Wiertła udarowe. Jak dobrać odpowiednie wiertło do obrabianego materiału?

2020-09-22

Często zastanawiamy się, jak dobrać wiertło do specyfiki pracy, którą musimy wykonać. Nie zawsze mamy pewność, czy dokonaliśmy dobrego wyboru. Eksperci techniczni Profi Partner przygotowali ten materiał, by rozwiać wszelkie wątpliwości i udzielić użytkownikom praktycznych wskazówek dotyczących zastosowania wierteł udarowych.

Wiertła udarowe. Jak dobrać odpowiednie wiertło do obrabianego materiału?

Wiertła udarowe – co polecamy?

Kluczowy wpływ na decyzję o wyborze wiertła ma materiał, w którym zamierzamy wiercić. Od jego specyfiki zależy liczba ostrzy, konstrukcja spirali oraz materiał, z którego zbudowana jest główka wiertła. Z materiałami takimi, jak cegła dziurawka, marmur, beton komórkowy czy cegła pełna poradzi sobie większość wierteł udarowych. Problem pojawia się w przypadku materiałów o większej twardości lub ze zbrojeniami. Jakie wiertła stosować w ich przypadku?

  • beton zbrojony: wiertła 4-ostrzowe, np. wiertła Hawera Sharx SDS-plus
  • beton: wiertła udarowe z ostrzem z węglików spiekanych, np. wiertła Hawera Perfect Power, Active Power lub Power LS Plus
  • granit, łupki, twardy marmur: wiertło z wytrzymałą główką z węglika spiekanego, np. Sharx SDS-plus

W szczególny sposób rekomendujemy stosowanie wierteł udarowych marki Hawera. Firma ta ma uznaną renomę i jest liderem tego segmentu rynku w Europie. Solidność, niezawodność i skuteczność wierteł Hawera wielokrotnie sprawdziliśmy w praktyce. Marka ta nieustannie doskonali jakość swoich produktów. Obecnie stawia sobie za cel spełnić trzy wymagania:

  • więcej otworów wywierconych jednym wiertłem
  • większa liczba otworów wywierconych w określonym czasie
  • więcej wymiarowych otworów

Oferta Hawera składa się z dwóch linii wierteł udarowych na uchwyt SDS-plus (Power LS Plus oraz Sharx), jednego rodzaju wierteł na uchwyt SDS-max (Power Lsp Max) oraz trzech linii wierteł udarowych na uchwyt cylindryczny (Active Power, Perfect Power, Basic Power). Jeżeli zastanawiasz się, które z nich będą najbardziej odpowiednie, odwiedź warszawski sklep Profi Partner przy ul. Posag 7 Panien 6 (Ursus).

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wierteł? Twój przypadek jest indywidualny i potrzebujesz fachowej porady? Zapraszamy do kontaktu – zadzwoń do nas i skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów!

Artykul opublikowany: 2020-09-22 / w dziale: Budownictwo