Frezowanie podłogi, czyli sposób na lepsze ogrzewanie

2023-11-24

Jest wiele rodzajów obróbki skrawaniem. Jeden z nich dotyczy podłoża przed instalacją ogrzewania podłogowego. Czy muszą zostać spełnione jakieś szczególne warunki? Na czym polega frezowanie betonu w podłodze? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

Frezowanie podłogi, czyli sposób na lepsze ogrzewanie

Frezowanie przed montażem ogrzewania podłogowego

Najprościej mówiąc, frezowanie podłogi polega na wycinaniu specjalnych rowków. W tym przypadku przedmiot obrabiany to warstwa betonu pod ogrzewanie podłogowe. Specjaliści polecają zwłaszcza pianobeton ze względu na jego wyjątkowe właściwości. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://www.termolit.pl/pianobeton.html.

Wspomniane rowki w betonie powstają z myślą o rurach. Doświadczony fachowiec wykonuje frezowanie czołowe z dużą precyzją. Dlatego instalacja ogrzewania podłogowego przebiega bardzo sprawnie, ponieważ wszystko do siebie pasuje. Głębokość rowków może być oczywiście różna, jednak zwykle 2 cm wystarczy.

Ile trwa frezowanie podłogi?

To zależy od wielkości powierzchni. Niemniej frezowanie otworów i rowków przebiega bardzo sprawnie, zwłaszcza gdy użyty został pianobeton. To dlatego, że szybko wysycha i jest wyjątkowo gładki. Poza tym osoba wycinająca układ rowków na obrabianej powierzchni robi to specjalną maszyną. Doświadczenie pomaga przyśpieszyć prace jeszcze bardziej, mimo to jednak nawet debiutant wykona zadanie w dobrym tempie.

Zalety frezowania pod ogrzewanie podłogowe

Poza wygodą zastosowanie techniki frezowania maszynowego pozwala uniknąć kucia. Jak wiadomo, kucie podłogi nie jest zbyt prężnym zajęciem. Zajmuje znacznie więcej czasu i nie jest tak precyzyjne. Zwykle trzeba dokonywać poprawek podczas układania rur do ogrzewania. Podczas frezowania natomiast krawędź tnąca narzędzia porusza się na tyle sprawnie, że rezultaty są wręcz idealne. Dzięki temu dopasowanie instalacji nie stanowi żadnego problemu, a to z kolei polepsza efektywność ogrzewania w podłodze.

Warunki do frezowania podłogi

W procesie frezowania istotna jest grubość warstwy skrawanej. Nie może być zbyt cienka. Istotny jest także materiał, który powinien mieć odpowiednią twardość. Do tego należy mieć wiedzę na temat całej podłogi. Izolacja, planowana grubość płytek, a może chcesz położyć panele? Dobrze jest, kiedy ekipa zna wszystkie szczegóły. To podstawowe sprawy.

Jak widzisz, frezowane ogrzewanie podłogowe nie jest zbyt skomplikowanym przedsięwzięciem. Nie jest też drogie. O dokładne ceny frezowania podłogi najlepiej zapytać fachowca. Numer telefonu znajdziesz na stronie http://ogrzewaniefrezowane.pl/.

Artykul opublikowany: 2023-11-24 / w dziale: Aranżacja wnętrz