Wynajem, dostawa i montaż rusztowania

2019-02-27

Projekty budowlane realizowane są dzisiaj na ogromną skalę przez wiele przedsiębiorstw, w rozmaitych regionach – co napędza koniunkturę. Oznacza to jednak również często niedobór podstawowych materiałów i narzędzi budowlanych, takich jak chociażby rusztowania czy sprzęt ciężki. Wiele firm decyduje się więc dzisiaj na wynajem rusztowań czy ładowarek i koparek specjalistycznych dla zainteresowanych klientów, którymi są zarówno przedsiębiorstwa potrzebujące nagłego zwiększenia swoich mocy przerobowych lub osoby prywatne, wykonujące np. inwestycję budowy własnego domu jednorodzinnego. Rusztowania nie są urządzeniami szczególnie skomplikowanymi w swojej konstrukcji, chociaż sposób ich zabezpieczenia technicznego i sam stan konstrukcji oraz części składowych ma największe przełożenie na bezpieczeństwo pracowników przebywających na takim rusztowaniu w późniejszym czasie.

Wynajem, dostawa i montaż rusztowania

Dostawa i montaż rusztowania 

Niemniej samo rusztowanie jest konstrukcją prostą, więc firmy oferujące wynajem rusztowania są w stanie kompleksowo wykonać całe zlecenie, włącznie z dostarczeniem wszystkich niezbędnych elementów na wskazany termin we wskazane miejsce, wypakowanie ich i złożenie na miejscu zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez inwestora, kierownika budowy czy nadzór budowlany. W efekcie, złożenie takiego rusztowania na wysokości kilku kondygnacji wprawnej ekipie mającej za sobą liczne takie instalacje na koncie, nie zajmuje więcej niż jeden dzień. Następnie po okresie inwestycji i wykonaniu wszystkich prac – najczęściej elewacyjnych, chociaż  czasem rusztowania pojawiają się także przy innych pracach konstrukcyjnych, pomiarowych czy modernizacyjnych i naprawczych – następuje demontaż rusztowania przez tę samą firmę.

 

Wynajem rusztowania na dni lub miesiące 

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i kompletna usługa, dzięki której firmy wygrywające przetarg na wykonanie prac nie muszą przejmować się przygotowaniem samej instalacji. Istotne jest również to, że firmy zajmujące się profesjonalnie wynajmem rusztowań, jak ostap.pl odpowiednio zabezpieczają swoje rusztowania przed korozją i nie tylko – gwarantując tym samym sprawność oraz bezpieczeństwo konstrukcji. Na cenę takiej usługi wpływ mają w największym stopniu dwa czynniki: długość najmu oraz wielkość samej konstrukcji. Im dłuższy jest termin wynajmu oraz większa jest sama konstrukcja, tym bardziej jest to opłacalne dla ostatecznego inwestora. Nawet małe rusztowanie rozstawione na krótki czas, wraz z kosztem dowozu i montażu oraz demontażu, musi minimalnie pokryć obsługę ze strony firmy. Poza sezonem budowlanym także liczyć można na korzystniejsze warunki cenowe wynajmu, ale jeśli zainteresowanie innych firm budowlanych jest wysokie, koszty na całym rynku automatycznie rosną.

Artykul opublikowany: 2019-02-27 / w dziale: Budownictwo