W jakie maszyny do metalu inwestują właściciele zakładów?

2021-01-29

Obróbka metalu to złożony proces, do którego wymagana jest nie tylko odpowiednia wiedza i umiejętności, ale także warsztat wyposażony w wiele specjalistycznych urządzeń. Innowacyjne narzędzia pozwalają na to, aby wszelkie prace związane z obróbką metalu były jak najbardziej wydajne, szybkie i w pełni zautomatyzowane. W które z maszyn inwestują właściciele dużych zakładów?

W jakie maszyny do metalu inwestują właściciele zakładów?

Szlifierki do metalu

W zakładach, gdzie przeprowadzane są czynności związane z obróbką metalu nie może zabraknąć szlifierki. Przed przystąpieniem do konkretnych prac niezbędne jest wygładzenie metalowej powierzchni, oczyszczenie jej z rdzy lub zanieczyszczeń. Do najpopularniejszych modeli należą szlifierki kątowe, które służą do oczyszczania powierzchni metalu, ale także przecinają go. Drugie popularne szlifierki to te przeznaczone do płaszczyzn (https://jptech-maszyny.pl/szlifierki-do-plaszczyzn). Szlifują one precyzyjnie duże płaszczyzny, dlatego wykorzystywane są w dużych zakładach. 

Frezarki i tokarki

Frezarki nadają metalowym powierzchniom odpowiedni kształt poprzez skrawanie, natomiast tokarki formatują jego powierzchnię, odkrawając jego warstwy przy jednoczesnym wprawianiem go w ruch obrotowy. To specjalistyczne narzędzia, które nadają metalowym elementom ciekawych kształtów.

Piła taśmowa do metalu

Tego rodzaju piły bardzo precyzyjnie przecinają metal w odpowiednich miejscach. Są łatwe w obsłudze i pomocne w profilowaniu metalu dzięki zabezpieczeniom antywibracyjnym. Piły taśmowe sprawdzą się głównie w profesjonalnym zakładzie i w warsztacie ze względu na swoje wysokie ceny.

Piły taśmowe do metalu - kupuj online!

Wiertarki do metalu

Profesjonalne wiertarki do metalu muszą mieć konstrukcję na tyle solidną, aby maszyna miała możliwość sprawnej pracy pod dużym obciążeniem i mogła pracować przez długi czas. Musi charakteryzować się odpowiednią mocą, która pozwoli nam na wydajną i komfortową pracę.

Wiertarki stołowe do metalu ze względu na swoją stabilną budowę są przeznaczone do precyzyjnej i wielogodzinnej pracy przy obróbce metalu. Wiertarki magnetyczne natomiast służą przede wszystkim do wiercenia większych otworów w konstrukcjach stalowych. Za pomocą magnetycznej stopy wiercenie jest precyzyjne i wygodne nawet w trudniej dostępnych miejscach. Możemy też wyróżnić wiertarki udarowe, które dzięki wysokiej mocy pomagają w wierceniu otworów w grubych i twardych materiałach za pomocą uderzeń udarowych.

Technologia CNC

Maszyny wykonane w technologii CNC (Computerized Numerical Control - technologia komputerowego sterowania urządzeń numerycznych) są bardzo drogie i  przeznaczone właśnie do prac w dużych zakładach przemysłowych. Tego typu urządzenia są skomplikowane ze względu na wbudowany w nie układ elektroniczny, dzięki któremu możemy je zaprogramować tak, aby wykonywały zaawansowane prace przez kilka godzin. Za pomocą takich maszyn jest możliwa masowa produkcja metalowych części, które będą cechowały się niezwykle wysoką jakością i precyzją wykonania. 

Artykul opublikowany: 2021-01-29 / w dziale: Budownictwo