Energia ze słońca w firmie – to się opłaca

2022-12-29

Prawdziwy boom na odnawialne źródła energii trwa w najlepsze już od ponad dekady. Ostatnie lata jedynie nasilają ten trend i wydaje się, że zainteresowanie panelami słonecznymi, popularnie zwanymi solarami będzie nadal rosło. Fotowoltaika była początkowo w Polsce widywana na domkach jednorodzinnych, ale zmiany w ustawach i zmiany społeczne sprawiają, że również firmy dziś chętnie jak nigdy dotąd sięgają po zieloną energię.

Energia ze słońca w firmie – to się opłaca

Fotowoltaika dla firm – przede wszystkim niezależność

To co przyciąga i kusi przedsiębiorców to przede wszystkim spore poczucie niezależności energetycznej. Często również niektóre systemy w firmach są podłączane w stu procentach do sieci zasilanej zieloną energią. Po zainstalowaniu w swojej firmie fotowoltaiki znacznie mniej jesteśmy też podatni na rozmaite zawirowania cenowe, które w ostatnim czasie na rynku energetycznym mają miejsce. Nie da się jednak ukryć, że prócz wspomnianej niezależności spore znaczenie odgrywa także zawartość portfela, a ściślej to, ile będziemy wydawali na zasilanie kluczowych w naszej firmie urządzeń i procesów. Fotowoltaika dla firm to przede wszystkim niezależność energetyczna.

Czy można zarobić na fotowoltaice?

Rzeczywiście panele słoneczne pozwalają przede wszystkim na natychmiastowe oszczędności w firmie. Każdego miesiąca zainstalowane panele będą się zwracały. W przypadku wykorzystania większych przestrzeni na terenach firmowych lub na przykład dachach budynków przemysłowych będziemy mogli również nieco zarobić, bowiem zakład energetyczny ma prawny obowiązek odkupienia od nas dostarczanej do sieci energii elektrycznej.

Dofinansowanie na panele słoneczne – również dla firm

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że nie tylko osoby prywatne, ale również przedsiębiorcy zarówno mali jak i Ci więksi, mogą dziś liczyć na szereg dotacji i wsparcie dla firm, które decydują się działać znacznie bardziej na bazie zielonej energii. To również kwestia, która przyczynia się do jeszcze szybszego zwrotu poczynionych inwestycji i zachęca kolejne firmy do działania w tym zakresie. Mamy do czynienia z programami rządowymi, jak również unijnymi.

Artykul opublikowany: 2022-12-29 / w dziale: Inwestowanie