Hale namiotowe używane - czy warto?

2019-07-08

Ze względu na nieskomplikowany system montażu oraz dużą funkcjonalność, hale namiotowe stanowią doskonałą alternatywę dla hal stalowych. Wykorzystywane są często w celu zadaszenia niewielkich powierzchni. Dowiedz się, czy warto inwestować w używane hale namiotowe?

Hale namiotowe używane - czy warto?

Wzrost popularności hal namiotowych

Hale stalowe coraz częściej zastępowane są przez lekkie konstrukcje namiotowe, które z roku na rok odnotowują znaczący wzrost popularności. Rozwiązanie to jest dużo bardziej ekonomiczne oraz funkcjonalne niż stosowane do tej pory w przemyśle konstrukcje stalowe.

Niższa cena oraz możliwość szybkiego złożenia i rozłożenia konstrukcji przemawiają na korzyść zarówno nowych, jak i używanych hal namiotowych. Dużą zaletą popularnych namiotów są także niskie koszty eksploatacyjne, które gwarantują duże oszczędności w trakcie ich wykorzystywania do codziennej pracy.

Dla kogo hale namiotowe używane?

Poszukując jeszcze większych oszczędności w firmie, warto na początku swojej działalności w biznesie postawić na używane namioty halowe. Zakup używanego namiotu jest dużo tańszy niż nowa konstrukcja. Co więcej, rozwiązanie to jest bardziej ekonomiczne w dłuższej perspektywie czasowej niż długoterminowy wynajem. używany namiot powinien pochodzić z wiarygodnego źródła i spełniać wszystkie unijne normy.

Produkty używane, zanim trafią do ponownej sprzedaży powinny być szczegółowo sprawdzone i przetestowane. Ewentualne usterki powinny być przez sprzedawcę naprawione i poddane konserwacji, aby hala, która do nas trafia, była bezpieczna i trwała.

Czy warto kupić używaną halę namiotową?

Atrakcyjna cena używanych hal namiotowych to duża zaleta zakupu produktów z drugiej ręki. Nowy właściciel hali musi jednak liczyć się z koniecznością przeprowadzania częstszych przeglądów technicznych oraz wykonywania konserwacji elementów konstrukcyjnych. Należy również pamiętać, że perfekcyjne dostosowanie hali namiotowej do jej przeznaczenia możliwe jest jedynie przy zakupie nowego egzemplarza. Jeśli firma posiada odpowiednie zaplecze finansowe, warto postawić na nową halę firmy Gaj-Stal dostępną na stronie internetowej: http://www.gaj-stal.com/oferta/hale-namiotowe.html.

Montaż używanej konstrukcji zazwyczaj należy wykonać we własnym zakresie, co jednak nie powinno przysporzyć problemów ze względu na nieskomplikowany system montażu hal namiotowych. Używana hala nie będzie posiadała również gwarancji na elementy konstrukcyjne, co może okazać się bardzo kłopotliwe podczas nieprzewidzianych awarii czy usterek.

Artykul opublikowany: 2019-07-08 / w dziale: Budownictwo