Instalacje alarmowe dla domów – także bezprzewodowe

2021-01-23

Włamaniom i kradzieżom najlepiej zapobiegać. Sam płot i solidne drzwi jednak nie wystarczą. Aby uzyskać wyższy stopień bezpieczeństwa, warto zamontować w domu alarm. Teraz może on również tworzyć system bezprzewodowy – bez skomplikowanego i czasochłonnego montażu.

Instalacje alarmowe dla domów – także bezprzewodowe

Systemy bezpieczeństwa przeznaczone są do montażu w różnych obiektach – także w domach. Za ich pomocą można chronić się przed niepożądanymi zdarzeniami jak włamania i kradzieże, a także można szybko otrzymać informacje o takich zagrożeniach. Informacje te mogą być też przekazane do agencji ochroniarskiej. Zatem, jaki rodzaj alarmu sprawdzi się do domu, by czuć się w nim bezpiecznie?

Rodzaje alarmów do domu – co wybrać?

Alarmy do domu można podzielić na kilka kategorii w zależności od ich konstrukcji, a także sposobu działania. Najprostsze są alarmy w formie sygnalizatora z czujnikiem. Umieszczane są tam, gdzie chcemy dowiedzieć się, czy ktoś nie wszedł na nasz teren, na przykład przed wejściem do budynku, w przedpokoju. Alarm działa po uzbrojeniu i wtedy, gdy wykryje w okolicy ruch. Wtedy emituje sygnał dźwiękowy i świetlny. Urządzenia tego typu działają na baterie – nie wymagają skomplikowanego montażu. Gdy jednak chodzi o bardziej funkcjonalny alarm do domu, warto zdecydować się na instalację bezprzewodową, która składa się z czujników połączonych z centralą alarmową oraz z sygnalizatorem dźwiękowym i świetlnym. Centrala może być też wyposażona w łączność GSM lub internetową, aby przekazywać informacje o zagrożeniach na odległość. Takie instalacje mogą być też wykonane jako bezprzewodowe, dlatego nie wymagają one kładzenia okablowania.

Jak działają bezprzewodowe instalacje alarmowe?

Instalacje bezprzewodowe sygnalizujące o alarmie bazują na łączności radiowej. Wszystkie elementy są odpowiednio skonfigurowane, aby współpracować ze sobą i przesyłać dane na odległość. Dostępne są także alarmy działające na zasadzie podłączenia do internetu Wi-Fi w domu, jednak ich skuteczność zależna jest od aktualnie działającego internetu. Dzięki temu, że wybrane elementy alarmu, na przykład czujniki czy sygnalizatory, są zasilane akumulatorami albo bateriami, nie muszą być one podłączane również do prądu. Takie rozwiązanie zatem doskonale sprawdzi się wtedy, gdy wykonanie instalacji przewodowej jest niemożliwe lub byłoby bardzo kosztowne i czasochłonne. Właścicielom domów chcącym zamówić instalacje alarmowe Katowice dają możliwość skorzystania z pomocy doświadczonych firm. Warto postawić na pomoc ekspertów w tej dziedzinie – to inwestycja w bezpieczeństwo swoje i reszty domowników!

Artykul opublikowany: 2021-01-23 / w dziale: Porady