnych budynków. Pierwsze dwa etapy to łącznie 330 lokali.
Lokum di Trevi Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. Międzyleska
Zostań mieszkańcem doskonałego osiedla Lokum di Trevi. To miejsce to idealne rozwiązanie dla wszystkich poszukujących bezpieczeństwa, nowoczesności, terenów zielonych. To osiedle które gwarantuje ciszę i spokój, a równocześnie znajduje się w niewielkiej odległości od centrum miasta i zostało wyposażone w niezbędną infrastrukturę handlowo-usługową.
Promenady Wrocławskie Wrocław
Wrocław,
Promenady Wrocławskie to coś niezwykłego jeżeli mowa o projektach realizowanych we Wrocławiu. Inwestycja wyjątkowa w każdym obszarze, zlokalizowana na 15 hektarach w sąsiedztwie Odry. Taka lokalizacja to bliskość choćby wrocławskiego Rynku (tylko 3 km).
Słoneczne Stabłowice Wrocław Fabryczna
Wrocław, Fabryczna, ul. Stabłowicka
Oferujemy mieszkania o ustawnych przestrzeniach dzięki czemu każdy z osobna będzie mógł zaaranżować wnętrza według swoich potrzeb. Żaden metr mieszkania się nie zmarnuje, wszystko będzie idealnie przygotowane. Projektujemy mieszkania w sposób funkcjonalny, tak aby nie było problemów z dzieleniem stref relaksu, pracy czy kuchni.
Olimpia Port Wrocław Psie Pole
Wrocław, Psie Pole, ul. Marca Polo
Olimpia Port która jest realizowana na podstawie nowoczesnego planu zagospodarowania przestrzennego będzie realizowała liczne funkcje. Zarówno w sferze publicznej jak i prywatnej. Niska i kameralna zabudowa, składająca się w większości z trzech pięter została idealnie dopasowana do istniejącej przestrzeni.
River Point Wrocław Śródmieście
od 55m2 do 106m2
Wrocław, Śródmieście, ul. Mieszczańska
Wychodzisz na taras ze świeżo zaparzoną kawą, widzisz panoramę Starego Miasta, Odry, a do tego wszechobecny spokój, ciszę. To właśnie zaleta tego miejsca, to właśnie gwarancja, że każdy twój dzień będzie rozpoczynał się pozytywnie.
Róży Wiatrów Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. Róży Wiatrów
Doskonale wyselekcjonowana lokalizacja, przygotowanie projektów budynków w sposób idealny, a także zachowanie przestrzeni pomiędzy nimi powoduje, że każdy znajdzie tutaj prywatność oraz oczywiście mieszkania będą idealnie oświetlone.
Nowy Gaj Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. Żegiestowska
Wczesnym rankiem udajesz się w pięciominutową podróż samochodem i już możesz korzystać z zalet basenu i aquaparku. Po powrocie jesz wspólne śniadanie rodzinne, a następnie miłym spacerem prowadzisz dzieci do przedszkola, szkoły.
Murapol Apartamenty Słubicka Wrocław Stare Miasto
Wrocław, Stare Miasto, ul. Zgorzelecka
Niezwykle nowoczesne mieszkania w samym sercu zabytkowej części Wrocławia, w otoczeniu przepięknych parków oraz wielu udogodnień wielkiego miasta – zobacz Murapol Apartamenty Słubicka. . .
Nowa Toskania Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. Brzozowa
Doskonała i komfortowa komunikacja z centrum Wrocławia, do tego niezwykle funkcjonalne mieszkania, rozbudowana infrastruktura oraz liczne miejsca parkingowe - witajcie w inwestycji Nowa Toskania. . .
Sołtysowice Wrocław Psie Pole
Wrocław, Psie Pole, ul. Wojaczka
Milart prezentuje kolejną już inwestycję w mieście Wrocław. Z uwagi, iż starannie dobierane są miejsca na realizację nowych mieszkań tym razem postawiliśmy na Sołtysowice, jedno z ciekawszych miejsc we Wrocławiu. Doskonałe skomunikowanie z centrum miasta to atut tego miejsca, równocześnie okolica jest spokojna, pozwala odpoczywać po ciężkim dniu, pozwala uciec od zgiełku wielkiego miasta.
Stabłowice Wrocław Fabryczna
Wrocław, Fabryczna, ul. Kokosowa
Stabłowice III i IV jest kolejną inwestycją firmy Milart w tej części Wrocławia. Rok 2015 przyniósł zakończenie nowych dwóch budynków które znajdują się w pobliżu istniejących już budynków w ramach inwestycji.
Osiedle Cztery Pory Roku Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. Klasztorna
Cenisz sobie relaks, spokój, ciszę. Nie lubisz tłoku, zgiełku wielkiego miasta ale mimo wszystko potrzebujesz szybkiego docierania do najważniejszych punktów w mieście. Zobacz dokładnie jakie argumenty przedstawia Osiedle Cztery Pory Roku.
Punkt Piękna Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. Piękna 25
Punkt Piękna to inwestycja inna niż wszystkie. To nowoczesne, duże osiedle którego realizacja została rozłożona na kilka etapów. Po zakończeniu wszystkich łączna liczba mieszkań będzie wynosiła 600.
Apartamenty Wiśniowa Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, al. Wiśniowa 83-85
Apartamenty Wiśniowa to elastyczna oferta dopasowana do różnych potrzeb. Szeroki wachlarz oferty związany z funkcjonalnością mieszkań zadowoli nawet najbardziej wymagających Klientów. Wysoka jakość wykończenia, przestrzeń we wnętrzach, a także nowatorski charakter sprawiają, że miejsce to idealnie nadaje się do zamieszkania.
Akacjowy Zakątek Wrocław Psie Pole
Wrocław, Psie Pole, ul. Ubocze 15, 17,19
. . .
Osada Złotnicka Wrocław Fabryczna
Wrocław, Fabryczna, ul. Kosmonautów 248
Osada Złotnicka to kompleks 10 budynków mieszkalnych które znajdują się we Wrocławiu, przy zbiegu ulic Złotnickiej oraz Kosmonautów. . .
Ostoja Oporów Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. Ogórkowa
Przy Ogórkowej, w niezwykłym miejscu Wrocławia, miejscu bogatym w zieleń, powstaje inwestycja Ostoja Oporów. To niezwykle nowoczesne osiedle które posiada liczne atuty. Komfortowe mieszkania oraz teren rekreacyjny przewidziany tylko dla mieszkańców.
Sołtysowicka 32 Wrocław Psie Pole
Wrocław, Psie Pole, ul. Sołtysowicka 32
Osiedle Sołtysowicka 32 to znakomite połączenie dla wszystkich tych którzy cenią sobie ciszę, bliskość natury ale i atuty życia w wielkim mieście. Lokalizacja w pobliżu parku i leśnych terenów to gwarancja wypoczynku, spokoju. Z drugiej strony fantastycznie przygotowana oferta komunikacji, zarówno w ramach własnych samochodów jak i komunikacji miejskiej to możliwość szybkiego docierania do najważniejszych miejsc w centrum Wrocławia, korzystania z bogatej oferty rozrywkowej i kulturalnej.
Malinowe Zacisze Wrocław
Wrocław, ul. Rakowiecka 23-25
Trzy niewysokie budynki wielorodzinne tworzą kompleks Malinowe Zacisze. Znajduje się on dokładniej we Wrocławiu przy ulicach Okólnej i Rakowieckiej. Projekt ten cechuje się ogromną estetyką, wyróżnia stylowością, a równocześnie w trakcie realizacji inwestycji wykorzystywano tylko nowoczesne technologie i najlepsze materiały.
Aleja Piastów Wrocław Fabryczna
Wrocław, Fabryczna, Al. Piastów 2
Aleja Piastów to szerokie spektrum ofertowe dla wymagających osób. W budynku mającym dwa piętra znajdują się mieszkania w układzie 1, 2 lub 3 pokoje. Zróżnicowana powierzchnia mieszkań, zaczynająca się od 29,85 m2, a kończąca się na 91,57 m2.
Osiedle Impressio Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. Rymarska 47
Osiedle Impressio z mieszkaniami dewelopera już czeka na wszystkich szukających idealnego miejsca do zamieszkania we Wrocławiu. Przygotowanie różnorodne oferty mieszkaniowej, szeroki wachlarz powierzchni prowadzi do zaspokojenia potrzeb różnych grup odbiorców.
Osiedle Aura Wrocław Krzyki
Wrocław, Krzyki, ul. gen. S. Grota Roweckiego 114b
Osiedla Aura to miejsce gdzie przygotowano 44 mieszkania zróżnicowanych pod kątem zapotrzebowania. Układ mieszkań to od 1 do 5 pokoi. Powierzchnia lokali od 47,39 m2 do 94,04 m2, a całość to 3 piętra oraz kondygnacja podziemna.
Informacje na temat miasta Wrocław
Aktualnie we Wrocławiu mamy 1029 ofert nowych mieszkań na sprzedaż od deweloperów z 31 różnych inwestycji.

Wrocław, największe miasto województwa dolnośląskiego, zamieszkiwane jest przez 637,7 tys osób. Poszerzając Wrocław o miasta i gminy sąsiedzkie czyli tzw. aglomerację wrocławską możemy mówić nawet o milionie mieszkańców. Na kilometrze kwadratowym mieszka 2161,72 osób.  Prawa miejskie Wrocław otrzymuje w XIII wieku, w 1242 roku, jednak zachowały się dokumenty, mówiące o tym, że po raz pierwszy było to w 1214 roku. Miasto przez wieki przechodziło z rąk do rąk. XIV wiek to panowanie Łokietka czyli Wrocław należy do Polski. Z kolei w XVI wieku miasto zostało włączone do monarchii Habsburgów. Następnie od roku 1741 Wrocław wchodził w skład Prus, a później Niemiec. 1945 rok- Wrocław ponownie znalazł się w granicach Polski. 

 

Rynek nieruchomości we Wrocławiu

Obecnie średnia cena metra kwadratowego mieszkania na rynku pierwotnym wynosi 6 201 zł. Ceny mieszkań we Wrocławiu są stabilne, przez wiele ostatnich miesięcy nie odnotowano większych zmian. Najwięcej należy zapłacić za metr kwadratowy w dzielnicach Stare Miasto i Plac Grunwaldzki, odpowiednio 7 911 zł i 7 757 zł. Trochę mniej kosztują nowe mieszkania w dzielnicy Grabiszyn, tutaj cena wynosi 7 207 zł/m2. Najmniej przyjdzie zapłacić z kolei w takich dzielnicach jak Psie Pole (4 813 zł), Maślice (5 034 zł) i Jagodno (5 230 zł). To więc jasno pokazuje, że sytuacja na rynku pierwotnym mieszkań we Wrocławiu nie odbiega od tej w innych miastach Polski. Zrozumiałym jest, że w dzielnicach, lokalizacjach o największym prestiżu, blisko centrum miasta przyjdzie płacić najwięcej. I odwrotnie, na obrzeżach miasta ceny metra kwadratowego zawsze są najniższe.

Niezależnie od lokalizacji, niezależnie od tego czy mowa o rynku pierwotnym czy wtórnym, największym powodzeniem wśród kupujących cieszą się mieszkania w przedziale od 40 do 60 m2.

Skoro mowa o rynku wtórnym to należy zauważyć, że średnia cena metra kwadratowego mieszkania we Wrocławiu kosztuje „jedynie” 5 201 zł. To o tysiąc mniej niż za nowe mieszkanie. Najdrożej przyszło płacić w dzielnicy Krzyki, bo aż 6 415 zł/m2. Niewiele mniej kosztują mieszkania na rynku wtórnym w dzielnicy Stare Miasto – 5 919 zł/m2. Najtaniej za metr kwadratowy płaci się z kolei w takich dzielnicach jak Różanka (4 330 zł) i Karłowice (4 510 zł). 

 

Ile mieszkań oddaje się do użytkowania we Wrocławiu?

We Wrocławiu, w roku 2016 do użytkowania oddano łącznie 8475 mieszkań i domów. Liczby jednak są nieubłagane i wskazują, że około 95% oddanych inwestycji  to mieszkania – 8074 lokale. Jeżeli mowa o roku ubiegłym, to należy również wspomnieć, że deweloperzy rozpoczęli inwestycje na łączną sumę 8824 mieszkania.

Poprzednie lata we Wrocławiu nie były tak rekordowe. 2015 rok to niecałe 6000 nowych mieszkań oddanych do użytkowania, 2014 to tylko 4911 nowych mieszkań. Powyżej 6000 lokali mieszkalnych zdołano oddać w 2013 r. Cofając się do roczników 2008-2011 należy odnotować, że liczba przygotowanych inwestycji oscylowała w przedziale 3000-4000 nowych mieszkań.

Widać zatem doskonale, że poprzedni rok, a także bieżący (z uwagi na liczbę realizowanych inwestycji) są rekordowe, a przede wszystkim miasto Wrocław zyskuje na znaczeniu kiedy mowa o rynku nieruchomości pierwotnych. 

 

Czy opłaca się pracować we Wrocławiu?

Każdy kto decyduje się na przyjazd do Wrocławia w celach zarobkowych musi mieć świadomość, że zarabia się tutaj średnio 4 708,76 zł brutto. To oczywiście więcej niż wynosi średnia krajowa. Równocześnie nie ma problemów ze znalezieniem zatrudnienia. W samym mieście Wrocław obecnie bezrobocie wynosi 2,7%. W jakich branżach płaci się najwięcej? Na pewno pracując w branżach takich jak informacja czy komunikacja średnio można zarobić 7 121,24 zł. W przemyśle stawki średnie to 5 255,66 zł, a w handlu 3 818,95 zł.

Struktura zatrudnienia we Wrocławiu prezentuję się następująco: w handlu pracuje 23% zatrudnionych, w przemyśle 22%, a w informacji i komunikacji 7,5%. 

 

Wielkie firmy, wielcy pracodawcy we Wrocławiu i okolicach

Mówiąc o największych pracodawcach we Wrocławiu nie należy pomijać tych, którzy działają w okolicznych gminach, powiatach. Dlaczego? Jednym z większych pracodawców w regionie jest KGHM czyli spółka skarbu państwa, która zlokalizowana jest z Lubinie. Jednak ogromne zatrudnienie w spółce, a także niezwykle atrakcyjne warunki pracy sprawiają, że wiele osób po prostu dojeżdża do pracy z Wrocławia do Lubina. Oprócz KGHM należy wymienić „mniejszych” pracodawców. AmRest czyli firma, która udziela licencji i franczyz na prowadzenie placówek gastronomicznych spod marki Pizza Hut czy KFC. Nie tylko na rynku polskim. GK Impel czyli usługi związane między innymi z ochroną. Wrocław i okolice to również centrala firmy obuwniczej CCC oraz Deichmann. Część produkcji spod marki LG realizowana jest w fabryce w Biskupicach Podgórnych, nieopodal Wrocławia. Warto również zauważyć działalność Grupy Selena czyli jednych z liderów krajowych w dziedzinie chemii budowlanej. 

 

Wrocław – jego położenie i korzyści z tego wynikające

Szybki rozwój miasta Wrocław w ostatnich latach to nie przypadek. Jego położenie jest doskonałe, co naturalnie powoduje, że wiele firm szuka w tym miejscu terenów pod swoje inwestycje. Bo z jednej strony znakomita sieć połączeń drogowych czyli autostrada A4. Do tego droga ekspresowa S8 pozwala na szybkie dotarcie do Łodzi, Warszawy oraz na autostradę A1. Prace przy S3 sprawią, że podróż z Wrocławia do Szczecina przez województwo lubuskie będzie naprawdę komfortowa. Bliskość granicy czeskiej oraz niemieckiej to kolejne atuty Wrocławia.

Jako jedne z większych miast Polski Wrocław posiada naturalnie port lotniczy. Połączenia krajowe, zagraniczne do krajów europejskich oraz oczywiście połączenia czarterowe do wakacyjnych kurortów. Wszystko co potrzeba do szybkich podróży, niezależnie od celu.

Z uwagi na położenie w południowo-zachodniej Polsce, miasto dysponuje nie tylko kolejowymi połączeniami z największymi polskimi miastami ale również z zagranicą. Podróż koleją do Niemiec czy Czech w szybkim czasie to żaden problem.

Podróżowanie po Wrocławiu i aglomeracji wrocławskiej jest komfortowe. Wrocław i miejscowości w jego sąsiedztwie połączone są siecią Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej. Sam Wrocław to z kolei nie tylko rozbudowywana stale sieć dróg. To również 87 km sieci tramwajowej dzięki czemu można łatwo poruszać się pomiędzy dzielnicami miasta. 

 

Co robić we Wrocławiu? Nie tylko pracą żyje człowiek

Mieszkańcy Wrocławia na pewno nie mogą narzekać na ilość terenów zielonych, miasto jest bogate w parki. Park Mikołaja Kopernika w samym centrum Wrocławia, Park Południowy, założony w XIX wieku, mający 25 ha. Do tego Park Zachodni oraz Park Tysiąclecia o łącznej powierzchni 165 ha. Do tego dochodzi Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy, posiadający 8570 ha, a dojazd do niego jest niezwykle komfortowy, zarówno samochodem, rowerem jak i koleją. 

Co warto odwiedzić, jakie miejsca są niezwykle popularne, zarówno wśród mieszkańców jak i przyjezdnych? Na pewno wrocławskie ZOO. Pamiętamy program z „Kamerą Wśród Zwierząt” ale to nie tylko sprawna „reklama” telewizyjna sprawia, że ogród zoologiczny cieszy się powodzeniem. Wystarczy wspomnieć, że pod względem odwiedzin wrocławskie zoo zajmuje 5 miejsce w Europie. Spragnieni spotkania z dawnymi czasami powinni odwiedzić Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe we Wrocławiu oraz takie miejsca jak Pałac Królewski z XVIII wieku czy też wrocławski Rynek. 

Wrocław słynie z różnego rodzaju imprez o zasięgu nie tylko lokalnym czy ogólnopolskim ale i międzynarodowym. Odpowiednią markę wyrobiła sobie impreza filmowa o nazwie Era Nowe Horyzonty czyli inne spojrzenie na kino. Co roku uwagę polskiego świata aktorów przykuwa Przegląd Piosenki Aktorskiej, odbywający się już od 1979 roku.