Kiedy, jak i gdzie wykorzystać szkło ognioodporne?

2023-02-19

Szkło ognioodporne jest stosowane w celu ochrony przed pożarem i wysokimi temperaturami.

Kiedy, jak i gdzie wykorzystać szkło ognioodporne?

Dzięki jego wykorzystaniu możliwe jest zachowanie należytych standardów bezpieczeństwa w budynkach publicznych, biurowcach czy też hotelach. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szkła ognioodpornego, co pozwala na jego dobór do  potrzeb projektu.

Szkło ognioodporne – rodzaje

Najpopularniejszym rodzajem szkła ognioodpornego jest szkło zbrojone. Spektrum jego walorów jest niezwykle szerokie, albowiem cechuje się ono nie tylko świetną jakością, ale również jest bardzo funkcjonalne. Jego praktyczność wynika z faktu, że w przypadku pęknięcia nie dochodzi do rozprysku kawałków szkła.

Renomą cieszy się również szkło monolityczne ogniochronne. Wyróżnia je fantastyczna przejrzystość oraz imponująca lekkość. Dzięki temu znacznie ułatwia ratownikom prowadzenie akcji. Do najpopularniejszych rodzajów szkieł ognioodpornych zalicza się również szkło z żelem bądź wkładką ogniochronną.

W rzeczywistości rodzajów szkła ognioodpornego jest zdecydowanie więcej. Do solidnych produktów zalicza się dodatkowo szkło wielowarstwowe. W czasie pożaru tworzy ono izolującą warstwę ochronną, która powstaje na skutek zwiększenia objętości wkładki. Jest ono odporne na wszelkie wstrząsy i upadki, dzięki czemu wyróżnia się świetną jakością. Ciekawą alternatywą dla szkła wielowarstwowego jest także szkło laminowane ze specjalną wkładką ogniochronną.

Jaki rodzaj szkła ognioodpornego jest najlepszy?

Pomimo licznych rodzajów szkła ognioodpornego wybranie najlepszego produktu jest niekiedy trudne. Większość szkieł cechuje się bowiem świetną jakością, zapewniając przy tym wysoką przepuszczalność światła i przezroczystość. Różnice w poszczególnych wariantach są zazwyczaj kosmetyczne, dlatego wybór powinien zostać dokonany przez specjalistów.

Więcej produktów z kategorii szkła ognioodpornego można znaleźć na stronie https://www.promat.com/pl-pl/budownictwo/produkty-i-konstrukcje/produkty/szkolo-ogniochronne/.

Artykul opublikowany: 2023-02-19 / w dziale: Budownictwo