Nowoczesne instalacje sanitarne w domach – na co warto się zdecydować?

2023-09-28

Nowoczesne instalacje sanitarne w domach mogę zaoferować szereg rozwiązań stworzonych w celu zwiększenia wygody, wydajności i komfortu, przyczyniając się do oszczędzania wody, efektywności energetycznej i poprawy higieny. Jakie z nich zasługują na uwagę? Doradzamy!

Nowoczesne instalacje sanitarne w domach – na co warto się zdecydować?
  • Oszczędne toalety z dwoma przyciskami

Nowoczesne toalety są zaprojektowane tak, aby zużywać mniej wody na jedno spłukanie, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej skuteczności. Toalety z podwójnym przyciskiem pozwalają na wybranie odpowiedniej ilości wody, co dodatkowo zmniejsza jej zużycie.

Właśnie dlatego, gdy przygotowuje się instalacje sanitarne zachodniopomorskie - https://esi-tech.pl/oferta/instalacje-sanitarne czy w innej lokalizacji, warto zdecydować się na zakupienie takiego właśnie WC.


  • Armatura łazienkowa z napowietrzaniem

Baterie wyposażone w aeratory, czyli napowietrzacze ograniczają przepływ wody przy zachowaniu odpowiedniego ciśnienia, oszczędzając wodę, dlatego też pozwalają na zredukowanie jej zużycia.

Taka armatura łazienkowa jest oferowana jako baterie umywalkowe, prysznicowe, wannowe, do bidetów.

 

  • Systemy filtracji wody

Wiele nowoczesnych domów zawiera systemy filtracji wody, które poprawiają jakość i smak wody z kranu, usuwając zanieczyszczenia i bakterie.

Tego rodzaju systemy są oferowane w wielu wariantach, co pozwala na dostosowanie ich do własnych preferencji.

 

  • Recykling szarej wody

Ekologicznym wyborem może być zastosowanie systemu szarej wody. Są to systemy, które oczyszczają i ponownie wykorzystują szarą wodę (wodę ze zlewów, pryszniców i prania) do celów niezdatnych do picia, takich jak nawadnianie i spłukiwanie toalet.

Wykorzystanie w instalacjach sanitarnych rozwiązań tego typu oferuje bardzo wiele korzyści, ponieważ pozwala na znaczne zredukowanie ilości zużytej wody, a przy tym chroni środowisko naturalne.

 

  • Inteligentne instalacje hydrauliczne

Tego rodzaju instalacje hydrauliczne mogą być sterowane zdalnie za pomocą smartfonów lub innych urządzeń, umożliwiając użytkownikom regulację temperatury wody, natężenia przepływu i nie tylko, co prowadzi do oszczędności wody i energii.

 

  • Inteligentne bidety i toalety

Bidety stają się coraz bardziej powszechne w nowoczesnych łazienkach, wspomagając lepszą higienę i zmniejszając zapotrzebowanie na papier toaletowy. Inteligentne toalety często zawierają funkcję bidetu, a także mają szereg dodatkowych funkcji, na przykład podgrzewane siedzenia, regulowane ciśnienie wody i suszenie z użyciem powietrza.

Warto wobec tego pomyśleć o zamontowaniu takich sprzętów w swojej łazience, ponieważ oferują one szereg dodatkowych korzyści.

Artykul opublikowany: 2023-09-28 / w dziale: Aranżacja wnętrz