Butle gazowe do spawania i inny sprzęt niezbędny do metody gazowej

2023-02-22

Spawanie gazowe to popularna i stosunkowo niemłoda już metoda łączenia metali. Bywa ona także nazywana spawaniem autogenem. Zastanawiasz się, na czym dokładnie ona polega? Jaki sprzęt jest do niej niezbędny? Wyjaśniamy!

Butle gazowe do spawania i inny sprzęt niezbędny do metody gazowej

Na czym polega spawanie gazowe?

Nie wiesz, na czym polega spawanie gazowe? Otóż jest to łączenie brzegów metali poprzez nagrzewanie ich płomieniem. Płomień ten powstaje w trakcie spalania gazu palnego, któremu dostarczany jest tlen. Jako gaz palny najczęściej wykorzystuje się acetylen lub propan. Warto wiedzieć, że w wielu sytuacjach metoda ta sprawdza się lepiej niż spawanie elektryczne.

Sprzęt i butle gazowe do spawania

Zastanawiasz się, jaki sprzęt jest potrzebny do spawania gazowego? Otóż konieczne jest zaopatrzenie się w:

- palnik – miesza on gaz palny z tlenem, dzięki czemu powstaje mieszanka utrzymująca płomień;

- reduktor – służy do obniżania panującego w butli gazowej ciśnienia i utrzymywania go na stałym poziomie;

- butle gazowe – do spawania potrzebujesz dwóch butli: jednej z tlenem, a drugiej np. z acetylenem; do butli należy zakupić także bezpieczniki gazowe;

- węże – do każdej butli gazowej potrzebny jest również wąż; pamiętaj, że musi on być wykonany z niezwykle odpornej gumy.

Gdzie kupić sprzęt i butle gazowe do spawania?

Zastanawiasz się, gdzie zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria? Wysokiej jakości butle gazowe do spawania oraz inne komponenty znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://weldsystem.pl/92-butle-gazowe. Warto wiedzieć, że dostępne tam produkty są wyłącznie renomowanych marek. Zapewniają one wysokie bezpieczeństwo i komfort pracy. Co ważne, wszystkie objęte są długą gwarancją.

Dlaczego warto zdecydować się na spawanie gazowe?

Nie wiesz, jakie są zalety spawania gazowego i dlaczego czasem warto zastąpić nim spawanie elektryczne? Otóż przede wszystkim dobrze sprawdza się ono w terenie albo podczas pracy na szczególnie dużej powierzchni. Tego typu spawania nie ograniczają przewody ani zasilanie. Co więcej, jest ono bardzo wydajne i szybkie. Musisz także wiedzieć, że zakup wyposażenia do spawania gazowego wiąże się ze znacznie niższymi kosztami niż w przypadku elektrycznego. Poza tym zakres grubości spawanego materiału jest naprawdę duży.

Jak widać, spawanie gazowe jest przydatną i szybką metodą łączenia metali. Nie zapomnij tylko o zaopatrzeniu się w wysokiej jakości sprzęt, m.in. palnik, reduktor i butle gazowe. To właśnie od tego zależy bezpieczeństwo, wygoda i wydajność pracy.

Artykul opublikowany: 2023-02-22 / w dziale: Budownictwo