Wykończenia pod klucz – czemu ważny jest wybór odpowiedniej firmy

2019-01-24

Wykończenie mieszkania pod klucz to trudne i czasochłonne przedsięwzięcie. Wymagające zastosowania odpowiedniej wiedzy i praktyki. Jeśli rozpoczynamy naszą przygodę z wykończeniem wnętrz pod klucz, warto skorzystać z pomocy firmy specjalizującej się w tego typu usługach. Wybór dobrych specjalistów przyśpieszy cały proces przeprowadzki. Na co powinniśmy zwracać uwagę tak, aby oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i stresu?

Wykończenia pod klucz – czemu ważny jest wybór odpowiedniej firmy

Cena (nie) adekwatna do oferowanych usług!

Zazwyczaj pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę przy wyborze specjalistycznej firmy jest cena oferowanych usług remontowych. Obecnie na rynku znajduje się wiele mniejszych lub większych firm, które gotowe są zająć się naszym mieszkaniem od zaraz. Niestety część z nich zawyża ceny do jakości wykonywanej robocizny. Aby uchronić się przed nieadekwatnym do naszych oczekiwań końcowym rezultatem, podczas wyboru warto sugerować się opiniami innych osób (wśród znajomych lub online) niż finansowymi kalkulacjami.

Pamiętaj o umowie!

Decydując się na wykończenie pod klucz musisz zdawać sobie sprawę, że jesteś zdany na podwykonawcę i siłą rzeczy powinieneś ufać, że wnętrza zostaną wykończone w określonym standardzie. W praktyce bywa z tym różnie, a nie każdy deweloper chętnie poprawia niedoróbki. Dlatego istotną częścią współpracy jest spisanie umowy.
Podpisana umowa z wybraną przez ciebie firmą wykończeniową jest twoją gwarancją bezpieczeństwa. Oczywiście żadna firma nie zgodzi się na zapis w kontrakcie, który będzie obarczał go o naprawianie błędów koszt firmy (nieważne czy wynikają z winy podwykonawcy). Jednak jakakolwiek umowa, da ci możliwość dochodzenia swoich praw, zwłaszcza jeśli konflikt skończy się na drodze sądowej.

Co jest „minimum” w wykończeniu wnętrz

W swoich pakietach firmy posiadają wiele różnych standardów wykończeniowych różniących się od siebie cenowo. Jeśli zależy ci na tym najbardziej podstawowym powinieneś spodziewać się:

  • położenia podłogi
  • pomalowania ścian
  • montażu drzwi wewnętrznych
  • montażu aneksu kuchennego
  • montażu urządzeń sanitarnych w łazience
  • montażu szaf wnękowych

Podsumowanie

Opcja wykończenia wnętrz pod klucz jest wspaniałą możliwością dla wszystkich tych, którzy chcą jak najszybciej wprowadzić się do swojego nowego gniazdka. Standardowy czas oczekiwania waha się pomiędzy 60 a 90 dni w zależności od metrażu i specyfiki wnętrz.
Ważne jest, aby znaleźć odpowiednią specjalistyczną firmę, która zapewnia klientom stuprocentowy profesjonalizm i chętnie wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom.

Artykul opublikowany: 2019-01-24 / w dziale: Aranżacja wnętrz