Zawilgocone mieszkanie - czym może grozić?

2019-06-19

Jeżeli Twoje cztery domowe kąty gromadzą zbyt wiele wilgoci, koniecznie musisz podjąć konkretne kroki zmierzające do zupełnego wyeliminowania problemu przesadnego zawilgocenia murów. Jest to bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale o czym wielu lokatorów kompletnie nie zdaje sobie sprawy – z powodów zdrowotnych. Zaniedbania w tym temacie mogą skutkować wyjątkowo poważnymi kłopotami z drogami oddechowymi, wywoływać alergie, uczulenia, czy choroby skórne.

Zawilgocone mieszkanie - czym może grozić?

Gorzej niż się wydaje

Na pierwszy rzut oka, mocno zawilgocone mieszkanie jest po prostu pełne nieładnych przebarwień, a zatem na ścianach zaczynają się pojawiać szpecące mury zacieki, które z czasem przeradzają się w pleśń i grzyba. W konsekwencji tego, domownicy narażeni są na wdychanie zanieczyszczonego powietrza, a to może za sobą pociągać naprawdę poważne rezultaty, które niestety przy braku odpowiedniej, profesjonalnej interwencji okazują się wielokrotnie nieodwracalne. Zalane mieszkanie wymaga bowiem natychmiastowej reakcji ze strony wykwalifikowanej grupy ekspertów dysponujących specjalistycznym sprzętem. Niestety, samo mechaniczne osuszanie poprzez proste zabiegi wentylacji, a więc robienie przeciągów i indywidualne próby likwidowania wilgoci nie przyniosą spodziewanych efektów, a na pewno nie będą to efekty długotrwałe. Konieczne jest zainwestowanie w fachowe zaplecze techniczne, a więc albo wynajęcie osuszaczy z prawdziwego zdarzenia, albo skorzystanie z usługi osuszania pomieszczeń przez zawodowców z doświadczeniem w tej dziedzinie. Oba wspomniane rozwiązania proponuje konsumentom znana marka TSM.

Dla niedowiarków

Wydaje ci się, że pleśń i grzyb powstałe na skutek zalania pomieszczeń mieszkalnych, nie mogą pociągnąć za sobą żadnych negatywnych skutków? Jesteś w błędzie, a jako dowód przedstawiamy konkretną argumentację – kruszenie się tynków, łuszczenie farb, uszkodzenia podłoża uniemożliwiające dokładne położenie parkietu, zagrzybienie, niemiły zapach stęchlizny unoszący się w całym domu, nieestetyczne plamy na murach, butwienie elementów wyposażenia, większe wydatki związane z ogrzewaniem obiektu mieszkalnego, problemy zdrowotne zwłaszcza z układem oddechowym – astma, alergie.

Artykul opublikowany: 2019-06-19 / w dziale: Aranżacja wnętrz