5 powodów, dla których warto zainwestować w piec żeliwny

2019-04-08

Wolnostojące piece żeliwne, tak zwane kozy nadal stanowią jedno z popularnych rozwiązań wnętrzarskich. Czy Ty również rozważasz zamontowanie takiego pieca we własnym domu? Jeżeli nadal się wahasz, to koniecznie poznaj pięć faktów, które sprawiają, że warto rozważyć taką inwestycję.

5 powodów, dla których warto zainwestować w piec żeliwny

Uniwersalność – pasuje do różnych wnętrz

Piec żeliwny doskonale wpisuje się w stylistykę wnętrza rustykalnego, klasycznego, czy nowoczesnego. Z tego względu piece typu koza są bardzo uniwersalne. Nawet jeżeli zdecydujesz zupełnie zmienić styl swojego salonu, czy sypialni, to nie będzie konieczna wymiana urządzenia grzewczego. A to oznacza krótszy remont i mniejsze koszty. Plusem jest także, że takie piece jeszcze bardzo długo będą modne. Dlatego warto w nie inwestować!

Mały nakład prac podczas instalacji

Zamontowanie pieca żeliwnego i podłączenie go do przewodów kominowych jest zdecydowanie mniej pracochłonne niż montaż tradycyjnego kominka. Nie wymaga bowiem wzmocnienia stropu. Koza jest znacznie lżejsza niż klasyczny kominek. Można ją ulokować w wybranym przez siebie miejscu. Warunek jest jeden, musi się tam znajdować dostęp do komina. A jeżeli pojawi się taka potrzeba, urządzenie to może zostać przeniesione podczas remontu. 

Elegancja i dostojność żeliwa

Materiał ten doceniany był przez lata. Między innymi dlatego, że pozwala na formowanie różnych dekoracyjnych wzorów. Przez co piece te stają się bardzo eleganckie i jednocześnie stanowią ciekawą ozdobę wielu pomieszczeń. Co więcej, żeliwo charakteryzuje się wysokimi walorami grzewczymi. Długo utrzymuje ciepło. Jest lepszy pod tym względem niż piece wykonane ze stali. Niestety trzeba liczyć się z tym, że nie ogrzeje całego budynku.

Niski koszt inwestycji

Oprócz tego koszt zakupu takiego urządzenia, podobnie jak jego montażu jest znacznie niższy niż tradycyjnego wkładu kominkowego. Piec żeliwny można już mieć za 1150 zł. Jeżeli masz ograniczony budżet na remont, to ta forma będzie dla Ciebie idealna. Warto się o tym przekonać!

Artykul opublikowany: 2019-04-08 / w dziale: Aranżacja wnętrz