Produkcja palet euro najwyższa jakość i zgodność z normami

2022-12-15

Palety euro to bardzo często stosowany rodzaj palet transportowych, służący do bezpiecznego przenoszenia czy przewożenia różnego rodzaju ładunków. Tym, co cechuje ten rodzaj palet jest odpowiednie oznaczenie i spełnienie wszelkich norm już na etapie produkcji palet. Czy wiesz,  jakie cechy posiadają palety euro i gdzie najlepiej je kupić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Produkcja palet euro najwyższa jakość i zgodność z normami

Palety euro- czym są?

Paleta euro (EPAL) to drewniana paleta o zastosowaniu transportowym, spełniająca normy europejskie i posiadająca certyfikat ISO. Główną cechą palety drewnianej euro są ściśle określone wymiary zęwnętrzne. Paleta ma wymiar 1200x800x144mm. Jest wykonana z drewna wzmocnionego 78 specjalnymi gwoździami o ustalonym wzorze. pojedyncza paleta waży około 25 kg. Jest złożona z 5 desek górnych, 3 płóz, 9 klocków i klamry. W obiegu są nie tylko palety euro nowe, ale także używane. Można je poznać po specjalnym gwoździu certyfikującym. Jakość palety jest poświadczone odpowiednim oznakowaniem, naniesionym w ustalonym z góry miejscy. Oznaczenie EPAL znajduje się na lewym wsporniku, natomiast oznaczenie EUR- na prawym. Ponadto, na palecie widnieje także logo obróbki cieplnej, w tym także kraj pochodzenia drewna, region jego pochodzenia czy numer rejestracyjny firmy.

Tym, co cechuje europalety jest przede wszystkim trwałość. Nawet wielokrotne wykorzystanie nie powoduje zniszczenia palety, a poszczególne jej elementy mogą być naprawiane w razie potrzeby. Cała paleta jest wytrzymała na niekorzystne warunki panujące np. w magazynie. Poza tym, europalety mają bardzo szerokie zastosowanie i przydadzą się wszędzie. Produkcja palet euro EPAL/EUR zakłada wykorzystanie do produkcji drewna najwyższej jakości, dzięki czemu gotowy produkt zyskuje aprobatę nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach.

Zastosowanie i produkcja palet drewnianych

Palety drewniane euro są stosowane przede wszystkim do celów transportowych. Dzięki swojej bardzo dużej wytrzymałości, mogą być stosowane do przewożenia bardzo ciężkich ładunków. Najczęstszym sposobem zastosowania palet drewnianych jest przenoszenie ładunku przy użyciu wózka widłowego. Palety drewniane mogą mieć mnóstwo innych zastosowań dzięki swojej uniwersalności. Zastosowanie nowoczesnych maszyn do ich produkcji sprawia, że konstrukcje palet drewnianych spełniają wszelkie dzisiejsze standardy europejskie.

Produkcja palet euro- gwarancja najlepszej jakości

Palety produkowane według standardów EPAL/EUR to gwarancja najwyższej jakości. Polski producent palet drewnianych w swojej ofercie ma nie tylko palety euro, ale także zwykłe, nieznakowane palety jednorazowe czy palety euro używane. Do produkcji palet wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, które pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów i najtrwalszych produktów końcowych. Proces produkcji palet drewnianych jest złożony i zapewnia najlepsze efekty dzięki zastosowaniu drewna o najwyższym poziomie trwałości i wytrzymałości nawet na bardzo duże obciążenie. Podatne na nie są m.in. palety przemysłowe.

Profesjonalny producent palet zapewnia eksport palet drewnianych i elementów do ich produkcji zarówno na terenie Polski, jak i wszelkich krajów Europy zachodniej i środkowej. Europalety stosowane są w całej Europie. Dewizą firmy jest uczciwość i relacje z klientami, co można łatwo zauważyć już na początku współpracy z firmą. W ofercie znajdują się nie tylko palety o standardowych, typowych rozwiązaniach, jak i palety o wymiarach nietypowych. Możliwy jest także zakup elementów palet.

Artykul opublikowany: 2022-12-15 / w dziale: Budownictwo