BHP w elektroenergetyce - w co trzeba się zaopatrzyć?

2021-12-27

Przestrzeganie przepisów BHP w działaniach ściśle związanych z napięciem to podstawa, jeśli chodzi o zdrowie i życie osób pracujących w sektorze elektroenergetycznym. Ogromnym wsparciem podczas prac, a przede wszystkim koniecznością jest także zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt i akcesoria BHP. Rozwiązania te zapewniają nie tylko komfort pracy, ale bezpieczeństwo użytkowników. Jakie produkty należy uwzględnić dla zachowania BHP podczas działań w elektroenergetyce?

BHP w elektroenergetyce - w co trzeba się zaopatrzyć?

Od czego rozpocząć kompletowanie rozwiązań BHP w elektroenergetyce?

Sprzęt i akcesoria BHP w elektroenergetyce obejmują szereg pozycji. To zróżnicowane produkty, wśród których każdy odpowiada za ściśle określone zadanie. Są to przede wszystkim rozwiązania ochronne, ale także wspomagające oraz informacyjne. Mogą stanowić kompletne wyposażenie stanowiska pracy, jak również być ściśle przeznaczone do konkretnych zadań. BHP w elektroenergetyce wymaga zastosowania rozwiązań najwyższej jakości od sprawdzonych producentów. Od czego zacząć kompletowanie elementów odpowiadających za bezpieczeństwo i higienę pracy? Przede wszystkim ważny jest odpowiedni strój i obuwie. To asortyment produkowany z trwałych i bardzo odpornych na uszkodzenia materiałów. Muszą też spełniać wszelkie wymogi przepisów BHP. Poza bezpieczeństwem zapewniają komfort użytkowania. Bez względu na branżę, w każdym obiekcie powinny znaleźć się również apteczki pierwszej pomocy z kompletnym wyposażeniem.

Niezbędne akcesoria i sprzęty BHP w elektroenergetyce 

Właściwy wybór akcesoriów BHP pozwala dostosować się do wymogów kodeksu pracy i jest wskazówką, jak postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Z tej racji, specjalistyczne tablice oraz znaki informacyjne są niezbędnikiem w każdym miejscu związanym z pracami elektroenergetycznymi. Powinny znajdować się w miejscu dostępnym dla wszystkich pracowników. Wśród akcesoriów nieodzownych w każdym obiekcie jedno z czołowych miejsc zajmują gaśnice. Te do gaszenia urządzeń pod napięciem elektrycznym są absolutną koniecznością. Uniwersalnym rozwiązaniem są gaśnice proszkowe. Odrębną kategorię stanowi sprzęt BHP do trafostacji. Dzieli się na cztery podgrupy, w których poza elementami ubioru dielektrycznego i elektroizolacyjnego, znajdują się m.in. przenośne uziemiacze, chodniki elektroizolacyjne czy drążki izolacyjne.
Artykuł powstał przy współpracy ze specjalistami z https://www.egsystem-sklep.pl/ 

Artykul opublikowany: 2021-12-27 / w dziale: Budownictwo