Inteligentne mieszkanie - sprawdź jakie sprzęty możesz obsługiwać za pomocą telefonu

2019-03-01

Cały dom w Twojej komórce – taka idea przyświecała twórcom pierwszych rozwiązań inteligentnego domu. Zautomatyzowanie sterowaniem wszelkich urządzeń w mieszkaniu miało za zadanie nie tylko go unowocześnić i poprawić komfort codziennego życia wszystkich domowników, ale jednocześnie znacząco obniżyć wydatki związane z ogrzewaniem, stratą energii czy zużyciem wody. Co może obejmować system inteligentnego domu?

Inteligentne mieszkanie - sprawdź jakie sprzęty możesz obsługiwać za pomocą telefonu

Sterowanie domem w Twoim telefonie

Zintegrowany system obsługiwany za pomocą aplikacji w telefonie daje spore możliwości jego modyfikacji. Do takiej instalacji włączysz te urządzenia, które zechcesz:

  • ogrzewanie – sterowanie ogrzewaniem z poziomu telefonu jest bardzo wygodne, a co więcej, da możliwość zmniejszenia miesięcznych rachunków, szczególnie w okresie zimowym. Gdy wyjdziesz z domu, możesz wyłączyć ogrzewanie całkowicie, aby włączyć je zaraz przed powrotem – wrócisz do ciepłego mieszkania, ale nie będziesz musiał go ogrzewać przez cały dzień. Co więcej, w każdym pomieszczeniu może panować inna temperatura,

  • do systemu możesz włączyć także ogrzewanie podłogowe oraz kominkowe z płaszczem wodnym,

  • w dowolnym momencie dopasujesz także klimatyzację do własnych potrzeb, bez konieczności szukania pilota,

  • za pomocą aplikacji podniesiesz i opuścisz rolety,

  • w ten sposób możesz także sterować alarmem w mieszkaniu,

  • do systemu inteligentnego domu włączysz także oświetlenie – zgasisz światło przed snem, będąc już w łóżku,

  • za pomocą aplikacji w telefonie zadbasz też o rośliny w ogrodzie, jeśli system domu inteligentnego obejmie także instalację irygacyjną.

Inteligentne mieszkanie – sprawdź jakie sprzęty możesz obsługiwać za pomocą telefonu

Kuchnia w Twojej aplikacji

Czy wiesz, że możesz wybrać do swojej kuchni sprzęt AGD, który we współpracą z komórką da Ci o wiele większe możliwości? Wybierz lodówkę z wyświetlaczem, który będzie spełniał rolę tabletu, telewizora oraz rodzinnej tablicy z informacjami – przypnij „karteczkę” z przypomnieniem o wizycie syna u dentysty, nawet jeśli jesteś w pracy. Co więcej, takie lodówki pozwalają też na robienie listy zakupów oraz spisu zawartości lodówki – informacje z aplikacji okażą się niezbędne na zakupach.

Piekarnik sterowany smartfonem będzie Ci przekazywał informacje o postępach pieczenia, nawet jeśli będziesz w innym pomieszczeniu. Nie musisz się też już martwić, że wyszedłeś z domu i zapomniałeś wyjąć ciasta z piekarnika – w razie potrzeby wyłączysz go z dowolnego miejsca na świecie! Czy wiesz, że dostępne są także ekspresy do kawy sterowane smartfonem? Przygotujesz swój ulubiony poranny napój jeszcze zanim wstaniesz z łóżka!

Inteligentne mieszkanie – sprawdź jakie sprzęty możesz obsługiwać za pomocą telefonu

Pranie łatwe jak nigdy!

Sterowanie sprzętami AGD z poziomu telefonu dotarło również do łazienki – robienie prania poprzez aplikacje jeszcze nigdy nie było tak proste! Aplikacja umożliwia uruchamianie dowolnego programu prania, ale jednocześnie podpowiada, który z nich jest odpowiedni. Możesz włączyć pranie np. na godzinę przed skończeniem pracy – po powrocie do domu zastaniesz czyste pranie gotowe do rozwieszenia. Cykl pralki możesz też w dowolnym momencie zatrzymać, np. jeśli przypomnisz sobie, że zapomniałeś wrzucić ulubionych spodni do bębna. Z poziomu aplikacji dowiesz się również o ewentualnych awariach sprzęty AGD/

Artykul opublikowany: 2019-03-01 / w dziale: Porady