Nowoczesny wirtualny spacer po apartamentach na sprzedaż lub wynajem

2018-07-19

Apartamenty  to mieszkania o podwyższonym standardzie lub zespół pomieszczeń przeznaczonych dla konkretnych osób. Nazwa oznacza z języka francuskiego większe mieszkanie. Często widzimy informacje lub banery o budowie apartamentów pod wynajem lub na sprzedaż. Na plakacie promującym budowę zaprezentowana jest cudowna wizualizacja budynków. Powstaje pytanie, czy wszystkie budowy mieszkań promowane jako apartamenty są nimi w rzeczywistości?

Przykład wirtualnego spacery po apartamentach w stylu loftowym:


Cechy apartamentu

Wiele można dowiedzieć się z wirtualnego spaceru po apartamentach, który można zobaczyć na stronach internetowych deweloperów wykonanych w budynkach już zakończonych. Oglądając wirtualny spacer po apartamentach trzeba zwrócić uwagę, czy wszystkie pomieszczenia, które musi mieć apartament są pokazane. Wymogiem koniecznym do uznania lokalu za apartament jest obecność takich pomieszczeń jak: kuchni, salonu (ewentualnie salonu z kuchnią), główna sypialnia z osobnym wejściem do łazienki i garderoby, łazienka dla części dziennej + łazienka dla każdej sypialni, pralnia lub pomieszczenie gospodarcze, oddzielenie części dziennej i nocnej.

Optymalne mieszkania, które może być uznane za apartament to 100 m2 , przy założeniu, że mieszkanie posiada przynajmniej 3 pokoje i wszystkie dodatkowe pomieszczenia. Nawet mieszkania o mniejszej powierzchni proponowane klientom jako apartamenty muszą spełniać powyższe kryteria. W budynku apartamentowca ( o ile ma więcej piętr niż jedno) musi być winda, a pod budynkiem garaże podziemne. Teren osiedla musi być chroniony, recepcja powinna zlokalizowana w budynku lub na terenie osiedla. Części wspólne: place zabaw, klatki schodowe muszą charakteryzować się wysokim standardem wykończenia. W mieszkaniach wymagana jest klimatyzacja i odpowiednie oświetlenie.

 

Reklama godna zaufania

Wirtualny spacer po apartamentach to doskonała reklama dla deweloperów, agencji nieruchomości, czy właściciela, który chce sprzedać apartament. Jest to lepsza propozycja promocji nieruchomości niż zdjęcie, ponieważ oglądający wchodzi poniekąd do środka apartamentu, przez moment może poczuć się jak właściciel, obejrzeć wnętrze i wszystkie interesujące go zakamarki. Tradycyjne zdjęcia nieruchomości są statyczne, co uniemożliwia dostrzeżenie niuansów.

Oglądający tradycyjne fotografie ma wrażenie, jakby pochodziły z internetowych zasobów, a nie z konkretnego mieszkania. Inaczej jest w przypadku wirtualnego spaceru po apartamentach - tego nie da się skopiować – każde wnętrze jest inne, wyraźnie widać, że przyszły klient ogląda konkretne mieszkanie. Może wejść do każdego pomieszczenia, przybliżyć sobie nawet wzór paneli na podłodze. Oglądający może ocenić, czy według niego mieszkanie ma powierzchnię podawaną w prospektach reklamowych. Wirtualny spacer po apartamentach jest jak osobiste zwiedzanie mieszkania przed kupnem – można wejść do każdego pomieszczenia i przybliżyć miejsce, które chce obejrzeć dokładnie

../media/art/65/wirtualny-spacer-krakow.jpg

Różnica między wirtualnym spacerem po apartamentach, a osobistym oglądaniem mieszkania polega jedynie na tym, że głosowi z prezentacji nie można zadać żadnych pytań. Przewagą wirtualnego spaceru nad osobistym oglądaniem jest to, że nie trzeba z nikim umawiać się, a prezentację można zobaczyć kilka razy i pokazać rodzinie lub znajomym.

Wirtualny spacer po apartamentach nie jest uzależniony od godzin pracy obu stron, może trwać dowolną ilość czasu i zostać wyłączony w każdym momencie. Wiele osób ma wątpliwości, czy wirtualny spacer po nieruchomościach jest wiarygodny? Na tak zadane pytanie trzeba odpowiedzieć twierdząco – jest to wiarygodna forma pokazania wnętrza, ponieważ zdjęcia wykonane są w oglądanym miejscu i odpowiednio połączone, tak,a by prezentowały wygląd całego lokalu. Klienci, którzy na podstawie oglądanej wirtualnej prezentacji decydują się na nabycie nieruchomości i później wchodzą do swojego mieszkania nie zauważyli różnicy między tym co prezentował wirtualny spacer po apartamencie, a zastanym stanem mieszkania. W opinii ekspertów od rynku nieruchomości stale wzrasta zainteresowanie wirtualnymi spacerami i zaufanie do tej formy pokazywania mieszkań.

Artykuł został przygotowany we współpracy z: https://wirtualne-spacery.pl

Artykul opublikowany: 2018-07-19 / w dziale: Deweloper