Jak wygląda profesjonalne zarządzenie nieruchomościami?

2021-11-07

Nie tylko największe obiekty wymagają tego typu usług. Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami może zaoszczędzić czasu i kosztów nawet prywatnej osobie, która posiada kilka mieszkań pod wynajem.

Jak wygląda profesjonalne zarządzenie nieruchomościami?

Łatwo wyobrazić sobie ile czasu pochłonie sprawdzenie stanu technicznego i zadbanie o bieżące naprawy, załatwianie formalności z lokatorami, robienie cyklicznych opłat, rozliczanie czynszów i związanych z tym podatków. Zajmując się tym wszystkim na własną rękę właściciel mieszkań nie będzie miał w zasadzie czasu na swoją pracę zawodową, nie mówiąc już o wolnym czasie. W takiej sytuacji najlepiej zatrudnić firmę zarządzającą i sporządzić z nią umowę, która wyszczególnia wszystkie czynności. Oczywiście, wiąże się to z pewnym kosztem, ale na pewno biorąc pod uwagę poświęcony czas będzie się to opłacać.

Kto zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami?

Na podstawie ustawy z 2014 roku zawód zarządcy nieruchomości został uwolniony, co oznacza, że wykonująca go osoba nie musi posiadać państwowej licencji, której uzyskanie połączone było ze zdaniem egzaminu. Nie oznacza to jednak, że każdy może pełnić tę funkcję. Proces zarządzania nieruchomościami jest na tyle złożony, że warto współpracować z doświadczoną firma, taką jak nieruchomości.mawen.pl. Pracownicy tej renomowanej firmy systematycznie pogłębiają swoja wiedzę na temat obowiązujących przepisów prawnych i finansowo-księgowych. Nieruchomości.mawen.pl działają w branży już ponad 10 lat. Ceny usług zależą od rodzaju, wielkości obiektu i zakresu wykonywanych czynności. Dla każdego klienta nieruchomości.mawen.pl przygotowują indywidualną ofertą, na podstawie której po zaakceptowaniu przez strony spisywana jest umowa. Nieruchomości.mawen.pl posiadają specjalistyczne ubezpieczenie od wykonywanych czynności i działają zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami z 1997 roku.

Jakie obiekty wymagają zarządzania nieruchomościami?

Nie ma tutaj żadnych przepisów ani ograniczeń. Zarządzanie nieruchomościami może objąć zarówno kilka kawalerek pod wynajem jak i ogromne centrum logistyczne lub handlowe. Z usług tego typu korzystają również wspólnoty mieszkaniowe, sklepy, hotele, obiekty sportowe, fabryki i magazyny. Oprócz bieżących czynności zarządcy nieruchomości można powierzyć także nadzór na generalnymi remontami, przygotowanie obiektu do sprzedaży, a nawet samą sprzedaż. Każdy kto chce zoptymalizować koszty zarządzania nieruchomościami powinien rozważyć współprace z profesjonalistami w tej dziedzinie i dokonać porównania.

Artykul opublikowany: 2021-11-07 / w dziale: Nieruchomości komercyjne