Jak zachęcić najemcę do swojej oferty Oświetleniem!

2019-10-07

Student, młode małżeństwo, a może rodzina z dzieckiem? Każdy ma inne potrzeby i oczekiwania, a powinien je wziąć pod uwagę właściciel mieszkania planujący wynajem. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale i odpowiednie wyposażenie, a pośród niego – oświetlenie. Jak dobierać lampy w zależności od potrzeb przyszłych lokatorów?

Jak zachęcić najemcę do swojej oferty Oświetleniem!

Oświetlenie na miarę wymagań studenta

Student to często człowiek poświęcający swój czas nie tylko nauce, ale i pracy. Liczy on zwykle na prosto i maksymalnie funkcjonalnie zagospodarowaną przestrzeń. Nie może mu zabraknąć każdego rodzaju oświetlenia – głównego, dodatkowego i dekoracyjnego. Choć w pokoju lub mieszkaniu będzie spędzał być może niewiele czasu, to właśnie światło wpłynie na jego samopoczucie, regenerację, koncentrację. Ponadto zastosowane lampy o charakterze dekoracyjnym, mogą przyciągnąć uwagę podczas szukania oferty.

Na jakie oświetlenie postawić, gdy propozycja będzie skierowana do studentów? Doskonale sprawdzają się lampy podłogowe. Są funkcjonalne, mogą również dekorować, mieszczą się w budżecie właścicieli mieszkań, a to bardzo ważny aspekt. Oświetlenie podłogowe podnosi walory użytkowe, a przy okazji ozdabia każdą przestrzeń, dlatego taka oferta może zwrócić na siebie uwagę. Co więcej, nie sposób pominąć propozycji bardzo oryginalnych, jak te ze sklepu Lampy.it, które idealnie wpisują się w klimat nowoczesnych wystrojów.

Oświetlenie dla pary

Młode małżeństwo lub para, która po raz pierwszy staje przed wyzwaniem wspólnego mieszkania, mają już nieco odmienne potrzeby od studenta. Tutaj wystrój wnętrza ma ogromne znaczenie. Już małżonkowie bądź ci, którzy są na dobrej drodze, by związać się ze sobą na stałe, decydują się na wynajem na dłuższy czas. Potrzebują przestrzeni, w której poczują się niczym we własnym domu. Ma być bezpiecznie, funkcjonalnie, z kątem dla każdego.

W kawalerkach dobrze sprawdzi się oświetlenie strefowe, które oddzieli od siebie część sypialnianą od dziennej. Dodatkowe lampy zapewnią możliwość skoncentrowania się na pracy wykonywanej przy biurku. Subtelne światło tuż przy łóżku będzie wyciszać przed snem, ale i pozwoli na relaks wolnym popołudniem lub weekendowym wieczorem. Praktycznym pomysłem są lampy wiszące, które zostają uzupełnione o kinkiety. Do tego typowa lampka biurkowa, a na niższych meblach lampki stołowe. 

Wspomniane oświetlenie może z powodzeniem dekorować i pasować do wybranej aranżacji. Równie dobrze warto lampom nadawać głównie funkcjonalnych ról, stawiając na proste i minimalistyczne wykonania – np. spotlight, a ozdobę pozostawiając chociażby popularnym świecącym kulom – uroczym cotton balls.

Oświetlenie dla rodziny z dzieckiem

Przed największym wyzwaniem stają właściciele mieszkań, które będą przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Tutaj nie może zostać pominięty żaden rodzaj oświetlenia. Na suficie zagościć mogą lampy wiszące, najlepiej z regulowanymi linkami, aby natężenie światła dobierać do pory dnia, charakteru organizowanych spotkań i potrzeb domowników.

W pokojach dziecięcych lub wydzielonych przestrzeniach dla najmłodszych członków rodziny, powinna zagościć lampka biurkowa na biurku. Tuż przy łóżku warto zainstalować lampę, która będzie zintegrowana ze ściemniaczem. Nie każdy bowiem maluch lub usypiać w całkowitej ciemności, a subtelna poświata da mu poczucie bezpieczeństwa i pozwoli bezproblemowo zasnąć. Takie światło przydaje się również tam, gdzie śpią niemowlaki, a rodzice przebierają i pielęgnują dzieci.

Uzupełnienie o świetlne dekoracje, to sposób na podwyższenie atrakcyjności mieszkania, w którym – podobnie jak młode małżeństwo – rodzina najpewniej będzie mieszkać przez długi czas. Chodzi przecież o to, by stworzyć domową atmosferę i spróbować zastosować taki wystrój, który wpłynie pozytywnie na odczucia najemców.

Niezależnie od tego, jakiego typu i o jakich potrzebach osoby będą przyszłymi lokatorami, nie można zapominać o oświetleniu w mieszkaniu. To jeden z najważniejszych jego elementów!

Artykul opublikowany: 2019-10-07 / w dziale: Inwestowanie