Bezpieczeństwo w mieszkaniu studenckim

2019-03-28

Jak zadbać o bezpieczeństwo mienia podczas wynajmowania pokoju w mieszkaniu studenckim? W artykule zebraliśmy garść porad, dzięki którym sprawdzisz, czy ktoś wchodzi do Twojego pokoju, kiedy przebywasz poza domem. Przekonasz się także, czy współlokatorzy lub właściciel szperają w Twoich szafkach. Chroń swoją prywatność w łatwy sposób!

Bezpieczeństwo w mieszkaniu studenckim

Monitorowanie pokoju na odległość

Jednym z chętnie wykorzystywanych sposobów na dbanie o prywatność w domach i mieszkaniach studenckich jest montaż kamer monitoringu. W pojedynczym pokoju wystarczy jedna, zwłaszcza jeśli wybierzesz model obrotowy, czyli śledzący ruch osoby.

Kamery są drobne, więc bez trudu schowasz je między książkami, ubraniami czy ozdobami ustawionymi na półkach. Niektóre modele umożliwiają rejestrację obrazu na sparowanym urządzeniu, np. Twoim telefonie lub tablecie. Inne mają port na kartę pamięci. Z każdą kamerą połączysz się na bieżąco, by zobaczyć, co się dzieje w pokoju. Ponadto w chwili, gdy zostanie odnotowany ruch, natychmiastowo otrzymasz powiadomienie na smartfon.

Przeczytaj poradnik kompletowania zestawu do monitoringu, by wybrać urządzenie najlepiej dopasowane powierzchni i rozkładu wynajmowanego pokoju. Przekonaj się też, jakie dodatkowe funkcje mogą mieć kamery.

Bezpieczeństwo w mieszkaniu studenckim

Co mówią o Tobie współlokatorzy?

Być może pamiętasz jeszcze popularne nagranie dwóch starszych pań grzebiących w rzeczach chłopaka, który wynajmował u jednej z nich pokój. W sytuacji bulwersujące było nie tylko to, co bohaterki robiły, ale także co mówiły. Jeśli masz podejrzenia lub wiesz, że do Twojego pokoju także wchodzi kilka osób i o czymś rozmawiają, zakup kamerę z mikrofonem.

Taka kamera działa podobnie do modelu przedstawionego wyżej. Ponieważ jednak ma czujniki dźwięku, prześle Ci alerty, gdy wykryje hałas. Ponadto na bieżąco podsłuchasz, o czym mówią osoby, które wtargnęły do Twojego pokoju. Możesz też coś im odpowiedzieć, jeśli kamera ma głośnik.

Jak zabezpieczyć szafki?

Jeżeli stracisz zaufanie do współlokatorów po tym, jak weszli do pokoju pod Twoją nieobecność, bądź też chcesz zapobiec utracie cennych przedmiotów, zamontuj w szafkach zamki. Mogą działać na tradycyjny kluczyk lub kłódkę z kodem. W tym drugim przypadku nie musisz się martwić, że zgubisz kluczyk.

Bezpieczeństwo w mieszkaniu studenckim

Meble należą do właściciela mieszkania, który nie zezwala na ingerencję w ich strukturę? Ma do tego prawo. Wówczas dla większych przedmiotów zakup sejf, dla mniejszych zaś kasetkę. W obu możesz trzymać dokumenty, pieniądze czy biżuterię. Stanowią wystarczające zabezpieczenie przed ciekawskimi współlokatorami

Zdalne zarządzanie urządzeniami elektrycznymi

Jeśli interesuje Cię zdalne zarządzanie pokojem, niewielkim kosztem zamontujesz w nim kilka rozwiązań inteligentnego domu. Przykład to odbiornik umieszczony w puszce włącznika światła. Dzięki niemu zgasisz światło za pośrednictwem smartfona, jeżeli przed wyjściem z domu spieszyłeś się i zapomniałeś to zrobić.

Odbiornik zainstalowany w kontakcie umożliwi Ci włączanie i wyłączanie urządzeń elektrycznych: lampek, telewizora czy żelazka. Jeśli planujesz wrócić do domu późno i jesteś zamarznięty, na pół godziny powrotem włączysz grzejnik elektryczny.

Artykul opublikowany: 2019-03-28 / w dziale: Aranżacja wnętrz