1. Nowe nieruchomosc >
  2. Deweloperzy >
  3. Wechta

Wechta

Wechta jest spółką której początek działalności na rynku nieruchomości datowany jest na rok 1997. Od tego momentu firma dynamicznie się rozwijała i doszła do momentu gdzie jest jednym z liderów wśród wielkopolskich firm deweloperskich. Realizacje firmy w Poznaniu to nowe budynki w takich miejscach jak ulice: Orzeszkowej, Za Cytadelą, Matejki, Rolna, Długosza, Księcia Mieszka I, Saperska, Promienista, Krauthofera, Szyperska, Bełchatowska oraz Morawskiego. Tyle realizacji to bilans końcowy dający kilka tysięcy mieszkań.

Spółka Wechta zrealizowała nie tylko mieszkania. Jest również odpowiedzialna za przygotowanie przy ul. 27 grudnia siedziby Gazety Wyborczej. Realizacja znakomitych budynków usługowych i biurowych czyli Temida i Szyperska Office Center. Hotel Don Prestige Residence przy Św. Marcina, a także niezwykłe apartamenty Za Cytadelą która znajdują się przy ogromnym parku poznańskim. Na uwagę zasługuję również realizacja ekskluzywnych apartamentów w Międzyzdrojach czyli Wechta Baltic.

Równocześnie Wechta od ponad ćwierć wieku (od roku 1989) zajmuje się również dystrybucją znakomitej jakości wyrobów hutniczych. Realizacja tej działalności odbywa się pod nazwą Steel Wechta. W portfolio firmy między innymi sprzedaż stali, zarówno detaliczna jak i hurtowa. Poprzez partnerstwo biznesowe z Mostostal Montaż Słupca Steel Wechta jest w stanie zrealizować na zamówienie klientów gotowe konstrukcje razem z ich montażem.

Już ponad 10 lat, od roku 2002 firma Wechta wspiera jako sponsor strategiczny klub jeździecki KJ Wechta. KJ Wechta jest renomowanym klubem jeździeckim, dzięki licznym sukcesom znany zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Adres dewelopera:
ul. Szyperska 14, 61-754 Poznań
Tel: 61 866 30 14
Email: mieszkania@wechta.pl
Adres www:

Inwestycje dewelopera:

Za Cytadelą
Za Cytadelą
Poznań, Stare miasto, ul. Za Cytadelą 122 i 122a
Osiedle pod Platanami
Osiedle pod Platanami
Poznań, Wilda, ul. Saperska