Agregat prądotwórczy Diesel – jaki wybrać?

2020-02-21

W dzisiejszych czasach nawet krótkotrwała przerwa w dostawach energii elektrycznej może nieść za sobą przykre konsekwencje i skutecznie komplikować życie. Nie dziwi zatem fakt, że coraz większa rzesza właścicieli mieszkań i domów decyduje się na zakup agregatu prądotwórczego. Urządzenie to zapewnia bowiem dostęp do energii elektrycznej podczas niespodziewanych przerw w dostawach prądu lub w trakcie awarii, a także w przypadku braku zasilania zewnętrznego. Zakup agregatu prądotwórczego powinien być poprzedzony rozeznaniem wśród dostępnych modeli i skutkować wyborem optymalnego rozwiązania.

Agregat prądotwórczy Diesel – jaki wybrać?

Agregat prądotwórczy Diesel – jak to działa?

Na wstępie warto zdefiniować, czym właściwie jest agregat prądotwórczy Diesel i w jaki sposób generuje energię elektryczną. Jest to urządzenie wyposażone w silnik spalinowy. Istotnym elementem agregatu jest prądnica. Cały system mechanizmów zamienia ruch tłoków na prąd elektryczny w uzwojeniu. Powstała energia elektryczna jest następnie przekazywana do sieci elektrycznej lub wprost do konkretnego urządzenia. Poszczególne modele różnią się między sobą mocą i oczywiście ceną – warto zatem zastanowić się przed dokonaniem zakupu. Cała gama modeli najwyższej klasy sprzętu Caterpillar znajduje się pod adresem: https://eneria.pl/oferta/agregaty/.

 

Jak wybrać odpowiedni agregat?

Głównymi kryteriami są budżet oraz oczekiwania wobec sprzętu, jakim jest agregat prądotwórczy Diesel. Zanim przystąpimy do zakupu, warto zadać sobie pytanie, na jakie potrzeby ma odpowiadać nabywany sprzęt. Pamiętajmy, że w zależności od przeznaczenia, agregat musi generować prąd o określonym napięciu – jednofazowy sprawdzi się do zasilania standardowego sprzętu RTV i AGD, znajdującego się w każdym domu, trójfazowy będzie natomiast lepszym wyborem, gdy zależy nam na zasilaniu w energię elektryczną sprzętów i maszyn budowlanych.

 

Agregat prądotwórczy – ile to kosztuje?

To jedno z najpowszechniej zadawanych pytań. Cena bardzo często warunkuje podjęcie decyzji o kupnie konkretnego modelu, który mieści się w budżecie. Nie warto jednak oszczędzać, jeżeli potrzebujemy droższego modelu na przykład o większej mocy. Istnieją rozwiązania, które pozwalają na zdobycie sprzętu, na jakim nam zależy, bez ponoszenia przekraczających budżet kosztów. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku nabywania agregatu na budowę, gdy każda oszczędność jest na wagę złota. Warto wiedzieć, że dobrej jakości i w pełni sprawne agregaty można kupić używane w niezwykle atrakcyjnej cenie. Optymalnym rozwiązaniem może okazać się także wypożyczenie agregatu – gdy potrzebujemy sprzętu wyłącznie na jakiś czas.

Artykul opublikowany: 2020-02-21 / w dziale: Budownictwo