Pompa ciepła PCCO - oszczędne ogrzewanie domu w zgodzie z naturą

2019-05-20

Stale rosnące ceny gazu skłaniają do poszukiwań alternatywnych metod ogrzewania domu. Jedną z nich jest pompa ciepła powietrze-woda, z której korzysta coraz więcej domostw. Dzieje się tak, ponieważ pozwala ona na znacznie więcej niż tylko ogrzewanie budynku.

Pompa ciepła PCCO - oszczędne ogrzewanie domu w zgodzie z naturą

Pompa ciepła PCCO pobiera ciepłe powietrze z zewnątrz i używa go do ogrzewania wody w części instalacji znajdującej się wewnątrz budynku. Tym sposobem nie tylko możemy ogrzać dom, ale również wodę użytkową, a latem skutecznie wykorzystać urządzenie do schładzania kolejnych pomieszczeń.

Jak działa pompa ciepła PCCO?

Warto wiedzieć, że pompa składa się z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. Jednostka zewnętrzna zawiera sprężarkę oraz parownik. To tutaj powietrze oddaje ciepło i osiąga temperaturę -25°C. Z kolei w jednostce wewnętrznej została umieszczona pompa obiegowa i skraplacz, w którym czynnik chłodniczy przekazuje ciepło do wody grzewczej. I w ten sposób wytwarzana jest energia, która służy do ogrzewania całego budynku, przygotowywania wody użytkowej i chłodzenia w ciepłe, letnie dni.

Poznaj główne korzyści

Oprócz zagwarantowania oszczędności na rachunkach za ogrzewanie, pompa ciepła PCCO posiada masę innych zalet. Co niezwykle istotne w przypadku domów poddawanych renowacji, pompa jest łatwa w montażu, ponieważ nie wymaga budowy kosztownego dolnego źródła ciepła, jakim są np. sondy pionowe albo kolektor poziomy w gruncie.

Nie generuje także nieprzyjemnego hałasu, a jej wymiary są zbliżone do standardowych rozmiarów gazowych kotłów wiszących. Stąd też nie jest wymagana większa powierzchnia „kotłowni” dla zabudowy urządzeń systemu grzewczego.

Ale najważniejszą chyba zaletą tego urządzenia jest fakt, że pompa nie emituje CO2 ani innych szkodliwych spalin. Jest więc w pełni przyjazna środowisku – w przeciwieństwie do konwencjonalnych rodzajów energii grzewczej.

Pompa ciepła PCCO — źródło czystej i taniej energii

Pompa ciepła PCCO (link) to skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, które obecnie przeznaczane są na rachunki za ciepło. Ogrzewa ona bowiem wodę za pośrednictwem bezpłatnej i czystej energii wprost z powietrza. A to wszystko w cichy i ekologiczny sposób. Właśnie dlatego cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów jedno- i wielorodzinnych.

Artykul opublikowany: 2019-05-20 / w dziale: Budownictwo