Wymieniasz pokrycie dachowe? Mamy dla Ciebie coś specjalnego

2020-10-07

Dachy w starszych budynkach wymagają wymiany. Niekiedy dochodzi do ich zerwania, innym razem dachówki pękają czy dach jest na tyle nieszczelny, że wymaga gruntownego remontu. Jak wybrać dachówkę przy wymianie? Czy konieczne są zmiany konstrukcyjne? Odpowiadamy!

Wymieniasz pokrycie dachowe? Mamy dla Ciebie coś specjalnego

Nie zawsze musisz wymieniać szkielet

Starsze konstrukcje, zwłaszcza drewniane, z biegiem lat stają się coraz słabsze i mogą nie wytrzymać ciężaru dachówek betonowych czy ceramicznych. Z kolei dachy z malowanej blachy nie są synonimem trwałości. Nie musisz jednak wymieniać całej konstrukcji, aby położyć solidne pokrycie dachowe. Rozwiązaniem jest blachodachówka Gerard – aż siedem razy lżejsza niż tradycyjne dachy gliniane czy betonowe, a przy tym tak wytrzymała, że producent udziela na nią aż pięćdziesięcioletniej gwarancji!

Trwałość? Postaw na nowoczesne rozwiązanie dekarskie!

Blachodachówka Gerard powstała ze stopu aluminiowo-cynkowego. Dodatkowe zabezpieczenie daje jej posypka wulkaniczna, która wieńczy dachówkę i dodaje nie tylko walorów estetycznych, ale przed wszystkim wytrzymałościowych. Dach nie koroduje. Jest całkowicie odporny na ogień, bo wykonany z substancji niepalnych. Co więcej, lekka dachówka lepiej utrzymuje konstrukcję w czasie pożaru i zabezpiecza przed zawaleniem.

Dach, chociaż lekki, jest odporny na huragany. Dachówka montowana horyzontalnie i przytwierdzona do więźby aż w ośmiu punktach, zabezpiecza przed porywami wiatru o prędkości nawet 200 km na godzinę!

Posypka wulkaniczna to także odporność na gradobicie, ekstremalnie ciężkie warunki atmosferyczne, nawet te występujące na ternach o bardzo silnym zasoleniu. Dachówka nie blaknie od ostrego słońca. Nie koroduje mimo wilgotności powietrza. Piękne, błyszczące wykończenie przez lata wygląda jak nowe.

Nowoczesny dach do starszych budynków?

Choć blachodachówka Gerard jest rozwiązaniem innowacyjnym, posiada ponadczasowy design. Możemy wybierać spośród wielu kształtów i kolorów profili. Wśród nich są także dachówki klasyczne, a nawet takie, które wyglądem przypominają tradycyjny, drewniany gont. Zatem jeśli myślicie o zmianie dachu w drewnianej chatce, Gerard Corona będzie rozwiązaniem idealnym. Z kolei dla górskich zabudowań Gerard przygotował dachówkę Alpine, która ma bardzo popularny w Alpach wygląd łupka kamiennego. Wśród dachówek znaleźć można też te bardziej nowoczesne – wszystko zależy od estetyki i projektu domu, który zamierzamy pokryć.

Artykul opublikowany: 2020-10-07 / w dziale: Budownictwo