Wymiana drzwi wejściowych- co warto wiedzieć?

2023-06-01

Drzwi wejściowe pełnią wiele ważnych dla domowników funkcji. Przede wszystkim chronią one przed czynnikami zewnętrznymi, a także zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom. Z biegiem lat wysłużone drzwi wejściowe wymagają wymiany. Montaż drzwi wpływa również na ich funkcjonalność, dlatego warto oddać proces w ręce specjalistów. Kiedy warto zamontować nowe drzwi? Jakie drzwi zewnętrzne są dostępne na rynku? Ile może kosztować wymiana drzwi? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Wymiana drzwi wejściowych- co warto wiedzieć?

Wymiana drzwi - kiedy warto się zdecydować? 

Wymiana drzwi jest uzasadniona w wielu przypadkach. Kiedy warto wymienić drzwi? Po pierwsze do wymiany drzwi wejściowych powinno dojść w przypadku dostrzeżenia nieszczelności. Wymiana drzwi wejściowych może okazać się pomocna w utrzymaniu komfortowej temperatury w domu. Wszelkie nieszczelności mogą generować dodatkowe koszty przeznaczone na docieplanie mieszkania w zimowe dni. Montaż drzwi wejściowych jest nieunikniony, gdy dotąd używany model przestał spełniać swoje funkcje. Niekiedy mocno wysłużone modele przestają się domykać, co może być również konsekwencją korzystania ze starej ościeżnicy. Zarówno wymiana drzwi wewnętrznych, jak i wejściowych jest często podyktowana wymaganiami estetycznymi. Nad wymianą drzwi warto zastanowić się gdy stare nie tworzą spójnej całości z aranżacją wnętrza lub z wyglądem elewacji. 

Montaż drzwi - jakie modele są dostępne na rynku? 

Na rynku dostępnych jest wiele modeli drzwi, które z powodzeniem sprawdzą się w przypadku nawet najbardziej wygórowanych wymagań. Do niedawna drzwi drewniane były bezapelacyjnym faworytem wśród klientów. Nic dziwnego, ponieważ surowce takie jak dąb czy jesion, zachwycają wyglądem i trwałością na długie lata. Drzwi dwuskrzydłowe dodatkowo mają niepowtarzalny i ponadczasowy charakter. Z biegiem lat produkcja drewnianych modeli drzwi stała się zdecydowanie bardziej kosztowna, co jednocześnie wpłynęło na cenę samych drzwi. Decydując się na montaż drzwi warto wziąć pod uwagę również inne opcje, po które często sięgają dekoratorzy wnętrz czy deweloperzy.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się drzwi metalowe. Stalowe wersje będą idealne dla wszystkim miłośników maksimum bezpieczeństwa. Są przeszkodą, której nie pokona nawet wprawny włamywacz. Drzwi aluminiowe z kolei są wysoce dźwiękoszczelne. Będą więc dobrym wyborem w przypadku bliskości gwarnych ulic lub hałaśliwych sąsiadów. Propozycje z PCV to największy hit ostatnich lat. Cieszą się popularnością ze względu na ich niewielką wagę, a także korzystną cenę. Drzwi wejściowe to inwestycja na wiele lat, dlatego warto upewnić się przed zakupem, czy aby na pewno dana oferta sprawdzi się w naszym domu. Po więcej informacji dotyczących wymiany drzwi odsyłamy na drzwimartom.pl

Jaki jest koszt wymiany drzwi wejściowych? 

Koszt wymiany drzwi wejściowych może się wahać, ponieważ cena jest uzależniona od wielu czynników. Po pierwsze przy montażu drzwi najważniejszą częścią składową kosztów jest sam rodzaj produktów. Niekiedy cena drzwi może być zawrotna, zwłaszcza w przypadku drzwi wyłącznie z drewna lub z aluminium. Kolejną ważną kwestią dla domowego portfela są wymiary drzwi. Zasada jest prosta, im większe drzwi, tym większy koszt. Nie bez znaczenia jest kondycja ościeżnicy. Jeśli ościeżnice są sfatygowane, uszkodzone lub bardzo stare, wymagają one wymiany. Zakup i montaż ościeżnicy generują dodatkowe koszty. Pod uwagę należy wziąć również koszty za pracę ekipy specjalistów, o ile decydujemy się na pomoc fachowców. Cena zakupu, wymiany, montażu drzwi może wahać się w przedziale od 2 tysięcy po nawet 10 tysięcy złotych. 

Wymiana drzwi wejściowych to inwestycja na lata. Stare drzwi często nadgryzione zębem czasu tracą swoje funkcje. Właściwie dobrane i profesjonalnie zamontowane drzwi to gwarancja zadowolenia domowników. 

Artykul opublikowany: 2023-06-01 / w dziale: Porady