Jak wynająć podest?

2019-05-17

Wynajęcie podestu nie może być trudne! I nie jest. Wystarczy wiedzieć jak się za to zabrać. Zwyżki przydatne są do wielu rodzaju prac, przy których nieopłacalne byłoby stawianie rusztowań. Podnośniki koszowe są drogie, więc muszą być intensywnie używane. W przeciwnym wypadku, lepiej postawić na wynajem.

Jak wynająć podest?

Wybór podestu
Na początek trzeba ustalić własne potrzeby. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie będziemy używać podnośnika, w jakim celu oraz określić jakie maksymalne wymiary może mieć zwyżka. Kluczowy jest zasięg platformy oraz jej wysokość. Warto też pamiętać o maksymalnym udźwigu platformy roboczej.

Wypożyczalnia
Podesty wypożycza się z profesjonalnych firm, które są wyspecjalizowane w tej dziedzinie. Wynajem podnośników katowice obejmuje najczęściej także usługę dostarczenia ich na miejsce pracy oraz ich serwisowania i ewentualnych napraw. Kiedy już wiemy, jakiego dokładnie sprzętu potrzebujemy, to można szukać go w katalogach wielu firm, tak by odnaleźć najlepszą ofertę.
Tutaj potrzebna jest szczególna ostrożność, bo cena cenie nie równa. Niektóre firmy pobierają opłatę początkową, a inne nie ponoszą kosztów napraw sprzętu. Ważne jest by dokładnie prześledzić, co obejmuje podana cena. Jest duża szansa, że ta która na pierwszy rzut oka jest najniższa, nie jest taka w rzeczywistości. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z agentami zajmującymi się wynajmem. Trzeba też pamiętać, że pośpiech jest złym doradcą.

Forma najmu
Jest to rzecz, którą bezwzględnie należy zapisać w umowie wynajmu. Możliwy jest wynajem krótkoterminowy, na kilka dni lub nawet na jeden. Drugą opcją jest wynajem długoterminowy, który obejmuje wynajem podestów na długi czas. Można porównać go trochę do leasingu. Polega na korzystaniu z cudzego sprzętu po wnoszeniu stałej opłaty miesięcznej. Warto jednak pamiętać, że ceny przy wynajmie krótko i długoterminowym mogą się od siebie różnić. Ten pierwszy rodzaj jest mniej korzystny dla osoby wynajmującej, więc kwota żądana za wykonanie tej usługi jest zazwyczaj wyższa.

Artykul opublikowany: 2019-05-17 / w dziale: Budownictwo