Wynajem biura – czy dobra lokalizacja wystarczy?

2020-07-29

Siedziba firmy to miejsce, w którym codziennie rozwijane są nowe pomysły, a pracownicy tworzą razem prężnie działający organizm. To także przestrzeń, gdzie zaprosić możemy naszych klientów, kontrahentów czy gości i zapoznać ich bliżej z naszą ofertą oraz pokazać siebie z najlepszej strony.

Wynajem biura – czy dobra lokalizacja wystarczy?

Przy wyborze biura warto zatem wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów: jego lokalizację, układ wnętrz, metraż i dostęp do różnego rodzaju udogodnień. Czym charakteryzuje się dobre biuro?

Dogodna lokalizacja

Jest to aspekt, na który zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Nie ma w tym nic dziwnego – biuro jedynie ma sens, gdy są w nim ludzie, więc dobra lokalizacja naszego biura będzie oznaczała łatwiejszy dojazd dla pracowników oraz gości. Z tego też względu warto wybierać biurowce położone w dobrze skomunikowanych dzielnicach, choć nasz budynek nie musi znajdować się w ścisłym centrum, gdyż paradoksalnie, takie położenie może utrudniać dojazd w godzinach szczytu.

Oprócz samej komunikacji miejskiej, warto zwrócić uwagę także na okolicę. Dużą popularnością cieszą się lokalizacje, w których pobliżu znajdziemy tereny rekreacyjne, takie jak parki czy centra handlowe i markety. Nasi pracownicy mogą mieć swobodny dostęp i do zrobienia zakupów i wypoczynku na przerwie w otoczeniu zieleni. Dodatkowym atutem będzie także obecność restauracji, klubów fitness czy siłowni.

W przypadku większych firm, raczej postawmy na biurowce, które mają dogodną infrastrukturę, przede wszystkim w postaci dużego parkingu.

Wynajem biura

Źródło: gdanskibc.pl

Projekt wnętrz

Oczywiście, nie mniejsze znaczenie ma także sam wystrój przestrzeni, układ wnętrz oraz zastosowane rozwiązania architektoniczne. Ciekawy projekt przestrzeni wspólnych, recepcji oraz samych biur podniesie atrakcyjność miejsca pracy i sprawi, że pracownicy będą czuli się dobrze w takim otoczeniu. Częstym trendem pojawiającym się w nowoczesnych przestrzeniach biurowych jest nawiązywanie do motywów naturalnych, takich jak rośliny, woda i kamień czy piasek.

Wygoda to również bardzo ważny aspekt. W dzisiejszej filozofii miejsca pracy odchodzi się od konceptu spędzania całego czasu w biurze przy biurku. Obecnie stawia się na otwarte przestrzenie, miejsca do pracy w grupach, styl kawiarniany, przytulny. Z tego powodu, w biurach zaczęły pojawiać się miękkie sofy, hamaki, stoły jadalniane i wyciszone pokoje, które umożliwiają pracę samodzielną bądź w grupie, w izolacji od hałasu biura. Do projektu wnętrza biura zaczęto podchodzić holistycznie i takie właśnie miejsca mają szansę przyciągnąć najlepszych specjalistów. 

Artykul opublikowany: 2020-07-29 / w dziale: Nieruchomości komercyjne