Rodzaje wag przemysłowych

2023-08-18

Wagi przemysłowe służą do dokładnego pomiaru masy ładunków objętościowych i wymiarowych.

Rodzaje wag przemysłowych

Z pomocą takich urządzeń możliwe jest przeprowadzenie jak najdokładniejszych obliczeń podczas załadunku i wysyłki surowców. Na stronie Vagar.pl można kupić wagi elektroniczne, wysokiej jakości, niezawodne i wielofunkcyjne. Wśród szerokiej gamy wartych uwagi ofert będziesz mógł wybrać model, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom. 

Wagi przemysłowe - rodzaje i funkcje

Wagi przemysłowe są z powodzeniem wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu. W tym miejscu warto wyróżnić:

 • przedsiębiorstwa logistyczne i spożywcze
 • rolnictwo i inżynieria mechaniczna;
 • metalurgia. 

Istnieją różne rodzaje wag przemysłowych. Istnieją dwie główne grupy. W zależności od mechanizmu, możliwe są elektryczne lub mechaniczne urządzenia ważące. Najczęściej stosowane są wagi elektroniczne. Jest ku temu wiele powodów. Warto podkreślić:

 • dokładność danych;
 • niezawodność;
 • stabilność konstrukcji. 

Ponadto gwarantowane jest bezpieczeństwo procesu ważenia. 

Z pomocą wag przemysłowych możliwe jest ważenie szerokiej gamy towarów z gwarancją dokładnych wyników pomiarów. Mogą to być rury i walcowane wyroby metalowe, kręgi - wszelkie produkty, które mogą ważyć do kilku ton. 

Wagi przemysłowe - główne rodzaje

Różnorodność asortymentu wag przemysłowych jest imponująca. W tym miejscu należy podkreślić główne typy wag przemysłowych. Są to:

 • wagi platformowe i dźwigowe;
 • wagi samochodowe i paletowe
 • handlowe i towarowe. 

Wysokiej jakości wagi z maksymalną dokładnością odczytów oferowane są w szerokiej gamie sklepów internetowych. Tutaj można bez zbędnej straty czasu wybrać model najlepiej dopasowany do celów i założeń, wymaganych parametrów.

Po zrozumieniu, jakie rodzaje wag przemysłowych istnieją, można pewnie i poprawnie dokonać wyboru. 

Wagi platformowe - niezawodność i dokładność pomiarów

Wagi platformowe charakteryzują się dużą nośnością. Są w stanie ważyć ładunki ponadgabarytowe dosłownie natychmiast. Wśród głównych cech należy podkreślić:

 • łatwość montażu;
 • stabilność i niezawodność konstrukcji
 • bezpieczeństwo dla operatorów. 

Takie wagi w przemyśle są wybierane przez firmy logistyczne. Urządzenia są poszukiwane w produkcji, magazynach spożywczych i urzędach pocztowych. Możliwe są różne modyfikacje. Mogą to być wagi mobilne, z obecnością mechanizmu ochronnego przed kurzem i wilgocią. Modele mogą różnić się poziomem trwałości. 

Wagi platformowe różnią się wielkością platformy odbierającej ładunek, a także poziomem IP. Takie urządzenia są niezawodne i trwałe, gwarantują dokładne pomiary. Hermetyczna obudowa, w której zapakowane są urządzenia, zapewnia niezawodną ochronę przed kurzem i brudem. Dotyczy to zarówno tensometrów, jak i jednostki elektronicznej. 

Cechy różnych typów wag przemysłowych

Przy wyborze należy kierować się różnymi czynnikami. Warto zapoznać się bardziej szczegółowo z różnymi typami wag przemysłowych, aby podjąć decyzję o wyborze:

 1. Urządzenia dźwigowe służące do pomiaru masy podczas operacji załadunku i rozładunku są przymocowane do dźwigu. Wartości pomiarowe są wyświetlane na ekranie. Do sterowania służy pilot radiowy oraz czujnik podczerwieni. Możliwe jest sterowanie kablowe. 
 2. Wagi samochodowe, towarowe, platformowe i handlowe są z powodzeniem stosowane do pomiaru ciężkich, ponadgabarytowych ładunków. Urządzenia do ważenia palet ważą towary umieszczone na paletach. Wagi mobilne można łatwo przemieszczać. Dzięki kształtowi litery U, takie urządzenia są wszechstronne pod względem ważenia towarów i ciężkich ładunków. 
 3. Wagi platformowe są w stanie szybko uzyskać wyniki ważenia. 

Znając odmiany wag przemysłowych i ich cechy, można łatwo wybrać urządzenie najlepiej pasujące do danego przypadku. Aby zamówić wagę w sklepie internetowym, wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie. Następnie zostanie zrealizowana szybka i wygodna dostawa. 

Wybór rodzajów produkcji wag może być różny. I każdy w ramach swoich celów i zadań będzie mógł wybrać dokładnie takie urządzenie, które optymalnie spełni parametry i wymagania. Dla magazynów i handlu są w popycie wagi platformowe z solidną powierzchnią profili stalowych. Takie urządzenia są wyposażone w wygodne dodatkowe funkcje. 

Przemysłowe urządzenia ważące stanowią integralną część systemu przenośników. Modele z czułymi czujnikami wagowymi mogą mierzyć masę wszystkich komponentów przechodzących przez urządzenie. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie procesu produkcji pod kontrolą. W przypadku wystąpienia problemu, pomost wagowy informuje o zaistniałej zmianie. W rezultacie możliwe jest wyeliminowanie błędów w produkcji w odpowiednim czasie.

Artykul opublikowany: 2023-08-18 / w dziale: Budownictwo