Zastosowanie agregatów malarskich

2020-11-15

Malowanie ścian zawsze wiązało się z precyzją oraz sporym nakładem czasu i energii. Niestety często efekty, jakie osiągnęliśmy taką techniką nie należały do zadowalających, szczególnie gdy pojawiały się miejsca nierówno pokryte farbą, bądź ślady po włóknach z wałka lub pędzla. W przypadku niedużych powierzchni, kłopot można dosyć szybko rozwiązać i dopracować ewentualne niedociągnięcia. Problem zaczyna się wówczas, gdy mamy do czynienia z dosyć dużym obszarem, gdzie konieczne jest pokrycie farbą. Na szczęście z pomocą przychodzi agregat malarski, wykorzystywany do malowania natryskowego. Kiedy warto taki agregat zakupić i gdzie stosować?

Zastosowanie agregatów malarskich

Tłokowe czy membranowe?

Agregaty malarskie ze względu na swoje wykorzystanie możemy podzielić na dwa rodzaje:

Agregaty tłokowe - to profesjonalne sprzęty charakteryzujące się sporą wydajnością i szerokim zastosowaniem. Posiadają one mechanizmy, sterujące  przepływem farby. Jeżeli wydajność agregatu jest wyższa niż 6 l/ min, może służyć także do rozprowadzania szpachli bądź gęstej farby. Tłokowy agregat jest funkcjonalnym i uniwersalnym sprzętem, który w znacznym stopniu ułatwia pracę, ale jest także droższym rozwiązaniem niż membranowy.

Agregaty membranowe - sercem agregatu (elementem roboczym) jest membrana. Agregaty te mają jednak ograniczone zastosowanie, głównie z uwagi na ograniczoną możliwość zasysania farby i niższe ciśnienie niż tłokowe. Przydaj się w przypadku rozpylania farb o mniejszej gęstości.

agregat malarski

 

Zastosowanie agregatów malarskich

Zalety agregatu malarskiego zdecydowanie widoczne są w momencie gdy potrzebujemy w krótkim czasie pomalować duże powierzchnie zarówno ściany wewnętrzne, jak i elewację budynku.  Agregat do malowania natryskowego jest niezastąpiony w takich sytuacjach. Sprawdzone maszyny znajdziesz w tym sklepie. Urządzenia te są najczęściej używane przez profesjonalistów z dziedziny budowlano- wykończeniowej, dla których jest to doskonała sposobność ułatwienia codziennych prac. Takie firmy najczęściej mają w swoim asortymencie kilka agregatów malarskich.

 Jeśli chodzi o ich wykorzystanie - agregat to nie tylko sprzęt do malowania, ale również szpachlowania, może okazać się przydatny także w gospodarstwie domowym np. ułatwia sprawne i szybkie malowanie pomieszczeń garażowych, gospodarczych. Agregaty tłokowe pozwalają nam dodatkowo na posługiwanie się farbą lateksową, akrylową, bejcą i wieloma innymi produktami wykończeniowymi. Ponadto agregat:

  • pozwala na pokrycie dużych powierzchni przy niedużym nakładzie czasu,
  • malowanie agregatem jest przede wszystkim wydajne, pozwala na użycie mniejszej ilości farby przy takim samym pokryciu danego obszaru,
  • równomiernie pokrywa daną powierzchnię, dzięki czemu malowanie nawet trudno dostępnych miejsc bez ryzyka nieestetycznych śladów i nierównomiernych pokryć.
  • możliwość wprowadzania do urządzenie także innych materiałów bądź farb.

Podsumowanie

Agregat malarski w znaczący sposób ułatwia pracę. Może on być wykorzystywany nie tylko do nakładania farby, ale również wielu innych produktów budowlano- wykończeniowych. Nie jest to jednokierunkowa inwestycja, ponieważ możemy korzystać z jego funkcjonalności przy wielu pracach.

Artykul opublikowany: 2020-11-15 / w dziale: Budownictwo